Gowin: Popełniłem błąd ws. związków partnerskich. Zaskoczyłem premiera

- Ja i premier Tusk już wyjaśniliśmy sobie powody rozbieżności zdań w sprawie związków partnerskich. Mój błąd polegał na tym, że za mało rozmawialiśmy i w rezultacie premier był zaskoczony moim sejmowym wystąpieniem - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
- W PO musimy więcej i rzetelniej ze sobą rozmawiać - mówił minister. - Stanowisko, które przedstawiłem przed głosowaniem ws. związków partnerskich, było zbieżne ze stanowiskiem Sądu Najwyższego. Wprowadzenie do polskiego prawa nowej instytucji opartej na tej samej strukturze, co małżeństwo, jest sprzeczne z konstytucją - upierał się Gowin.

Minister dodał, że w sprawie związków partnerskich wiele osób popełniło drobne błędy, niewynikające ze złej woli. - Wśród tych osób jestem też ja. Premier przyjął moje wyjaśnienia i sprawa jest zamknięta - stwierdził Gowin. Zdementował też pogłoski o możliwym rozłamie w PO i odejściu konserwatywnych posłów. - Jeżeli będziemy ze sobą rzetelniej rozmawiać, to na pewno będziemy szli tą samą drogą - podsumował.

Gowin: To cyniczna zagrywka polityczna Palikota. Zagłosujemy

Jarosław Gowin wyjaśnił, dlaczego Platforma Obywatelska zdecydowała o głosowaniu przeciw odwołaniu Wandy Nowickiej. - Inicjatywa wymiany marszałek Wandy Nowickiej na poseł Grodzką to cyniczna zagrywka polityczna Palikota - powiedział. Dodał też, że klub PO wprowadził w tym głosowaniu dyscyplinę partyjną, której nie zamierza łamać. - To nie jest sprawa sumienia, a ja nigdy nie łamię dyscypliny tam, gdzie nie chodzi o sprawy fundamentalnie ważne - podkreślił Gowin.

Jarosław Gowin przyznał jednak, że decyzja klubu parlamentarnego nie wpływa na zmianę jego zdania o Wandzie Nowickiej. - Nie mam żadnych złudzeń co do kwalifikacji pani marszałek Nowickiej. Z tych dwóch kandydatur bliższa, a raczej mniej odległa, byłaby mi kandydatura pani Grodzkiej.

Więcej na stronie radia RMF FM

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Gowin: Popełniłem błąd ws. związków partnerskich. Zaskoczyłem premiera
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 20 razy 14

  Ale UDUPIENIE przez PO wszystkich projektów ustaw o związkach partnerskich to wcale nie była "CYNICZNA ZAGRYWKA POLITYCZNA" .... Była to słuszna decyzja aby po głosowaniu w sejmie wszyscy posłowie Platformy mogli dostać ROZGRZESZENIE u swoich kapelanów i przyjąć z czystym katolickim sumieniem (swoim i swojej partii) KOMUNIĘ PRZENAJŚWIĘTSZĄ....

 • ciemnyludd

  Oceniono 17 razy 13

  Ale wobec Watykanu błędu nie...b y ł o ....

 • neostrada72

  Oceniono 16 razy 12

  Ekwilibrystyka Gowina jest zadziwiajaca.Im jest starszy,tym głupszy w przeciwieństwie do Palikota.Gowinowi filozofia religii pomieszała w głowie tak,jak i Terlikowskiemu.Znaczy to,że ten kierunek studiów szkodzi ludzkiemu umysłowi.I to bardzo.

 • rot.leszek

  Oceniono 12 razy 8

  Tak tak ,juz jasniej wyjasnic sie nie da
  A pan premier wszystko lyka jak pelikan..

 • mreck

  Oceniono 11 razy 7

  no to kupcie pół litra i podyskutujcie. Mnie wasze dyskusje nie interesują, tylko to co z nich zostaje. Równie dobrze można oskarżyć Gowina o cynizm, Tuska o cynizm i Kaczora o cynizm. Miler też jest cynikiem. Tylko ja za to płacę.

 • aniechich03

  Oceniono 8 razy 6

  Watykan Rulez !
  :)

 • amron53

  Oceniono 2 razy 2

  Masz cholernie lotny umysł i refleks...ta refleksja naszła geniusza konserwę kilka dni po zdarzeniu...

 • trajkotek

  Oceniono 2 razy 2

  związki partnerskie należy oceniać na chłodno, konsekwentnie, bez ideologii - mają ułatwić życie ... to ekonomia, nie etyka >>> glosmichnika.blox.pl/2013/02/Owca-tez-czlowiek.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX