"Godson by się zastanowił, czy kandydować z list PO, gdyby przed wyborami partia mówiła konkretami"

- W przypadku Godsona zderzamy się z dwoma problemami: jak dobiera się kandydatów na listy wyborcze, oraz czego oczekujemy od partii, która nie zapowiada konkretów, a jedynie rzuca ogólne pomysły w kampanii - mówi w rozmowie z TOK FM dr Robert Sobiech, socjolog z UW.
"Homoseksualizm jest grzechem, bo tak jest napisane w Piśmie Świętym" - tak twierdzi poseł Platformy Obywatelskiej John Godson. O parlamentarzyście z Łodzi ostatnio głośno się zrobiło podczas dyskusji o związkach partnerskich w Sejmie. Zdaniem Godsona dyskutowane projekty ustaw otworzyłyby furtkę do wprowadzenia małżeństw homoseksualistów.

Jak zauważyła "Gazeta Wyborcza", poseł, który miał być symbolem tolerancji, teraz jej problemem dla PO. - I tu są dwie kwestie: strategia doboru posłów na listy wyborcze i tego, co partie obiecują przed wyborami - komentuje w rozmowie z TOK FM dr Robert Sobiech.

Godson by się zastanowił...

- Partie zabiegają o to, żeby mieć wyraziste postacie, które by pokazywały różnorodność partii - że są ludzie, którzy wyróżniają się na poziomie liderów lokalnych. Na tej zasadzie w Sejmie teraz zasiada i poseł Godson, i posłanka Grodzka - mówi Sobiech. - To symbole, które maja pokazywać szeroką linię programową partii. A ponieważ te programy są do siebie bardzo zbliżone, to obecność wyrazistych posłów ma je wyróżniać - pokazać, ze partia ma poparcie wśród różnych ludzi.

- Czym innym jest jednak próba odtworzenia, czego by oczekiwały elektoraty poszczególnych partii - zauważa socjolog. Podkreśla przy tym, że problem ujawnił się szczególnie, kiedy przyszło do realizacji obietnic wyborczych, które były... dość mgliste. - Partie obiecują, że się czymś zajmą nie mając gotowych recept. A przez to potem pojawiają się wewnętrzne problemy ugrupowań. Gdyby Platforma konkretnie mówiła, co chce zrobić ze związkami partnerskimi, to poseł Godson pewnie by się jeszcze raz zastanowił, czy chce kandydować z ich list. I pewnie by miał większe wątpliwości.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (145)
"Godson by się zastanowił, czy kandydować z list PO, gdyby przed wyborami partia mówiła konkretami"
Zaloguj się
 • huston_mamy_problem

  Oceniono 217 razy 95

  to indywiduum korzysta w Polsce z tolerancji w stosunku do ludzi kolorowych - ale sam homosexualistów by powsadzał do wiezienia :) ale numer :)
  .
  może tak okazac mu tolerancje i go deportować wtedy zobaczy jak to miło być dyskryminowanym ?!
  .
  zapomniał wół jak cielęciem był.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 133 razy 81

  Pośle Onyekwere!
  Przejdźcie do PiS. Tam kolega Suski uformuje cię na modłę Grójecko-Częstochowską i będzie git.

 • niktwazny126

  Oceniono 90 razy 74

  Partie biorą każdego, byle pokazać swoją siłę. A już jeżeli ten "każdy" jest osobą, ktorą da się wykorzystać medialnie, biorą z całym dobrodziejstwem poglądów i przekonań. Godson się nadaje jako sztandar, ktorym można powiewać : patrzcie, jacy my tolerancyjni jesteśmy. Natomiast poseł Gobson ujawnił swoje wewnętrzne przemyślenia i światopogląd i wychodzi na to, że bardziej pasuje do PiSu. Tylko pytanie, czy Jarek nie każe mu się umyć... Zresztą, do ujawnionej ostatnio radykalnej opcji PO też pan Gobson pasuje, niech więc nie grymasi, że "by się zastanawiał".

 • ciemnyludd

  Oceniono 96 razy 66

  Godson rżnie głupa, jakoby z powodów ideologicznych przystąpiłby do PRZEGRYWAJĄCEGO NOTORYCZNIE PIS-u..... GODSON, NIE Z NAMI TAKIE NUMERY !!!

 • boykotka

  Oceniono 103 razy 59

  Panie Godson i vice versa !!! Niech mi Pan wierzy w kolejnych wyborach nie ma Pan co szukać n listach wyborczych PO bo nikt na Pana nie odda głosu. Przede wszystkim liczę na to, że Donald Tusk nie zgodzi się - po tej wypowiedzi na umieszczenie Pana na tej liście.

  To Pan nie doczytał ze zrozumieniem i wprowadził wyborców PO w olbrzymi błąd.

 • aldisek

  Oceniono 104 razy 54

  Pan Godson nie popisał się w programie "Tomasz LIs na żywo", wyszło jego kołtuństwo. I on był biskupem? Pewnie jakiejś dziwnej sekty. Nie zagłosuję na niego.

 • bezspokoju

  Oceniono 77 razy 49

  Panie pośle Godson, poseł Górski będzie zapewne zachwycony witając Pana we własnej partii i we własnym kręgu "kulturowym".

 • laux

  Oceniono 67 razy 45

  Konserwy ci w Polsce dostatek. Importowanej konserwy nie potrzebujemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX