Zdziwiony Biedroń o Nowickiej: Wanda obiecała, że zrezygnuje

- Decyzja klubu nie była przemyślana. Ale była demokratyczna. Wanda obiecała, że nawet jeśli zostanie obroniona przez Sejm, to zrezygnuje z tej funkcji - powiedział Robert Biedroń, który inaczej niż jego klub głosował za pozostawieniem Nowickiej na stanowisku wicemarszałka.
Za odwołaniem opowiedziała się większość klubu Ruchu Palikota: 39 spośród 42 głosujących posłów było "za". Troje posłów zagłosowało "przeciwko" - Anna Grodzka, Robert Biedroń i sama Nowicka.

- Trudna decyzja Wandy. Jest to dla mnie zaskoczenie - oświadczył Biedroń. Pytany, co będzie dalej z marszałek Nowicką, powiedział: "Widzę świetlaną przyszłość przed Nowicką. To jest niezwykła kobieta, moja przyjaciółka od wielu lat".

"Nie widzę innej alternatywy"

Zapewnił, że nie zamierza odchodzić z Ruchu Palikota. - Nigdzie nie zamierzam wychodzić, z tego, co wiem, Wanda też. Nie widzę innej alternatywy dla nas niż Ruch Palikota - powiedział.

Jeszcze wczoraj Janusz Palikot potwierdzał, że Wanda Nowicka złoży. - Mieliśmy dziś kontakt SMS-owy, potwierdziliśmy wcześniejsze ustalenia - poinformował w TVN24. - Wierzę, że dotrzyma tej deklaracji - dodał.

Przeciwko odwołaniu Nowickiej głosowała też kandydatka Ruchu na nową wicemarszałek Anna Grodzka. Ona również zadeklarowała, że nie odejdzie z klubu RP. - Nie mam planów odchodzenia z klubu - podkreśliła posłanka. Swoje wsparcie dla koleżanki tłumaczyła tym, że ceni Nowicką jako wicemarszałkinię "za pracę, którą wykonuje".

"Nie szkoda mi"

Zaznaczyła jednocześnie, że odradzała jej decyzję o pozostaniu na funkcji wicemarszałka, gdyby Sejm jej nie odwołał. - Ale rozumiem, że ją podjęła. Uznaję jej prawa, ale sądzę, że będzie w kłopotach, dlatego że nie mając rekomendacji ze strony klubu będzie pełniła funkcję wicemarszałkini. Trzeba będzie albo ułożyć jakoś stosunki z klubem, albo się z nim rozstać - oceniła Grodzka.

Pytana, czy żałuje że nie została wybrana w piątek nową wicemarszałek (ponieważ Sejm nie odwołał Nowickiej, wniosek RP o powołanie Grodzkiej stał się bezprzedmiotowy i nie był w ogóle przez izbę rozpatrywany), odparła, że nie. - Naprawdę mi nie szkoda. Proszę mi wierzyć, może będzie w to ciężko państwu uwierzyć, ale to nie jest żadna wielka polityka. Nie szkoda mi - podkreśliła posłanka.

Nowicka zostaje

Dzisiaj Sejm nie odwołał Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka. Za jej odwołaniem było tylko 45 posłów. Przeciw głosowało 245, a wstrzymało się 13 parlamentarzystów. Odwołania Nowickiej chciał Ruch Palikota. Klub RP wycofał rekomendację dla Nowickiej na funkcję wicemarszałka oraz złożył wniosek o jej odwołanie po tym, gdy przyjęła nagrodę za rok 2012 w wysokości 40 tys. zł. Nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie, a także marszałek Sejmu Ewa Kopacz (45 tys. zł). Po medialnej burzy wszyscy zadeklarowali przekazanie nagród na cele społeczne.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (16)
Zdziwiony Biedroń o Nowickiej: Wanda obiecała, że zrezygnuje
Zaloguj się
 • jpjareck

  Oceniono 16 razy 8

  Wanda obiecała :))) Oj Robert, Robert... a to znasz?

  "Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę ci dam.
  Nic gorszego na świecie nie przytrafia się nam.
  Nie wierz nigdy kobiecie, nie ustępuj na krok,
  bo przepadłeś z kretesem nim zrozumiesz swój błąd;
  ledwo nim dobrze pojmiesz swój błąd, już po tobie..."
  A. Mogielnicki

 • niktwazny126

  Oceniono 15 razy 7

  Rozłamy i nieporozumienia w każdej partii. Tylko w PiS spokojnie, jedność z Jarkiem niezłomna. Albo się te partie i partyjki pozbierają, albo Jaroslaw Jadowity wygra następne wybory.

 • visarionowicz

  Oceniono 7 razy 5

  Bardzo dobra decyzja ponad podziałami. Nic dodać nic ująć.

 • hajduk60

  Oceniono 1 raz 1

  Od koryta ciężko się odchodzi...

 • l1l2l3

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Jarosławie ! Specjaliśći z mosckwy , wciskają Nam fizykom nową energię kinetyczną ! Teraz brzoza nawet debowa stanowi opór dla stutonowego odrzutowca , który ma konstrukcję wzmocnioną szczególnie dodatkowym dzwigarem w skrzydle z duralu, , i nietoperz jest w tym momencie przeszkodą ! Biedny Maciarewicz zapluwa się , ale ma takich doradców. A ja jako konstruktor lotniczy podkreślam : Dobrze że mamy ludzi wykształconych w firmie USA, BENING... Towarzysz Miler ( nie mylić z Leszkiem Milerem dobrym znajomym Moskwy ), w sposób Nam czytelny dał protokół , dowód z.;.. powietrza ! ! !

 • l1l2l3

  Oceniono 1 raz -1

  Co do historii półśruby w ułamku sekundy ! Ludzie srajcie na pseudo info . 110 ton w masie samolotu na postoju ! A co dopiero debowa sosna przy prędkości bliskiej 300km/h? Jest poprostu gównem w energii kinetycznej... Chamy złodfzieje , nowa fizyka !!!!!!!!!!!!! Jestem konstruktorem modelarzem lotniczym.;.. dajcie to do wglądu ludziom z tej profesji...

 • l1l2l3

  Oceniono 1 raz -1

  Chyba tu jest michnikowa - moskiewska cenzura !!!!!! zastanawiam się czy dalej będęv powtarzał...

 • pawelek332

  Oceniono 1 raz -1

  :)

 • l1l2l3

  Oceniono 2 razy -2

  Panie Jarosławie ! Za to że Pan nie jest złodziejem , przyznaję Panu duże uznanie . Jestem również biedny jak Pan bo nie kradłem. Panie Tomku gonić z ku...synów. Panie Jaruzelski ! Proszę wpisać do konstytucji RP, zarządzenie propalestyńskie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX