Odpowiedź premiera Wielkiej Brytanii dla Kaczyńskiego: To nie leży w interesie Europy

?Nie uważam, że przesuwane pieniędzy z jednego bogatego kraju do innego poprzez budżet UE leży w interesie Europy? - napisał Jarosławowi Kaczyńskiemu David Cameron. To odpowiedź premiera Wielkiej Brytanii na list prezesa PiS z października - podaje serwis TVP Info.
Treść odpowiedzi na list Kaczyńskiego do Camerona z października opublikowały dziś "Wiadomości". Prezes PiS zwrócił się do szefa brytyjskiego rządu z apelem, aby ten nie czynił niczego, co prowadziłoby do obniżenia sumy, która należy się Polsce z budżetu UE.

"Pomimo że chcieliśmy otrzymać dodatkowe środki w stosunku do oryginalnej propozycji Komisji Europejskiej, nie uważamy, że przesuwanie pieniędzy z jednego bogatego kraju do innego poprzez budżet UE leży w interesie Europy. Fundusze Strukturalne i Spójności powinny się skupiać na najuboższych regionach biedniejszych państw członkowskich, włączając w to Polskę, tak by pobudzać wzrost gospodarczy, co jest tak w Waszym, jak i naszym interesie" - napisał Kaczyńskiemu Cameron.

Pismo brytyjskiego premiera datowane jest na listopad 2012 r.

Kaczyński: Argumenty historyczne

Po zakończonym fiaskiem listopadowym szczycie w Brukseli jutro europejscy liderzy spotkają się tam ponownie, by zdecydować o kształcie budżetu UE na lata 2014-2020. Brytyjczycy, którzy dotychczas dokładali do budżetu, oczekują jego redukcji w związku z kryzysem ekonomicznym.

Już w listopadzie Jarosław Kaczyński przekonywał, że Wielka Brytania, domagająca się cięć w unijnym budżecie, to nasz sojusznik. - Brytyjczycy podtrzymują chęć obniżenia wydatków UE, natomiast wyraźnie deklarują, że to nie ma w żadnej mierze dotyczyć Polski i innych państw przyjętych do UE w ostatnich latach - mówił Jarosław Kaczyński.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM