Nowicka za kilka miesięcy zostanie członkiem PO? "To może być część porozumienia"

Wg posła RP Łukasza Gibały na 99 proc. pewne jest, że Wanda Nowicka zostanie wyrzucona z klubu. I znajdzie miejsce w... PO. Bo jak tłumaczył w TOK FM, może to być częścią porozumienia, jakie wicemarszałek zawarła z PO. Gibała przekonywał, że warto było rozpętać wojnę o Nowicką. - Zasady są rzeczą absolutnie najważniejszą. Nawet jeśli skończy się na tym, że nie będziemy mieli wicemarszałka, to uważam, że słusznie postąpiliśmy.
Klub Ruchu Palikota do tej pory nie zdecydował o losach Wandy Nowickiej.

nie zdecydował o losach Wandy Nowickiej. Ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że scenariusz jest tylko jeden. - Na 99 proc. dojdzie do usunięcia Nowickiej z klubu. Bo rozmawiając z różnymi kolegami, spotykam się tylko z opiniami, że taka decyzja jest nieunikniona - mówił poseł Łukasz Gibała w "Poranku Radia TOK FM".

Polityk sugeruje też, że wicemarszałek zdecydowała już o swoich politycznych losach. - Zanim zmieniła zdanie i zdecydowała, że nie zrezygnuje ze stanowiska, doszło do rozmów między nią i PO. Może częścią zawartego porozumienia jest to, że za kilka miesięcy zostanie członkiem Platformy Obywatelskiej - uważa poseł, który jeszcze na początku obecnej kadencji Sejmu sam był działaczem PO.

Warto było. Zasady są najważniejsze

Porażka w głosowaniu o odwołanie Wandy Nowickiej to chyba najbardziej spektakularna porażka Ruchu Palikota. Ale Łukasz Gibała nie ma wątpliwości, że warto było złożyć wniosek w sprawie Wandy Nowickiej.- Zasady są rzeczą absolutnie najważniejszą. W nowoczesnym państwie nie może być tak, że w sposób nieprzejrzysty grupa osób, która sprawuje najwyższe urzędy w tym państwie, przyznaje sobie premie finansowe poza wiedzą opinii publicznej. Nawet jeśli skończy się to tym, że nie będziemy mieli wicemarszałka, to i tak uważam, że postąpiliśmy słusznie - argumentował.

Jeśli Kwaśniewski już się zdecydował...

Zdaniem posła Gibały zamieszanie związane z Wandą Nowicką nie powinno zaszkodzić projektowi wspólnej lewicowej listy do Parlamentu Europejskiego. Ale wszystko zależy od Aleksandra Kwaśniewskiego.

- Takie zamieszanie może być bodźcem, który spowoduje, że były prezydent dwukrotnie się zastanowi. Ale jeśli już zdecydował się, że wróci do życia politycznego, to nie będzie zawracał sobie głowy wydarzeniami, które mają charakter krótkotrwały - stwierdził gość "Poranka Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Nowicka za kilka miesięcy zostanie członkiem PO? "To może być część porozumienia"
Zaloguj się
 • jacz3

  Oceniono 37 razy 29

  wiekopomne dzieła Kopacz, Kuchcińskiego, Wenderlicha i bezimiennego z PSL oraz p. Nowickiej
  nie są mi znane.
  Skoro warte są 250 000 tys to należy mi się informacja.
  Jakaś minimalna choćby.
  W końcu to ja , bidny podatnik i wyborca płace na nich.

  Tak na poważniej, to cała szemrana grupa zwana marszałkami Sejmu i Senatu powinna zostać natychmiast odwołana.
  Argument , że zawsze sobie brali pod stołem nie jest żadnym argumentem.

  Ciekawe jakby obronili swoją łapczywość w debacie sejmowej.

 • life.form

  Oceniono 52 razy 22

  Ruch Palikota -jedyna przyzwoita partia w sejmie!

 • nadordynariusz

  Oceniono 26 razy 20

  Nowicka i feministki nie osiągnęły niczego, nie załatwiły dla kobiet żadnej pozytywnej zmiany. To podczas ich współpracy z SLD wzrastał wpływ na politykę i majątek kościoła, powstał "kompromis aborcyjny", nie zrobiono nic ws równouprawnienia, dyskryminacji czy wolności obywatelskich, powstały więzienia CIA itd. Dziś feministki i Nowicka odniosły w końcu spektakularny sukces. Utrzymały stanowisko. Jedno stanowisko, bez znaczenia, poparcia i wpływu na cokolwiek. No i kopnęły faceta w jaja. Żeby nie było - jaja polityczne.

 • tuseczek

  Oceniono 16 razy 14

  A na Czerskiej nagonka na Palikota trwa! Dopiero pod newsem o Palikocie jest informacja o próbie jądrowej w Korei Płn, która to może grozić III wojną światową? Chcecie wmówić społeczeństwu, że Palikot i Nowicka jest ważniejsza od KOREI??? Czy Wy nas macie za idiotów???

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 26 razy 14

  Jutro Środa Popielcowa....Dobry dzień na podziękowanie Nowickiej za owocną dla /PO/ współpracę.

 • wieszczmoru

  Oceniono 8 razy -6

  Niech ta partia zniknie jak najszybciej z Polskiej sceny politycznej. Im szybciej tym lepiej dla Polski. Oni nadają się najwyżej do łopaty, a nie do polityki.
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

 • dareczek1234

  Oceniono 15 razy -9

  A skąd Gibała wystartuje jak się Ruch Palikota rozsypie? Przejdzie do PiS'u?

 • ciemnyludd

  Oceniono 11 razy -9

  Analityk GIBA ŁA, co coś podobnego jak premier Gliński...

 • tak_bywa

  Oceniono 13 razy -9

  No, to sprawa jasna, wg wypowiedzi członka Ruchu Palikota, oraz komentatorów jego wypowiedzi, widzę, że RP jest pogrobowcem nie tylko Samoobrony, ale działa pod dyktando PIS-u, promując ich spiskową teorię dziejów. Panowie, może jednak zawrzecie sojusz z PIS ? Opłaci się wam, będziecie w większości a na dodatek, będziecie mogli spokojnie pobierać wszelkie (REGULAMINOWE-nie pod stołem, jak naklepał "jacz3") sejmowe nagrody - nie ruszając regulaminu Sejmu. Wtedy dopiero będzie fajnie ! Palikot siedzi w sejmie ile lat ? Nie wiedział, boraczek, jaki jest regulamin Sejmu ? Ile wam trzeba lat na wniesienie projektu do Sejmu o zniesienie nagród rocznych ? A potem wielkie oburzenie ? Skoro tak dbacie o biednych ludzi, to kto wam bronił ? Trzeba było znaleźć pretekst, żeby się kobiety pozbyć ? Już przebieracie nóżkami ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX