"Powinien się zacząć ostracyzm", "To już szajba" - Twitter komentuje skandaliczne słowa Palikota

- Może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną - powiedział "Faktom" Janusz Palikot. Te skandaliczne słowa wywołały burzę na Twitterze. - Nie wyobrażam sobie, jaka kobieta zechce się w przyszłości związać z Ruchem Palikota - pisze dziennikarka Agnieszka Gozdyra. - Tu powinien się zacząć ostracyzm. Nie ma miejsca dla zboczeńców w parlamencie!!! - skomentował z kolei Mariusz Grzegorczyk z SLD.


Ostro o Palikocie pisze Mariusz Grzegorczyk z SLD: "Palikot przekroczył dzisiaj Rubikon. Tu powinien się zacząć ostracyzm. Nie ma miejsca dla zboczeńców w parlamencie!!!". "A już myślałem, że jutro napiszę tylko krytyczny materiał o Januszu Palikocie. Ale to już jest szajba" - napisał z kolei bloger Azrael.

"Podzieli los JKM?"

Pojawiają się również pierwsze analizy dot. skutków wypowiedzi Palikota. "Palikot podzieli los JKM, pałętając się wokół 2 proc., mamiąc coraz to nowych frajerów. Nie szkoda mi go ani trochę, w końcu zdarł ostatnią maskę" - skomentował Marcin Jakubowski. "Janusz Palikot odkrył 2 lata temu, że jest 10-procentowa nisza, i sprytnie ją zagospodarował, zmieniając przy tym poglądy o 180 stopni. Ale zamarzył o 40 proc., a będzie 4 proc. - pisze użytkownik Piotr Slu.

Skandaliczne słowa Palikota

W piątek Wanda Nowicka, wbrew woli partii i Janusza Palikota, nie zrezygnowała z fotela wicemarszałka Sejmu. Żadna z partii, oprócz Ruchu Palikota, nie poparła jej odwołania. Wczoraj w "Faktach po Faktach" Wanda Nowicka mówiła o naciskach Palikota ws. rezygnacji. - Straszył mnie, czym to się skończy, jeżeli nie zrezygnuję. Mówił, że będę skończona w polityce - stwierdziła wicemarszałkini.

W "Faktach" Janusz Palikot w skandaliczny sposób skomentował te słowa: "W naszych czasach nawet twardej wymiany poglądów nie uważa się za formę przemocy. A czytając to, podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który do takiej roboty się nadaje".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
"Powinien się zacząć ostracyzm", "To już szajba" - Twitter komentuje skandaliczne słowa Palikota
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 38 razy 22

  Palikot tylko głupio powiedział....Wandzia głupio ZROBIŁA.
  --------------
  Jestem jak najbardziej za cywilizowaniem polityków, ale nie ma na to szansy w kraju w którym prym w chamstwie wiedzie tzw. katolicki głos w waszym domu. W Radyju trwa akcja perfumowania paszczy Krysi P. O promocji pisowskiej swołoczy wylewającej w każdej stacji wiadra pomyj nawet nie wspomnę... Paradziennikarze aranżują ustawki i prowokują do "kontrowersyjnych" wymian uprzejmości.

 • niktwazny126

  Oceniono 25 razy 19

  To nasza kultura polityczna. Jeżeli potępiamy Palikota, to jeszcze kilku by się podobnych znalazło. Z drugiej strony, czy dziennikarze i krytykujacy inni politycy używają lepszych sformułowań? : "Nie ma miejsca dla zboczeńców w parlamencie", " to już jest szajba"... Kultura słowa to coś, co nie istnieje w naszej rzeczywistości.

 • starej_daty_czlowiek

  Oceniono 31 razy 9

  Witamy w klubie pasożytów sejmowych nową gwiazdę mediów . Wandę N.!
  Palikot, jeżeli nie jesteś w stanie wyrzucić jej z klubu w tej chwili, zrób to przy p[ierwszej dogodnej okazji. Niech idzie do Kaczyńskiego albo Millera, obaj tego warci. I jej.

 • penible4

  Oceniono 20 razy 6

  a ja te słowa rozumiem tak:

  Wanda, prowokujesz do tego, żeby wylać cię na twarz!

 • babulinex

  Oceniono 36 razy 6

  W tym przypadku Palikot okazał się dupkiem. I to podwójnym; bo jeśli już zaczął walkę - powiedzmy, o Grodzką na grobie Nowickiej, to powinien tak przygotować grunt, aby mieć choć cień szansy na zwycięstwo. Wyszedł na palanta, któremu w głowie tyko szoł i happening. Znów udowodnił, że nie jest poważnym partnerem politycznym dla żadnej ważnej sprawy w tym kraju. A szkoda! Na niwie antyklerykalizmu mógł zrobić wiele, ale nikt przecież nie będzie poważnie traktował błazna. Plama Jasio!

  Acha. I mam w dupie te czerwone cyferki z kreseczką z przodu; Czytając niektóre komentarze popadam w załamanie nad bezkrytycznym uwielbieniem dla tego pana przez większość zaślepionych forumowiczów.

 • jacz3

  Oceniono 4 razy 2

  nie chce zgwałcić tej pani co kasę lubi ?
  A to cham.
  Kołtun polski ma problem ze zrozumieniem.
  Palikot nie chce robić z Nowickiej męczenniczki i tak rozumieć trzeba to.

 • kermit60

  Oceniono 8 razy 2

  odpowiadałem już @docsnugg
  jeżeli w kilku słowach miałbyś przekazać to co zrobiła Nowicka i co ją czeka to jakbyś to określił? jeżeli mówiłbyś o jakiejś lekkomyślnej dziewczynie która oddala się z imprezy ze znajomymi z pierwszym lepszym który obiecał jej , że pokaże kolekcję płyt to jak ją nazwiesz? co jej powiesz? nie idź z nim bo cię wykorzysta i zostawi?

 • 42nat

  Oceniono 1 raz 1

  Brak autorefleksji wymowny!
  Nawet cienia zdrowego rozsądku!
  Pozostaje panu harakiri, seppuku?
  No może chociaż samogwałt?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX