Godson wykłada o tolerancji: Toleruję homoseksualistów, ale nie akceptuję ich czynów [WIDEO]

- Ludzie chcą, żebym akceptował czyny homoseksualistów. Nie akceptuję tych czynów, ale akceptuję człowieka. Chciałbym, żeby to było rozróżnione - wykłada w swoim wideoblogu poseł PO John Godson. To reakcja na krytykę wymierzoną w polityka w związku z jego stanowiskiem ws. związków partnerskich.
- Tolerancja to najniższy poziom akceptowania drugiego człowieka - tak zaczyna swoją dzisiejszą wypowiedź na wideoblogu John Godson. - Tolerancja jest wtedy, gdy ktoś się różni od nas i go nie dyskryminujemy. Nie odrzucamy go. Akceptujemy go, pomimo że się nie zgadzamy z nim i nie akceptujemy jego czynów - tłumaczy poseł PO.

"Mamy prawo wierzyć, w co chcemy"

Godson odwołuje się także do Pisma Świętego: - Wszyscy jesteśmy grzesznikami i Bóg nas kocha, pomimo grzechów. Ale Bóg nie kocha naszych grzechów. I to jest to samo. Tolerancja polega na tym, że homoseksualistę toleruję. Wręcz akceptuję, że jest człowiekiem, takim samym jak ja. Ale to nie oznacza, że muszę zgadzać się z jego sposobem życia czy czynami.

Jak tłumaczy polityk, ludzie, którzy do niego piszą, chcą, by akceptował "czyny homoseksualistów". - Nie akceptuję. Mamy prawo wierzyć, w co chcemy, mamy prawo żyć, jak chcemy. Ale nie zmuszajmy innych, by akceptowali to, co robimy - mówi.

"Szanujmy się jako oponenci"

- Nie pochwalam obrzucania innych błotem. Możemy się różnić. Szanujmy się jako oponenci, ludzie, którzy mają odrębne zdanie. Nie stańmy się zwierzętami, które się gryzą - mówi Godson.

Poseł PO wzbudził falę krytyki jedną ze swoich ostatnich wypowiedzi, w której stwierdził, że "homoseksualizm jest grzechem, bo tak jest napisane w Piśmie Świętym". Wcześniej było o nim głośno, bo zagłosował przeciwko wszystkim projektom legalizującym związki partnerskie. Te - w opinii polityka z Łodzi - miałyby otworzyć furtkę do wprowadzenia małżeństw homoseksualistów.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
Godson wykłada o tolerancji: Toleruję homoseksualistów, ale nie akceptuję ich czynów [WIDEO]
Zaloguj się
 • gnom123

  Oceniono 31 razy 13

  "Nie akceptuję. Mamy prawo wierzyć w co chcemy, mamy prawo żyć jak chcemy. Ale nie zmuszajmy innych, by akceptowali to, co robimy"
  Panie Godson nikt nie zabiega o pańską akceptację, problem w tym że stanowiąc prawo próbuje pan zmusić wszystkich do życia na pańską modłę. Nie jest chyba rolą posła umoralnianie innych tylko stanowienie praw które nie są oparte na jedynie słusznej ideologii. Słowo szariat coś przypomina?

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 25 razy 13

  A ja "toleruję" czarnoskórych...nie toleruję mentalnego niewolnictwa.

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 29 razy 11

  Och dajcie już spokój temu Godsonowi. Facet po prostu głosuje w zgodzie ze swoim - chłe, chłe - sumieniem. Biblia i Mein Kampf jasno stwierdzają, że homoseksualizm jest grzechem i wynaturzeniem. Jakie autorytety, takie poglądy.

 • iluminati_semper

  Oceniono 28 razy 8

  aż miło było patrzeć jak go u Lisa chłostali - czarny (nie ze względu na kolor skóry tylko na klerykalizm)
  kołtun wił się jak piskorz, ale nie pomogło
  a to właśnie on powinien wiedzieć jak to jest być prześladowaną mniejszościa

 • dwakurduple

  Oceniono 21 razy 7

  Ja też Pana toleruję Panie Godson.Zupełnie tak samo jak i resztę polskiej ciemnoty.

  Ale nie akceptuję Pańskich czynów !

  Czy Pan nie zdeje sobie sprawy z tego,że pańskie poglądy osobiste podziela tylko część społeczeństwa a nie WSZYSCY ???

  A przecież -- jako poseł współstanowi Pan prawo dla WSZYSTKICH Polaków - również ateistów i homoseksualistów.

  A Prawo MUSI być dla WSZYSTKICH sprawiedliwe - Panie Godson !

  I tych wlasnie czynow -- że Pan chce stanowić prawo dla wszystkich wedle SWOJEGO widzimisie nie akceptuje !

  KONKORDAT MUSI ZGINĄć !!!

 • plautilla

  Oceniono 10 razy 6

  brawo Godson!
  patrzę na komentarze i przecieram oczy ze zdumienia, toż to rasizm. Wg nazistów homoseksualizmu tolerancja odnosi się tylko do lgbt. Resztę zwłaszcza chrześcijaństwo można lżyć i to jest ok. żal mi was lewusy.

 • dwakurduple

  Oceniono 13 razy 5

  O ! - dopiero zauważyłam,że zaczynacie ignorować trolli ! - Żadnych minusów i odpowiedzi :))) -- Cudne !

  Ale ,KONKORDAT MUSI ZGINĄć !

 • necplusultra

  Oceniono 12 razy 2

  brawo Godson!
  patrzę na kometarze i przecieram oczy ze zdumienia, toż to rasizm. rozumiem ż telerancja odnosi się tylko do lgbt. resztę zwLaszcza chrześcijańska można lżyc i to jest ok. żal mi was lewusy, zakompleksione wykształciuchy i plwam na was chałastro.

 • passtorian

  Oceniono 5 razy 1

  Dygresja -
  Wielu by nie protestowalo gdyby wiedzieli co nazwisko posla znaczy po angielsku - God son - od biedy mozna by przetlumaczyc jako Syn Bozy. (God - Bog, son-syn). Wiec o co chodzi? Ze kolor skory sie nie podoba?
  A Matka Boska Czestochowska sie podoba? Tata Jezusa ma ciemna skore, ale tylko w Afryce o tym wiedza!
  W Polsce mysla , ze Chrystus jest bialy a w Chinach ,ze zolty. Prawda jest jedna, Chrystus byl Murzynem, tatus tez i mamusia rowniez. Ale mowimy o homoseksualizmie i tolerancji tej aberracji biologicznej. Wiec medrcy - dalej wypowiadac sie na ten temat. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX