Paradowska do Kopacz: "Broni pani Nowickiej. A Grodzka? Zaraz okaże się pani ciemnogrodem..."

- Palikot twierdzi, że Nowicka była dobrym wicemarszałkiem. A skoro tak, to jakie motywy przemawiają za jej odwołaniem? - zastanawiała się w TOK FM Ewa Kopacz. - Anna Grodzka, proponowana na następczynię Nowickiej, uważa, że głosowanie nad jej kandydaturą będzie testem tolerancji dla PO. Za chwilę pani się okaże nietolerancyjnym ciemnogrodem... - stwierdziła prowadząca audycję Janina Paradowska.
Zamieszanie wokół Nowickiej zaczęło się niemal dwa tygodnie temu - klub Ruchu Palikota wycofał wtedy poparcie dla Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu. Decyzja ta miałaby być pokłosiem przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 rok - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie oraz marszałek Sejmu; wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne.

Nowicką w obronę wzięła marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Powiedziała, że wysoko ocenia pracę Wandy Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu i że nie będzie uczestniczyć w "teatrzyku Janusza Palikota". Podkreślała przy tym, że sprawę Nowickiej rozpatruje pod względem roli kobiet w parlamencie. - Trudno by było wymagać od marszałka Sejmu, żeby nie dostrzegał, że ten Sejm liczy 460 posłów. A w tym Sejmie są również kobiety, które mają taki sam mandat, jak każdy inny, który do tego parlamentu się dostał - tłumaczyła w Poranku TOK FM.

"Nowicka była dobrym wicemarszałkiem..."

- Kobiety, które dzisiaj są w parlamencie, nie dostały się tam dlatego, że szefowie ich partii powiedzieli: pani albo pani ma wejść. One dostały mandat społeczny - kontynuowała marszałek Sejmu. - Czyli osoby, które na nie zagłosowały, chciałyby, żeby te kobiety realizowały program, z którym kandydowały. Ja występując w obronie Wandy Nowickiej oceniałam jej pracę i bardzo źle bym się czuła, gdybym dzisiaj wpisała się w chór głosów, który mówi, że Wanda Nowicka była złym marszałkiem.

Kopacz dodała, że sam Palikot mówił, że Nowicka jest dobrym wicemarszałkiem, a skoro tak: - To gdzieś po drodze mam brak informacji o motywach, dla których Janusz Palikot chce odwołania Wandy Nowickiej.

- To nie jest sprawa techniczna - odwoływanie i powoływanie wicemarszałków? - dopytywała prowadząca Janina Paradowska. - Uważam, że byłoby źle, gdybym ubezwłasnowolniała kluby - odpowiedziała Kopacz. - Natomiast nie zgadzam się, żeby dzisiaj można było z jednej strony zachwalać, że ktoś jest dobrym marszałkiem, a z drugiej strony mówić, że nie będziesz marszałkiem, "bo w naszej koncepcji politycznej...". Ja odebrałam to jako bardzo instrumentalne potraktowanie Wandy Nowickiej i wygłosiłam swoją opinię.

"Zaraz okaże się pani ciemnogrodem..."

- Anna Grodzka, kandydatka Ruchu Palikota na następczynię Nowickiej, powiedziała, że głosowanie nad jej kandydaturą będzie testem z tolerancji dla Platformy Obywatelskiej. Za chwilę pani się okaże nietolerancyjnym ciemnogrodem... - zauważyła Paradowska.

- Moje poglądy w sprawach związków partnerskich i in vitro są znane - odpowiedziała marszałek Sejmu. - Trudno mi więc zarzucić taką czy inną postawę wobec tego, co się dzieje. Mnie nie przeszkadza zagłosowanie na panią Anię Grodzką. Ale ja chcę jednego: aby bez względu na to, czy to będzie Ania Grodzka, czy Wanda Nowicka, to ich pozycja w parlamencie i klubach ma być taka sama jak każdego innego członka parlamentu - czyli mężczyzn.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
Paradowska do Kopacz: "Broni pani Nowickiej. A Grodzka? Zaraz okaże się pani ciemnogrodem..."
Zaloguj się
 • nordcapp71

  Oceniono 32 razy 22

  ... -zaraz "nie wiem za co chcą ją odwołać"
  prosta odpowiedź: za ta kasę, którą sobie i innym przydzieliłaś, Pani Marszalek

 • demolka666

  Oceniono 11 razy 11

  oczywiście pani Kopacz nie ma nic do kandydowania Grodzkiej czy odwołania Nowickiej - klub Palikota chce zmienić Nowicką na Grodzką to niech zmienia, to jego prawo :)

 • drugikarburator

  Oceniono 15 razy 11

  ...zrozumiala jest dla mnie motywacja dla wlokniarki lodzkiej w formie premii.Kapitalistyczny cynizm,przy pelnieniu funkcji politycznej uzywac klucza ktory w zaden sposob nie pasuje do tego zamka. Wstyd. Lata swietlne.Nigdy nie wiadomo wtorym momencie i komu sloma z butow wyjdzie.Nawet niektore autorytety na psy zeszly.

 • wondziadu

  Oceniono 20 razy 8

  Połowę tego rządu wysłałbym na badania psychiatryczne.

 • luccamass

  Oceniono 7 razy 7

  Brawo Janusz, Anno oraz Wando!!! Wspaniala figura polityczna Wam wyszla, chyle czola, wszyscy blagaja o to by kobieta ktora pol zycia walczyla o aborcje w Polsce zostala w sejmie:DDD
  Spogladanie na komentarze katoli z frondy, jest BEZCENNE!!!

 • ryszard-2

  Oceniono 18 razy 6

  Czy ktoś ma wątpliwości,że p. Kopacz broni wspólniczki od kasy pod stołem?A tak na poważnie to jakie sa zasługi p. Kopacz poza leczeniem siostry Tuska.Czy to uprawnia ją do zajmowania stanowiska Marszałka Sejmu RP.A może jej zasługi na poprzednim stanowisku ją uprawniają?A może kłamstwa smoleńskie?

 • aniaanula911

  Oceniono 53 razy -37

  lepiej być ciemnogrodem niz głosować na ten jasnogród w wykonaniu Palikota, Grodzkiej , Biedronia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX