Skandaliczne słowa Palikota nt. Nowickiej. "Powinien udać się do lekarza jak najszybciej"

- Czytając to, podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem takim typem człowieka - te skandaliczne słowa powiedział Janusz Palikot w "Faktach". - Wygląda na to, że przeszedł bardzo poważne załamanie nerwowe. Chyba powinien udać się do lekarza jak najszybciej - komentuje w rozmowie z portalem Gazeta.pl wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka.
W "Faktach" TVN pokazano materiał opisujący wczorajsze zamieszanie w Ruchu Palikota. Wanda Nowicka, wbrew stanowisku partii i Janusza Palikota, nie zrezygnowała ze stanowiska wicemarszałkini. Nie została również odwołana przez Sejm. Potem odbyło się burzliwe posiedzenie klubu parlamentarnego Ruchu, z którego Nowicka wyszła.

Następnie w programie pokazano fragment "Faktów po Faktach", w którym Nowicka skarżyła się na Palikota. - Straszył mnie, czym to się skończy, jeżeli nie zrezygnuję. Mówił, że będę skończona w polityce - stwierdziła wicemarszałkini. Zaraz po tym fragmencie Palikot mówi dziennikarzowi TVN: "W naszych czasach nawet twardej wymiany poglądów nie uważa się za formę przemocy. A czytając to, podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który do takiej roboty się nadaje".

"Wygląda na to, że przeszedł bardzo poważne załamanie nerwowe"

O te skandaliczne słowa zapytaliśmy wicemarszałkinię. - Tej wypowiedzi nie da się skomentować w sposób poważny. Bardzo martwię się o pana Janusza Palikota. Wygląda na to, że przeszedł bardzo poważne załamanie nerwowe. Mam nadzieję, że szybko z niego wyjdzie. Chyba powinien udać się do lekarza jak najszybciej - powiedziała portalowi Gazeta.pl. Na temat dalszych kroków w tej sprawie nie chciała się jeszcze wypowiadać.

W podobnym tonie wypowiada się prof. Magdalena Środa. - Janusz Palikot ma chyba jakiś problem, zachowuje się jak zdradzony mąż. Przecież to tylko polityka! Myślę, że Janusz Palikot powinien odpocząć lub udać się do terapeuty. Może krótkie wakacje? Tylko bez towarzystwa kolegów z partii, bo ci mają chyba niedobry wpływ na szefa... - komentuje w rozmowie z nami. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (75)
Skandaliczne słowa Palikota nt. Nowickiej. "Powinien udać się do lekarza jak najszybciej"
Zaloguj się
 • krukpl

  Oceniono 77 razy 37

  skandaliczne wg tokfm ale
  Nowicka wbrew polityce i dobremu imieniu partii wzięła nie małą sumkę partii nic nie mówiąc , narażając ja na krytykę
  potem gdy partia normalnie decyduje by odwołać jednego wicemarszałka inne kluby złamały niepisane prawo
  przywódcy innych ugrupowań zwłaszcza Miller krytykowali ruch i Palikota a chwalili Nowicką jako udzielne podmioty (partia , Nowicka )
  Gdy jak twierdziła w czwartek złoży dymisje te słowa przekazał sam szef partii ruchu w mediach , nie złożyła a wręcz publicznie pogratulowała innym partiom ze jej nie osunęli znowu partia została przez jej działanie ośmieszona .
  Jeśli ja bym był na miejscu Palikota lub członek ruchu byłbym wkur**ony

 • kadykianus

  Oceniono 60 razy 34

  W całej tej sytuacji to Janusz Palikot wyszedł na jedynego, porządnego polityka i nie mam żadnych wątpliwości, że ma mój głos w wyborach.

  Jeśli ktoś się zastanawia, dlaczego w tym kraju od lat nic się nie zmienia to ma odpowiedź: zdecydowana większość polityków banda homofobów, zacofanych u niedorozwiniętych umysłowo bałwanów, którzy pojęcia o świecie nią mają, w d... byli i g... widzieli. Zgubiliby się na lotnisku w Monachium.

  A Nowicka? To, dzięki Palikotowi jest w Sejmie. To on wykłócał się z Tuskiem by była marszałkiem, bo to ta "baba' od aborcji, a wiadomo, że Platforma liże Kościołowi.

  Nowicka szybko się przekona, że jest skończona w polityce. Nikt jej nie poprze w niczym o co walczy w Parlamencie.

  A już 'miszczem' jest Zdrojewski z PO, który nawet się nie obcina i mówi, że on nie widzi problemu tych premii, bo przecież od 20 lat biorą! No właśnie. Zawsze brali, więc w czym Palikot ma problem?? To jest takie myślenie.

 • oby.watel

  Oceniono 68 razy 32

  No tak. Jeśli Nowicka uznała, że te słowa są skandaliczne, to niewątpliwie są skandaliczne. Bowiem to osoba znana z prawdomówności. Jak powiedziała, że poda się do dymisji, to powiedziała. Ale dlaczego o te skandaliczne słowa nie zapytać Palikota? Przytaczanie opinii tylko jednej strony to nowy standard obiektywności wdrażany przez Portal Opinii?

 • docsnugg

  Oceniono 53 razy 29

  Lider liberalnej lewicy w Polsce:

  1. Przypisuje kobiecie chęć BYCIA ZGWAŁCONĄ tylko dla tego, że jest w jego opinii "nieposłuszna"....

  2. Stwierdza: nie zgwałciłbym, jej nawet gdyby chciala (!)....

  To co zawdzięczamy Palikotowi to ujawnienie "Polskiego Kołtuństwa"....
  w pełnej krasie....:(

 • geonly

  Oceniono 47 razy 27

  OOOO!!!! Dla Środy kwestia Wandy Nowickiej to nagle "TYLKO POLITYKA". Rano miała chyba inne zdanie - o "potężnych siłach" i "zmianie mentalności narodu". Rety, jak ta kobieta się kompromituje i to z minuty na minutę...

 • 1ewkas

  Oceniono 26 razy 22

  Ojej, większego i bardziej wstrząsającego tytułu nie potrafiliście wymyślić ? Aleście się uwzięli na tego Palikota. Nic na temat "należnych" po kryjomu marszałkom nagród, nic o nielojalności Nowickiej i jej przyłączeniu się do sitwy mającej obywateli za nic, tylko huzia na Palikota, który to obnażył.
  Zmasowany atak dziennikarskiej sfory.
  W bardzo prostacki sposób próbujecie obrzydzić go wyborcom, każdy chwyt dozwolony, aby zakonserwować PO-PiS, któremu służycie, co ? Ale nie z nami takie numery.
  Czwarta władza, śmieszne. Konserwatorzy stęchlizny i wypracowanego razem z politykami status quo.

 • jim777

  Oceniono 39 razy 17

  Wanda N. - Koń SLD-owski

 • docsnugg

  Oceniono 32 razy 14

  A to ci niespodzianka.

  To będzie ciekawe pojedynek reakcji mediów z lewa i prawa :) :

  "jałowe związki" kontra "Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną"

  Swoją drogą ciekaw jestem, czy będą listy naukowców, i podpisy masowo zbierane przez studentów....

  Naprawdę, wiele się będzie można nauczyć o niedocenianym a tak uniwersalnym "prawie Kalego" :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX