Żalek: Grodzka budzi sympatię. Będzie lepsza od Nowickiej

- Grodzka będzie lepsza od Nowickiej. Potrafi słuchać, rozmawiać. Powinniśmy się jednak zastanowić, czy przedstawiciel Ruchu Palikota powinien zasiadać w prezydium Sejmu - powiedział w Radiu Zet Jacek Żalek z PO. Według niego partia Palikota nastawiona jest na skandale.
Jacek Żalek, który zaliczany jest do prawego skrzydła Platformy, w programie Moniki Olejnik komplementował Annę Grodzką - kandydatkę na wicemarszałka Sejmu. - Grodzka budzi sympatię, jest osobą dialogu i dlatego zasługuje na to, by taką funkcję pełnić - powiedział poseł PO.

- Moje zdanie o Annie Grodzkiej, jeżeli chodzi o jej ocenę osobistą, jest pozytywne. Na tle pozostałych posłów oceniam ją jako osobę, która potrafi słuchać, rozmawiać, czyli spełnia ten minimalny warunek udziału w debacie publicznej. Uważam, że Grodzka będzie lepsza od Nowickiej - dodał.

Jednak zdaniem posła PO "powinniśmy się jednak zastanowić, czy przedstawiciel Ruchu Palikota powinien zasiadać w tym ciele". Pytany, czy będzie głosował za Grodzką, powiedział enigmatycznie: - To oczywiście zależy.

Żalek powiedział, że ma problem z kandydaturą Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu, jest to jednak problem natury politycznej.

- Mam wątpliwości, jeśli chodzi o aspekt polityczny. Czy Ruch Palikota zasługuje na to, by mieć możliwość wszczynania, niestety, awantury politycznej i tego, czego oni sami nie ukrywają, że chcą wywołać skandale, chcą prowadzić rewolucję społeczną. Członkowie RP używają języka konfrontacji. To nie służy pracy prezydium Sejmu - powiedział polityk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Żalek: Grodzka budzi sympatię. Będzie lepsza od Nowickiej
Zaloguj się
  • red_dread

    Oceniono 4 razy 4

    Czy komuś się podoba czy nie RP to trzecia siła w sejmie,którą poparło ponad 10% głosujących.I oni się zastanawiają czy palikoty zasługują żeby mieć wicemarszałka? To są jaja

  • 22hanna

    Oceniono 3 razy 3

    Mnie nie interesuje jak wygląda Pani Grodzka ani to, że zmieniła płeć. Mnie interesuje jakie ma wykształcenie, gdzie pracowała, jakie ma podstawy do tego żeby być marszałkiem. Skoro od nas, przy awansach wymaga się stażu, dobrej merytorycznej pracy, to chyba tam też. A wszyscy skupiają się na sprawach zupełnie nie merytorycznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX