"Palikot musi się opamiętać. Jak będzie dalej świrował, to nikt go nie będzie poważnie traktował"

Czy Janusz Palikot podniesie się po porażce w sprawie Wandy Nowickiej? - RP jest na równi pochyłej. Na pewno nie zniknie elektorat RP. Ale może pojawi się miejsce dla kogoś, kto będzie poważniej reprezentował ten elektorat - ocenił Wojciech Maziarski. Zdaniem Jarosława Gugały RP nie zniknie. - Ale Palikot musi się opamiętać. Bo jak będzie dalej świrował, to nikt go nie będzie poważnie traktował - uważa dziennikarz Polsatu.
Wanda Nowicka oficjalnie jest jeszcze członkiem klubu Ruchu Palikota. Sam Janusz Palikot tłumaczył w piątek, że klub wstrzymał się z decyzją w jej sprawie. Ale jego kolejne wypowiedzi pokazują, że sprawa jest przesądzona. Bo trudno sobie wyobrazić współpracę Nowickiej i Palikota po słowach, że "czytając to, podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona". - Ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który do takiej roboty się nadaje - stwierdził lider RP w "Faktach po Faktach".

Równia pochyła

- Taka wypowiedź odstręcza od Palikota osoby o umiarkowanych poglądach. Poważny polityk tak się nie wypowiada - komentował w "Poranku Radia TOK FM" Wojciech Maziarski. Dlatego publicysta "Gazety Wyborczej" przewiduje rychły koniec ugrupowania Janusza Palikota.

- Ruch Palikota jest na równi pochyłej. Za sprawą sposobu uprawiania polityki narzuconego przez lidera - polityki, która jest nieustannym happeningiem - komentował w "Poranku Radia TOK FM" Wojciech Maziarski.Zdaniem dziennikarza najlepszym dowodem na złą sytuację RP są sondaże poparcia dla partii politycznych. A najnowszy, przygotowany przez CBOS, pokazuje, że RP przegrywa z PO, PiS, PSL i SLD. Na ugrupowanie Janusza Palikota chce głosować zaledwie 5 proc. wyborców.

Według Maziarskiego elektorat RP nie zniknie. - Ale może pojawi się miejsce dla kogoś, kto będzie reprezentował ten elektorat poważniej - dodał dziennikarz.

Końca ugrupowania założonego przez Janusza Palikota nie wieszczy Jarosław Gugała. Ale nie wystawia liderowi RP dobrej oceny.

- Ciągle w Palikocie jest jakaś nadzieja. Tylko on musi się opamiętać. Bo jak dalej będzie świrował, to wyrobi sobie papiery świra. I nikt go nie będzie traktował poważnie - uważa dziennikarz telewizji Polsat.

"Ruch Palikota robi cyrk"

Jarosławowi Gugale najbardziej przeszkadza to, że Janusz Palikot i jego posłowie "w niepoważny sposób podchodzą do poważnych tematów".- Powoduje, że te tematy stają się niepoważnym happeningiem. I takie tematy jak związki partnerskie odkłada się na lata. Janusz Palikot zrobił fatalny falstart w sprawie związków partnerskich - podkreślał komentator "Poranka Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (25)
"Palikot musi się opamiętać. Jak będzie dalej świrował, to nikt go nie będzie poważnie traktował"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 34 razy 28

  Sondaże o niczym nie świadczą, jedynie na jakiś czas poprawiają samopoczucie tych, ktorzy są na przedzie. Palikot nadal ma sprzymierzenców i zwolennikow. Nie ogłaszajmy jeszcze śmierci RP, bo to przedwczesne nekrologi. Palikot jest nam potrzebny choćby do ograniczania apetytów kk, bo żadna partia tego nie robi. I na tym będzie budował swoją popularność.

 • jacz3

  Oceniono 36 razy 26

  to nie Palikot poniósł porażkę ale my.
  Sejmowa klika obroniła swoje przywileje.

  Jak niby miał odnieść sukces ? mając kilkanaście głosów w walce z betonem co od 20 lat kasuje i kasuje.

  To , że zamrożono premie to jest już sukces.
  pazerne panie , i panowie będą się trochę miarkować.

 • tuseczek

  Oceniono 27 razy 25

  Koniec Ruchu Palikota ogłaszano już tydzień po jego wejściu do sejmu. Ogłaszane jest to z wielką namiętnością, cyklicznie, cokolwiek zrobią lub nie zrobią. Nawet gdyby Palikot oddał komuś nerkę, grupa dyżurnych dziennikarzy nazwała by to kompromitacją....

 • andy18m

  Oceniono 43 razy 23

  "Taka wypowiedź odstręcza od Palikota osoby o umiarkowanych poglądach"
  Czy podstarzałe feministki mają poglądy umiarkowane?
  I do znudzenia...
  Nie ma afery Palikota!
  Jest afera Nowickiej!
  I reszty tego polityczno-medialnego szajsu.

 • kat-kk

  Oceniono 24 razy 22

  Palikot był i będzie,będzie go popierać coraz więcej ludzi w upodlonej i rozkradanej Polsce,niezależnie kogo wystawicie do gugania i plucia na niego.

 • yerry46

  Oceniono 25 razy 21

  Sabat bezwstydnych janczarów medialnych rozkręca się! Zastanawiające, dlaczego tak panicznie oni, a z nimi ich mocodawcy boją się "świrującego happenera"?, skąd ten kociokwik?! Czyżby dlatego, że ten "happener" nie chce wtopić się w dobrostan - oferowanego mu łaskawie - "betonowego" status quo, że wierzga i drapie odsłaniając co rusz ( o zgrozo) z pod cienkiej warstwy tynku zmurszały styropian!;)
  Straszne, na waszym miejscu też bym się bał!!!

 • 19basia48

  Oceniono 22 razy 20

  Dobrze by było, żeby usłużni dziennikarze nie świrowali i potępiali Janusza Palikota w czambuł. Palikot jest Polsce bardzo potrzebny. Nikt inny nie podejmie sprawy rozgrabiania Polski przez kler i styropianowe władze. Zorganizowana nagonka na p. Palikota i jego ugrupowanie trwa w zasadzie od chwili gdy weszli do sejmu. Jest wielką niewygodą dla niemiłościwie nam panujących, że są wśród nich tacy, którzy patrzą im na ręce.

 • tuseczek

  Oceniono 23 razy 19

  Halo, dziennikarze! Nie da się wmówić wyborcom Palikota, że nie istnieją! Musicie znaleźć inną metodę na utrzymanie status quo. Natomiast dalej możecie wmawiać lemingom, że jesteśmy zieloną wyspą!

 • andrzejt1950

  Oceniono 21 razy 17

  CAŁY CZAS WMAWIACIE GŁUPIEMU LUDOWI KTÓRY WSZYSTKO KUPI,ŻE SEJM, TO ŁAPKI NA BLACIE, GĘBA W CIUP I RŻNĄĆ GŁUPA . A SEJM TO NORMALNI LUDZIE .JEST CZAS NA MORDOBICIE, NA ŻARTY I NA POWAŻNE SPRAWY, TYLE TYLKO ,ŻE POKAŻCIE MI CO ZNACZĄCEGO ZROBIŁ TEN POWAŻNY SEJM PRZEZ 20 LAT TZW DEMOKRACJI .DLA WAS NAJLEPIEJ BY BYŁO JAKBY BANDA CZWORGA DOŻYWOTNIO ZASIADAŁA W TYM PRZYBYTKU , BO W TEN SPOSÓB WY MACIE PEWNĄ STABILIZACJĘ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX