Po tajnym raporcie z USA: "Tarcza antyrakietowa raczej w Polsce nie powstanie"

Z tajnego raportu Departamentu Obrony wynika, że tarcza antyrakietowa może nie ochronić USA przed rakietami z Iranu. - To kolejny sygnał, że tarcza może w Polsce nie powstać - mówi "Gazecie Wyborczej" gen. Stanisław Koziej. Jak dodaje szef BBN, może być to moment, by zastanowić się nad budową tarczy własnymi siłami lub we współpracy z NATO.
Według ujawnionego przez AP raportu USA nadal nie przezwyciężyły technicznych trudności napotkanych przy budowie rakiet mających strącać nad Europą rakiety nadlatujące z Iranu. Polska i Rumunia nie wydają się też najlepszymi lokalizacjami na ich wyrzutnie - rakieta wystrzelona z Rumunii nawet nie dotrze do Iranu, a ta z Polski, aby system był skuteczny, musiałaby zostać wystrzelona zaraz po odpaleniu rakiety w Teheranie.

"Zajmijmy się budową polskiej tarczy"

Według założeń tarcza antyrakietowa w Polsce ma powstać do 2018 r. Tymczasem według szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego powyższy raport to tylko kolejny sygnał, że tarcza może nad Wisłą w ogóle nie powstać.

- Zaznaczam, to moje prywatne zdanie. Tym bardziej powinniśmy się zająć budową polskiej i natowskiej tarczy antyrakietowej - mówi gen. Stanisław Koziej "Gazecie Wyborczej".

Więcej czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Po tajnym raporcie z USA: "Tarcza antyrakietowa raczej w Polsce nie powstanie"
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 4 razy 4

  1) gen. Stanisław Koziej.współpracuje z p. Prezydentem.
  2) p. Prezydent stwierdził, że My mamy w doopie tarczę amerykańską i sami sobie zrobimy lepszą.
  ergo:
  Pastuchy wypie...ją za Ocean na tarczy?

 • ciemnyludd

  Oceniono 3 razy 3

  Bardziej nam by się przydała już 8 lat temu TARCZA ...A N T Y K A R T O F L A N A...

 • wieszczmoru

  Oceniono 2 razy 2

  A po co nam ich tarcza antyrakietowa? Sami możemy zrobić lepszą i taką, która będzie chroniła przede wszystkim nas a nie amerykanów. Potrzeba tylko dobrej woli i patriotów, a nie zdrajców.
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

 • papl1987

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowna Redakcjo Tok FM.
  Za nim powstanie kolejny artykuł o tematyce związanej z Tarczą Antyrakietową, Tarczą Polski itp. proszę o zapoznanie się chociaż z
  gdziewojsko.wordpress.com/2012/08/29/tarcza-polski-o-co-wlasciwie-chodzi/
  ,aby uniknąć wprowadzania radiosłuchaczy i czytelników w błąd.
  Serdecznie pozdrawiam
  PL

 • papl1987

  Oceniono 1 raz 1

  ,,rakieta wystrzelona z Rumunii nawet nie dotrze do Iranu, a ta z Polski, aby system był skuteczny, musiałaby zostać wystrzelona zaraz po odpaleniu rakiety w Teheranie." Przepraszam, ale czy autor tego artykułu wie co to jest SM-3 i jak działa? I co robił na lekcjach geografii? Na pewno nie to co powinien, a powinien uważać.

  Oryginalne zdanie Z GW - ,,Według raportu wystrzeliwane z Rumunii antyrakiety najprawdopodobniej w ogóle nie będą w stanie strącić rakiet irańskich, bo nie zdążą do nich dolecieć. Lepszą lokalizacją jest Polska. Jednak żeby system był skuteczny, antyrakieta z Polski musiałaby zostać wystrzelona zaraz po odpaleniu rakiety w Iranie.''

  Nie lepiej przepisać cały artykuł z GW niż na siłę kombinować?

 • kwapek-3

  Oceniono 2 razy 0

  W kraju, w którym 4 mln. ludzi nie ma pracy, setki tysięcy dzieci chodzi głodnych, tacy ludzie jak ww. generał, roją w swoich makówkach jak tu zrobić z nas "mocarstwo". Byłby po prostu śmiesznym człowiekiem, gdyby nie dostęp do ucha Prezydenta, któremu też roją się militarystyczne mrzonki. I to nie jest śmieszne, to właśnie groźne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX