Rozenek: Wypowiedź Palikota wyrwana z kontekstu. To Nowicka zachowała się po świńsku

- To była wyrwana z kontekstu wypowiedź. Wcześniej była mowa o Nietzschem. A Nowicka zachowała się po świńsku wobec Anny Grodzkiej - ocenił poseł Andrzej Rozenek. Politycy w Radiu Zet rozmawiali m.in. o słowach Janusza Palikota, który stwierdził, że ?być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona?.


"Nie chce gwałcić. To chyba dobrze"

- Wcześniej była mowa o filozofii Nietzschego. Nietzsche mówił, że tylko słabi ludzie uważają dyskusję za przemoc. I Palikot analizował na gruncie psychologicznym, politycznym i filozoficznym wypowiedź Wandy Nowickiej o tym, że była rzekomo przez niego straszona - tłumaczył Andrzej Rozenek.

- To o gwałceniu zostało wycięte z kontekstu i podniosło się wielkie larum. Ale nie rozumiem o co? O to, że nie chce gwałcić? To chyba dobrze - dodał Rozenek.

Poseł Ruchu Palikota stwierdził, że Nowicka "oszukała klub, mówiąc, że nie wzięła w Sejmie nagrody, a następnie, że się zrzeknie stanowiska. - Mamy do czynienia z całą serią bardzo niepokojących zachowań Wandy Nowickiej. Ona jest marionetką w rękach Tuska i Millera. To oni wygrali w Sejmie, a nie Wanda Nowicka. Nowicka nie potrafiła się zachować z klasą. Zachowała się po świńsku wobec Anny Grodzkiej, bo tak się nie robi, najpierw się ją wypuszcza, a potem się mówi, że się nie zrezygnuje - stwierdził Rozenek.

"Wypowiedź jest skandaliczna"

Zdaniem europosła SLD Wojciecha Olejniczaka Palikot "będzie teraz leżał długo na deskach, bo ma problemy wewnątrz klubu". Odniósł się też do wypowiedzi Rozenka. - Pan się prawie chciał podpisać pod słowami Palikota. Mówił pan, że można tak się wypowiadać, jak to ma szerszy kontekst. Otóż nie można. Nie można używać takich sformułowań w stosunku do kogokolwiek. A jeżeli się tak mówi do wicemarszałek i koleżanki klubowej, to ta wypowiedź jest skandaliczna - powiedział Olejniczak.

- Ruch Palikota dotyka choroba partyjniactwa, wewnętrznych konfliktów i zapiekłości. Te słowa były wstrętne. Ruch Palikota mówi, że jest najbardziej europejską partią, ale w Europie to, co zostało powiedziane, jest dyskwalifikujące - powiedział europoseł PO Jacek Protasiewicz.

"Jest "good" daje 45 tys. nagrody"

- Amatorszczyzna - mówi o sytuacji w Ruchu Palikota Stanisław Żelichowski, poseł PSL. - Palikot palcem nie kiwnął, żeby uzgodnić z klubami odwołanie pani Nowickiej. Tak się prowadzi browar, ale tak się nie kieruje partią - powiedział.

- Palikot powstał, będąc skandalistą, działa w polityce jako skandalista i skończy jako skandalista - mówił Andrzej Dera, poseł Solidarnej Polski.- Jeżeli Palikot używał happeningów i skandali w stosunku do innych osób, to było to tolerowane. A kiedy skandal dotknął środowisko wewnątrz, to się odezwały głosy oburzenia. A powinny pojawić się wcześniej - podkreślił.

Zdaniem Dery, wszyscy uciekli od meritum sprawy. - Skandaliczne było rozdanie sobie nagród przez prezydium Sejmu, kiedy do społeczeństwa idzie jasny komunikat, że mamy kryzys i trzeba oszczędzać. A tu nagrody i rączka w rączkę. Przedstawiciel PiS ocenia przedstawiciela PO i mówi, że jest "good", daję 45 tys. nagrody. Wszyscy wicemarszałkowie powinni podać się do dymisji. Rozumiałbym Palikota, gdyby chciał odwołać wszystkich wicemarszałków - powiedział Dera.

Zgodził się z nim częściowo Wojciech Olejniczak. - Trzeba zmienić regulamin Sejmu. Nie powinno być dodatków, bo to wszystko sztuczne - mówił.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
Rozenek: Wypowiedź Palikota wyrwana z kontekstu. To Nowicka zachowała się po świńsku
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 45 razy 31

  W Ruchu Palikota są ludzie, przyzwyczajeni do "niekonwencjonalnych" zachowań szefa. Nikt ich na siłę do tej partii nie zapisywał. Pani Nowicka też niewyparzony jęzor Palikota znała, i dotychczas jej to nie przeszkadzało. To taki koloryt partii. Nie sądzę, żeby ostatnie wydarzenia miały RP rozwalić i zmieść ze sceny politycznej. A teraz popularność partii rośnie. I chyba o to chodzi.

 • pawelek332

  Oceniono 44 razy 30

  rozenek zgadzam sie z toba babsko powinni poleciec na zbity pysk

 • szolotl

  Oceniono 30 razy 26

  Nie wierzę, że ludzie są aż tak głupi, by słowa Palikota odbierać dosłownie. A może jednak? Bawi i jednocześnie zasmuca mnie ta sytuacja. Kto ma rozum tam gdzie być powinien doskonale wie co Palikot miał na myśli, a pozostałym(z tego co słyszę to większości) tym którym za nim tęskno, pozostaje wysłuchiwać i przyswajać jak swoje opnie, słowa ludzi którym na rękę jest chwilowa słabość RP. Jedyne co mogę zasugerować wszystkim to słuchanie i samodzielna ocena sytuacji. Obłąkany rząd, obłąkane społeczeństwo, jedni warci drugich. Brawo Pani Nowicka, brawo Pani Środa, czas najwyższy ukazać swoje prawdziwe oblicze.

 • life.form

  Oceniono 27 razy 23

  Gwałcenie Wandy Nowickiej rozpoczęła posłanka Senszyn już w czwartek. W swoim blogu skojarzyła słowa Palikota o "gwałceniu autonomii klubu" z kroczem marszałkini Wandy Nowickiej. Mogła napisać o gwałceniu autonomii Nowickiej? Mogła. A co napisała? O gwałceniu Nowickiej... Słowa Palikota niekoniecznie musiały paść pod adresem Nowickiej. Równie dobrze mogły być odpowiedzią na genitalne skojarzenia pani Senszyn, że gwałcić Nowickiej to on nie ma ochoty... W każdym razie wygląda na to, że do lekarza trzeba wysłać posłankę Senszyn...

  Tytuł wpisu: "PALIKOT GWAŁCI NOWICKĄ"
  "(...) Oburzony Palikot zarzuca Sejmowi stosowanie przemocy wobec jego ugrupowania w związku ze sprawą odwołania wicemarszałek Wandy Nowickiej. Ujmuje to dobitnie: „Gwałci się autonomię, podmiotowość mojego ugrupowania”.
  ***Równocześnie sam gwałci Wandę Nowicką***...
  Ciąg dalszy
  www.tokfm.pl/blogi/formyzycia/2013/02/nowicka_i_sroda_morduja_ruch_feministyczny_w_polsce/1

 • gnom123

  Oceniono 22 razy 18

  Stos już przygotowany gawiedź się cieszy. Może jednak wystarczy zajrzeć do słownika zanim podniesie się gwałt.
  Każdy zobaczy tylko to czego będzie oczekiwał.
  Gwałt
  wyraz potoczny Przy straganie gwałt się podniósł – ktoś zaczął krzyczeć „łapać złodzieja!”.
  synonimy: zamieszanie; pot. harmider, rozgardiasz, rwetes
  Słownik języka polskiego
  I rz. mnż I, D. -u
  1 czyn bezprawny popełniony z użyciem siły fizycznej lub przemocy psychicznej
  2 zmuszenie kogoś siłą (zwykle kobiety) do odbycia stosunku seksualnego
  II rz. mnż I, D. -u, blm bezładny pośpiech, hałas, harmider; awantura

 • passtorian

  Oceniono 12 razy 10

  Rozenek wyjasnil. Wynika z tego , ze Palikot przetrwa nagonke. Wynika z tego rowniez , ze Nowicka ma kregoslup z waty. Calkowicie zgadzam sie z nim. MImo tego , ze Grodzka jako wice w Sejmie zupelnie mi nie pasuje.

 • andrzejt1950

  Oceniono 6 razy 6

  Jak się jest w klubie to się przestrzega zasad w nim ustanowionych, i ta pani dobrze o tym wiedziała ale dwa lata w sejmie spowodowało,że tak jak pozostali posłowie dostała małpiego rozumu i zaczęła uważać, siebie za boga , wystawiła koleżankę Grodzką, nie dotrzymała słowa dane na klubie,że zrezygnuje z vice ,Pytam się kto chciałby trzymać w firmie tak nielojalnego pracownika.Kobieta przez te dwa lata wyzbyła się wszelkich zasad ,kasa zniszczyła jej mózg , a winny jest Palikot.

 • wieszczmoru

  Oceniono 10 razy -6

  Bardzo dobrze. Myśleli, że są bezkarni, to przeliczyli się. Nadchodzi upadek tej bandy. Może dotrwają do końca kadencji. Panom już dziękujemy.
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

 • yngwie11

  Oceniono 19 razy -9

  A kto bedzie gwalcil Grodzille? Moze sam Mechafirecat?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX