Rostowski odpowiada Holland: Nie będę komentował, czy mi się podobają jej filmy

- Żyjemy w wolnym kraju. Ja nie będę komentował, czy mi się specjalnie podobają jej filmy. Niektóre bardzo, inne mniej - powiedział w Radiu Zet Jacek Rostowski. Komentował w ten sposób krytyczne wypowiedzi Agnieszki Holland pod adresem PO.
Monika Olejnik zapytała Jacka Rostowskiego o słowa Agnieszki Holland z wywiadu, którego udzieliła "Newsweekowi". Nieprzyjęcie przez Sejm ustawy o związkach partnerskich czy in vitro reżyserka nazwała oszustwem PO. Konserwatywni posłowie Platformy są bowiem przeciwni takim zmianom.

- Żyjemy w wolnym kraju. Ja nie będę komentował, czy mi się specjalnie podobają jej filmy. Niektóre bardzo, inne mniej. Są rzeczy, które są emocjonujące i ważne dla różnych grup. W tych sprawach różnimy się wewnątrz PO. Musimy nauczyć się różnić w cywilizowany sposób - powiedział Rostowski. - Jestem ciekaw, czy pani Holland będzie głosowała na Ruch Palikota, czy będzie chciała głosować na SLD - dodała.

Prowadząca audycję zapytała, czy będzie żałował, gdy Holland wyjedzie z Polski, co miała zapowiedzieć w wywiadzie (mówiła o tym jej córka, nie reżyserka - red.). - Będę żałował, jeśli wyjedzie z kraju - powiedział polityk.

"Piąta kolumna w PO"

- Posłowie, którzy zdecydowali się kandydować z ramienia Platformy, znali program tej partii i wiedzieli, dlaczego ludzie na nią głosują. Jeżeli ich przekonania nie pozwalały na akceptację tego programu, mogli nie startować albo startować z PiS - ocenia reżyserka i nazywa konserwatywną frakcję w PO "piątą kolumną".

- Poseł Godson nie przedstawił się wyborcom jako misjonarz walczący przeciw prawom gejów. W Afryce, z której pochodzi, w wielu krajach homoseksualizm karany jest śmiercią. Czy z taką misją wszedł do polskiego Sejmu? - pyta Agnieszka Holland i podsumowuje: na oszustów nie będę więcej głosować.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Rostowski odpowiada Holland: Nie będę komentował, czy mi się podobają jej filmy
Zaloguj się
 • aniechich03

  Oceniono 18 razy 16

  Panie konserwatywny pośle Rostowski !
  Kołtun Polski
  Nic innego
  Pana koledzy konserwatyści z Anglii właśnie dali parom homoseksualnym prawo do zawierania malzeństw.
  MAŁŻEŃSTW a nie zwiazków partnerskich
  A wy liberalni, ciemnoskórzy konserwatyści z poznańskiego podkarpacia , znani pod nazwą
  Kołtun Polski
  chcecie 400 tys par heteroseksualnych wysyłać do notariusza z ich dziećmi.

  Doradzam przeczytanie - POWOLI - artykułu 18 Konstytucji RO
  Tam jest czarno na białym, ze panstwo polskie chroni :
  a) związek małżeński kobiety i mężczyzny
  b) rodzinę
  c) macierzyństwo
  d) rodzicielstwo

  Gdzie można kupić jaką maść na Kołtuna Polskiego ?
  :)

 • polskirozlamacz

  Oceniono 11 razy 11

  Znalazł się "autorytet". Właśnie ludzi, którzy kierują się w wyborach zdaniem innych, w tym tzw. "autorytetów" nazywać się powinno "lemingami"...

 • dwakurduple

  Oceniono 10 razy 8

  Co pan otworzy usta,to pokaże swoją miałkość prymitywizm.

  To infantylna obrona panie Rostowski. - Bo wpływ filmów A.Holland na jakość życia polskich obywateli jest względny,no i zawsze możemy wyjść z kina.

  Natomiast wpływ decyzji PO na nasze życie jest bezwzględny ! - i nigdzie przed nimi nie uciekniemy !

  Jeśli zaś już chce pan porównywać twórczość,to wśród filmów pani A.Holland nie znalazłam żadnego,który robiony byłby na tzw."zaówienie".Raczej są wyrazem JEJ emocji i autentycznych uczuć.- ( choć,oczywiście są lepsze i gorsze).

  Natomiast pańska "twórczość" polityczna,a w szczególności księgowa/finansowa jest jedną wielką blagą i kombinatorstwem na rzecz korzyści finansowych dla kumpli i wizerunku dla partii -- a na szkodę nas wszystkich,złupionych do ostatniej koszuli,którzy długo jeszcze płacić będą za tę pańską hucpę - a właściwie zbrodnię na własnym narodzie.

  Pan szczególnie jest oszustem ! - panie Rostowski !

  ( A miał pan szansę milczeć).

  PRECZ Z KONKORDATEM !

 • bikej5

  Oceniono 4 razy 4

  " Żyjemy w wolnym kraju. Ja nie będę komentował, czy mi się specjalnie podobają jej filmy. Niektóre bardzo, inne mniej - powiedział w Radiu Zet Jacek Rostowski"

  Nie dziwota,że ten twardogłowy musiał zatrudnić aż 8 wiceministrów!Porównywanie polityki do sztuki,to objaw głupoty i ignorancji .

 • white_lake

  Oceniono 3 razy 3

  o Jezu, ale szczeniacka reakcja, strasznieś zaniżył poziom, panie Rostowski

 • von_seydlitz

  Oceniono 2 razy 2

  A Zieloną Kartę już masz?

  ..

 • krukpl

  Oceniono 8 razy 2

  Raczej wątpię by Środa go zjechała za ten komentarz

 • wieszczmoru

  Oceniono 6 razy -6

  Oboje są sibie warci. Tak naprawdę nic nie wnieśli, a tylko szkodzą.
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX