Szczuka: Ruch Palikota wygląda na zgliszcza

- Bardzo nad tym ubolewam, straszna strata - komentowała Kazimiera Szczuka możliwe odejście Wandy Nowickiej z Ruchu Palikota. Publicystka Krytyki Politycznej skrytykowała w Poranku Radia TOK FM samego Palikota: - Może być wściekły, ale dlaczego robi to, o co oskarżał innych?
Zdaniem Szczuki silny impuls przeciwko Nowickiej wyszedł z wnętrza jej partii. Właśnie dlatego, że była ona autorką prokobiecych inicjatyw, m.in. suwaka i parytetów na listach wyborczych. - Wanda zaczęła to organizować, zajmowała się takim ruchem kobiet Ruchu Palikota - mówiła publicystka. - Panowie się przestraszyli, że za chwilę będzie przejmowała partię. Bo te kobiety już nie będą tylko podawać kawę.

Szczuka dziwiła się też samemu Palikotowi, który stwierdził, że Nowicka "podświadomie chce zostać zgwałcona": - Zdarza się mówić rzeczy skandaliczne różnym ludziom, a Palikot nas do tego przyzwyczaił. Ale on miał rzekomo reprezentować idee walki z seksizmem, dyskryminacją. I on mówi ważnej feministce seksistowskim tekstem. Jakby szaleju się najadł!

- Palikot zawsze był wulgarny i ordynarny wobec prawicy - skontrował obecny w studiu TOK FM Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy". - Więc oburzanie się, że nagle zaczął być ordynarny wobec kogoś z lewicy, jest stosowaniem podwójnych standardów.

Koniec Palikota?

Czy Palikota czeka więc ostateczny upadek? - Moim zdaniem nie - stwierdził Semka. - Palikot, kiedy znowu zacznie nawalać prawica... - Odzyska dawny blask - zaśmiała się Szczuka. - Sprawa Nowickiej zostanie zbagatelizowana i wszystko wróci - podjął publicysta "Do Rzeczy".

- Palikot podpalił własny kapitał. Można było budować, poszerzać to poparcie, a dziś to wygląda na zgliszcza - stwierdziła Szczuka. Publicystka także wątpi w koniec lubelskiego polityka. - Ale jest bardzo źle. To była jakaś burda, którą panowie wywołali, jakby im rozum odjęło. Wariackie, agresywne, bojówkarskie namawianie się różnych facetów na prezydium, żeby robić dym.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (35)
Szczuka: Ruch Palikota wygląda na zgliszcza
Zaloguj się
 • rych56

  Oceniono 66 razy 56

  To, co się wydarzyło to akurat kompromitacja środowiska polskich feministek (Kongresu Kobiet, Pani Środy...). Okazało się, że obrona koleżanki (Pani Nowickiej) za wszelką cenę jest najważniejsza. Ważniejsza niż pryncypia (uczciwość). Gotowe są (te Panie) nawet na sojusz z "diabłami" (PiS, PO); na przyjęcie wsparcia nawet od skrajnej prawicy (wsparcia motywowanego strachem przed Panią Grodzką), byleby ugrać coś dla swojego środowiska. To się nazywa DIALEKTYKĄ (czyli słuszne jest wszystko to, co wspiera "naszą', rewolucyjną SPRAWĘ).

 • kadykianus

  Oceniono 68 razy 54

  Palikot zrobił mega dobrą robotę ostatnio. Powiedział wszystkim: sprawdzam!

  I udowodnił, że większość sejmowa to banda załganych homofobów, transfobów i niewykształconych klerykałów, którzy w d.. byli i g... widzieli. Zgubiliby sie na lotnisku w Monachium.

  Obnażył największego kłamcę: Platformę.
  Obnażył Godsona.

  Pokazał ilu jest Gowinów i ile znaczy Donald Tusk. Premier jest mocny, ale nie aż tak.
  Pokazał też coś, co było wiadomo: Miller i jego partia to PiS z rodowodem PZPR-owskim, a nie żadna lewica.

  Pokazał też, że egzekwuje to, co należy do zachowań w nowoczesnych demokracjach.
  Kierownictwo Sejmu, który nie jest firmą, nie płaci podatków i nie wytwarza PKB, przyznaje sobie premie. To jest skandal i nie można tego niczym wytłumaczyć. Tylko Palikot tutaj obstawał konsekwentnie. Inni udawali Greka.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 68 razy 54

  Już nie raz odprawialiście egzekwie nad trupem Palikota. Jakoś żyje, działa i usiłuje rozwalić POPiS- największy dramat polskiej demokracji.
  Kazia może dokonywać po raz tysięczny egzegezy słów Janusza i kreować Nowicką- męczennicę na nową św. Wandę ruchu zblazowanych feministek. Przypomnę jej tylko że Ukrainki z Femenu mają większą siłę oddziaływania niż wszystkie dzieła zebrane Kazi, Madzi i reszty....amen.

 • life.form

  Oceniono 50 razy 42

  To ruch feministyczny wygląda dziś na zgliszcza. Dzięki pani Szczuce, między innymi...
  "Rację ma Gadzinowski, że "8 lutego 2013 Wanda Nowicka zmarła jako samodzielny ", ale nie w tym rzecz. 8 lutego 2013 ruch feministyczny w Polsce został cofnięty w rozwoju o całe dziesięciolecia. Ile jest dzisiaj warta rekomendacja polityczna Kongresu Kobiet? Kto się odważy współpracować z organizacją noszącą w sobie potencjalne źródło zdrady?
  Tej sytuacji winna jest nie tylko Nowicka. Także mizoandryczki Magdalena Środa, Kazimiera Szczuka czy Agnieszka Graff. [...]
  Co panie mizoandryczki mają do powiedzenia kobietom, zarabiającym po 1000 zł miesięcznie? - a to, że najzamożniejsze kobiety mają w nosie i prawa rozrodcze kobiet, i in vitro, i godne warunki rodzenia w polskich szpitalach - bo w razie czego stać je na wyjazd za granicę. To kobiety mniej i średno zamożne mają z tym problem. Ale te kobiety są najwyżej maszynką elektoralną, umożliwiającą zdobywanie pieniędzy, a nie źródłem postulatów politycznych. "Nie ma innego sposobu niż wykorzystywać męskie sposoby działania." - mówi otwarcie Środa. Męskie, czyli jakie? Instrumentalne traktowanie mniej zamożnych kobiet, żeby sobie nabić kabzę w obłąkanym meczu z "samcami"?

  Więc co właściwie propagują Magdalena Środa i jej koleżanki? Ano, spenceryzm. Dla nich nie ma żadnej gry drużynowej, więc i pojęcia zdrady nie ma. Przeżywają jednostki najsilniejsze. Cel uświęca środki. Kasa, misiu, kasa...

  Środa nie zrozumiała, o co chodzi Ewie Milewicz. One wszystkie po prostu nie rozumieją, o co chodzi krytykom Wandy Nowickiej."
  www.tokfm.pl/blogi/formyzycia/2013/02/nowicka_i_sroda_morduja_ruch_feministyczny_w_polsce/1

 • nadordynariusz

  Oceniono 42 razy 36

  Pani Szczuka traktuje mnie jak niedorozwinięte dziecko na ciężkich psychotropach, któremu należy wytłumaczyć co jest, a nie co nie jest prawdą.

 • bikej5

  Oceniono 38 razy 34

  kolejna po Środzie,która uważa,że kobietom wolno więcej z powodu płci.Przyzwoitość,lojalność,dotrzymywanie słowa dotyczy wszystkich!!!Czy te ,jakby nie było mądre kobiety,totalnie odpłynęły???
  A pokrętne tłumaczenie Szczuki,że Nowicka mogła nie wiedzieć o wpływie gotówki(wszyscy zdrowi?)jest tego przykładem.
  Opamiętajcie się kobiety,chyba stać was na odrobinę obiektywizmu?

 • life.form

  Oceniono 31 razy 27

  Jest tylko jeden sposób na przerobienie Ruchu Palikota na "zgliszcza": elity musiałyby uniemożliwić wyborcom głosowanie. Znieść system demokracji przedstawicielskiej. W PO jest poseł Załek, który otwarcie się opowiada za monarchią. Pani Nowicka jest dumna, że poseł Żałek się z nią "solidaryzuje". Jak rozumiem , panie mizoandryczki też są za. W monarchii brałyby kasę bez obaw, że jakiś elektorat kręci na to nosem...

 • andodo

  Oceniono 35 razy 27

  Pani Nowicka dogadała się z Tuskiem i liczy na profity. Nie jest ważne , że zdradziła kobiety z Ruchu Palikota. Teraz zasiądzie z Gowinem przy jednym "korycie" i razem będą dyskutować. Pogratulować wyboru paniom Nowickiej, Środzie i Szczuce. Nikt nie odbiera tym paniom inteligencji ale ich kultura osobista jest gorsza od tak krytykowanej Palikota. Szkoda,że osłabiają kruchą, a tak istotną dla kraju, partię Ruchu Palikota.
  Życzę tym Paniom : Szerokiej drogi z Gowinem, Rydzykiem lub Millerem !

 • naw18

  Oceniono 41 razy 27

  Boli was ten Palikot. Nie chce jeść z rączki. Jakis niepokorny taki i dla prawych i dla lewych i dla feministek. Nieprzewidywalny - z ktorej strony znowu zaskoczy i co wyciagnie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX