Czarzasty: Palikot sam zapędził się w kozi róg

- Trzeba pamiętać, że to żona Aleksandra Kwaśniewskiego jest założycielką Kongresu Kobiet, który w tak niemiłosierny sposób skrytykował Ruch Palikota. Myślę, że Palikot zapędził w ciemny kąt Aleksandra Kwaśniewskiego, dlatego to, że Palikot wciąż nagabuje Kwaśniewskiego o wspólną listę, wydaje się zwyczajnie niegrzeczne - mówi w rozmowie z ?Wprost? Włodzimierz Czarzasty, szef struktur SLD na Mazowszu.
Czarzasty przyznaje w rozmowie z tygodnikiem, że biorąc pod uwagę ostatnie działania Janusza Palikota, raczej nie pomaga on pomysłowi powstania wspólnej listy lewicy do PE pod przewodnictwem Aleksandra Kwaśniewskiego.

Przypomina, że Palikot zapowiedział, iż nie chce mieć z byłym prezydentem nic wspólnego, jeżeli okaże się, że w Polsce były więzienia CIA, a jednocześnie namawia go do utworzenia wspólnej listy. - Wygląda więc na to, że Palikot sam się zapędził w kozi róg - stwierdza Czarzasty.

"Dlaczego mielibyśmy się z kimś jednoczyć?"

Szef SLD na Mazowszu przyznaje również, że nie widzi potrzeb jednoczenia się lewicy. - Dlaczego media namawiają wszystkie partie kanapowe do tego, żeby się połączyły, a wtedy ma zapanować wieczna szczęśliwość? Dlaczego media nie namawiają PiS-u, żeby się połączył z Platformą? Dlaczego odpowiedzialność za złą sytuację niejednoczenia się ma wziąć na siebie lewica? Mnie się wydaje, że to prawica jest w Polsce skłócona, a nie lewica - zaznacza.

- Poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej - co widać po notowaniach, i mówię to całkiem obiektywnie - wzrasta. Dlaczego mielibyśmy się z kimś jednoczyć? - dodaje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Czarzasty: Palikot sam zapędził się w kozi róg
Zaloguj się
 • tuseczek

  Oceniono 10 razy 8

  Jak to SAM? A TVN, GW, TokFM, PO, SLD, PSL, prof. Środa, Wielowieyska i cała reszta nie maczały swoich brudnych palców w obróceniu kota ogonem?? Nagle wszyscy zapomnieli o CHYTREJ BABIE Z WIEJSKIEJ...

 • andrzejt1950

  Oceniono 12 razy 8

  Wmawiacie ludowi ciemnemu,że Palikot jest ,be, tylko dlatego,że jest inny, inaczej myśli,część ludzi to kupi, ja nie, za dużo przeżyłem w tym grajdole aby uwierzyć w te bajki. Palikot dostając się do sejmu zmienił w nim wszystko i dlatego jest dla bandy czworga realnym zagrożeniem,tak jak Lepper,choć to inny kaliber. A jedyny błąd jaki popełnił Palikot, to zaakceptowanie wydłużenie wieku emerytalnego, tego mu ludzie długo nie wybaczą.

 • yerry46

  Oceniono 10 razy 6

  Wy wszyscy, beneficjenci pomieszania złego i dobrego w nieodległej przeszłości - postkomuchy, solidaruchy, kościelni dygnitarze, wytrawni budowniczy sitw, koterii towarzyskich i sejmowych, partyjniackich aliansów, szafarze dóbr, tytułów i godności wszelakich - nie czujecie, że dawno już przekroczyliście granicę nie tylko przyzwoitosci ale i śmieszności w swoim zadufaniu?. Nie potraficie budować, scalać, jednoczyć - potraficie za to skutecznie dzielić i z tego ciągnąć niezasłużone profity - wy i wasza monstrualna, biurokratyczna "obudowa".
  Nie przesadzę chyba z sadyzmem twierdząc, że zupełnie nie czujecie społeczno-obywatelskiego bluesa i jesteście "głucholami" z wyrachowania!

  Nie spodziewajcie się, że obecnie większość społeczeństwa (szczególnie młodzi) pozwoli się otumanić prymitywnymi "wykrętatis" i waszym, zadziwiająco zgodnym gardłowaniem "ponad podziałami";) - wszelkie zło to Palikot!
  To wyście zapędzili się już dawno w kozi róg! To z wami właśnie już nikt rozumny, nauczony ponad dwoma dekadami doświadczenia nie podpisze cyrografu na "urządzanie normalności" i grzecznie (mam nadzieję!) powie wam (przy urnie wyborczej) BASTA!

  Panta rhei!

 • aniaanula911

  Oceniono 13 razy -1

  Kto to jest Palikot???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX