Graś o budżecie UE: Ze współczuciem patrzyłem na opozycję. Rozpaczliwie próbowali znaleźć dziurę w całym

- Ze współczuciem patrzę, jak opozycja próbuje na siłę znaleźć dziurę w całym. Widać, że się nie przygotowali. Sukces Polaków w negocjacjach budżetowych ich zaskoczył - mówił gość Przesłuchania w RMF FM Paweł Graś. Rzecznik rządu odniósł się także do informacji NPW, która wskazała na nieścisłości w raporcie komisji Jerzego Millera.
Graś odpierał zarzuty, że dla polskiego rolnictwa wynegocjowano niewystarczające środki. - Rolnicy mogą z optymizmem patrzeć na lata do 2020 roku. Udało się nam wynegocjować mechanizmy, które pozwolą na elastyczne przesuwanie pieniędzy na rolnictwo z innych miejsc - wyjaśnia.

- Bilans finansowy tego wszystkiego jest dla nas na zero: 4 mld więcej na politykę spójności - to fakt, ale z drugiej strony 3,5 mld mniej na rozwój wsi - zauważył prowadzący Mariusz Piekarski. - To nie jest bilans na zero, absolutnie. Najważniejszą informacją jest to, że pomimo cięcia środków, obniżenia budżetu Unii Europejskiej, pomimo obniżenia środków na spójność, na politykę rolną, Polska jest jednym z nielicznych krajów, którym te środki zwiększono - bronił się Graś.

Graś: Patrzyłem na opozycję ze współczuciem

Pytany, co sądzi o zarzutach opozycji, że Polska powinna wynegocjować co najmniej 470 mld, Graś stwierdził: - Ja patrzyłem wczoraj z takim trochę współczuciem na te rozpaczliwe próby znalezienia jakiejkolwiek dziury w całym. Widać, że opozycja się nie przygotowała, nie przygotowała reakcji. Być może sądzili, że - tak jak wielokrotnie mówili nam w ciągu tych ostatnich lat - absolutnie niemożliwe będzie otrzymanie tych 300 mld. I widać, że ta informacja i sukces Polaków - bo przecież nie tylko rządu, ale tak naprawdę wszystkich Polaków - ich zaskoczyły i jeszcze do dzisiaj chyba nie mogą zbudować jakiejś takiej jednolitej narracji - powiedział Graś.

Graś: Nie ma potrzeby wznawiania prac komisji Millera

Rzecznik rządu odniósł się również do doniesień portalu rp.pl, który poinformował, że według NPW brzoza w Smoleńsku została ścięta kilka metrów wyżej, niż napisano w raporcie Millera. - Nie ma potrzeby wznawiania prac komisji Millera - powiedział. - Przyczyną katastrofy nie było zderzenie z brzozą, ale zejście Tu-154M poniżej minimum - podkreślił Graś.

- W tej chwili pracujemy nad formułą, w której możliwe byłoby działanie zespołu Macieja Laska. Wkrótce będzie jego konferencja ze specjalistami. Będzie możliwość reakcji na teorie, które się pojawiają - zapowiedział rzecznik rządu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Graś o budżecie UE: Ze współczuciem patrzyłem na opozycję. Rozpaczliwie próbowali znaleźć dziurę w całym
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 31 razy 29

  Kartoflani ostatnio mają NIEWYOBRAŻALNEGO pecha. Afera "trotylowa" USŁUŻNEJ "Rzeczpospolitej skończyła się kompromitacją...Podobnie kończy się inicjatywa "TECHNICZNEGO RZĄDU" z bardzo śmiesznym (jak na naukowca) profesorem Glińskim... Renomowany National Geographic podłożył dodatkowo świnię pobożnej "teorii zamachu w Smoleńsku... Ostatnio "RZECZPOSPOLITA rzutem na taśmę, (a ściślej na "brzozę smoleńską") kwestionuje umiejętność posługiwania się przez dwie państwowe komisje CALÓWKĄ... Ale najgorsze co się mogło zdarzyć to to że "TUSK" NIE POMYLIŁ SALI w czasie negocjacji co się zdarzyło kiedyś "najlepszemu w dziejach prezydentowi", skutkiem czego pechowo przyznano Polsce sumę WYŻSZĄ od oczekiwanej...... Nadziei że Polska ZBANKRUTUJE w tej dekadzie...... Ż A D N E J.....

 • aniechich03

  Oceniono 23 razy 21

  Wyżej pękła grubsza brzózka - wina Tuska

 • ekomorda

  Oceniono 20 razy 20

  A ja pamiętam Kużmiuka, który jak go spytano czy możliwe jest dla Polski 300 mld, z pianą na paszczy krzyczał że to bzdura, że się nie da...widać że ma wiele wspólnego z Wojciechowskim. Ciekawe będą nadchodzące wybory do EU, jest kilka klinicznych przypadków, które będą się musiały strasznie wysilić żeby być znowu wybranym. Tylko co te bidy zrobią jak ich nie wybiorą...jak tu żyć Premierze, jak żyć?

 • aniechich03

  Oceniono 19 razy 19

  Wniosku PiSu to przyczyna - Tuska wina

 • bibelotx7

  Oceniono 13 razy 13

  Pobozne zyczenia PIS-u , im gorzej tym lepiej , jakos Bozia nie chce wysluchac.

 • bezspokoju

  Oceniono 12 razy 12

  Pajace zbaranieli i plotą bzdety tak, jak potrafią najlepiej. Jestem ciekaw też, co Binienda powie na fakt, że "brzózka" zamiast 40 cm w miejscu złamania, ma 53 cm średnicy ? Pewnie nie powie, bo podobno czuje się zagrożony i podobno obawia się o własne życie. Binienda, Ty patrz, żeby Macierewicz z Jarkiem Ciebie nie zagryźli, bo robiąc z siebie idiotę, to przy okazji zrobiłeś idiotów i pajaców z Antka i z Jarka, a oni NIE WYBACZAJĄ i już pewnie szukają kozła ofiarnego. Binienda, Ty UWAŻAJ.

 • koloratura1

  Oceniono 3 razy 3

  Wg opozycji "Polska powinna wynegocjować co najmniej 470 mld"

  Co tak skromnie, czemu nie 570, albo 670... miliardów?

 • nam.z.jaworzna.wszystko.mozna

  Oceniono 2 razy 2

  Gras :-)

 • wieszczmoru

  Oceniono 1 raz -1

  Ten pan zaczyna być jak Urban za komuny. No cóż komuna trwa w najlepsze. Przyjedzie dzień, że wszyscy zapłacą.
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX