Semka: Na lewicy będzie trwać wielka smuta

- Kwaśniewski jest w kłopotliwej sytuacji. Wiązanie się z Palikotem jest problematyczne, a sam Kwaśniewski nie ma wystarczająco energii, żeby wszystkich zgromadzić wokół stołu - opisywał sytuację na lewicy Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy" w Poranku Radia TOK FM. We wspólną listę Palikota i Kwaśniewskiego do eurowyborów nie wierzy też Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej": - To nie są równorzędni partnerzy.
W połowie lutego ma odbyć się spotkanie Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota w sprawie wspólnej listy do eurowyborów. Aranżuje je Marek Siwiec, europoseł, który w grudniu ub.r. wystąpił z SLD.

Co z listą lewicy do europarlamentu?

- Wybory do Parlamentu Europejskiego wymagają najmniej pracy organizacyjnej - tłumaczył w Poranku Radia TOK FM Piotr Semka. - Założenie było takie, że na fali sukcesu listy sygnowanej przez Palikota i Kwaśniewskiego może powstać impuls, który połączy lewicę na kształt włoskiego Drzewa Oliwnego [koalicja trzech lewicowych partii, która wystartowała kilka lat temu w wyborach do włoskiego parlamentu - red.]. Ale bez silnej osobowości, bez sukcesu to się nie uda.

- Tymczasem Kwaśniewski jest w kłopotliwej sytuacji. Wiązanie się z Palikotem jest problematyczne, a sam Kwaśniewski nie ma wystarczająco energii, żeby wszystkich zgromadzić wokół stołu. Dlatego na lewicy będzie trwać wielka smuta - ocenił Semka, nawiązując do batalii o odwołanie Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałkini Sejmu.

- Nie wyobrażam sobie, by Kwaśniewski wyszedł z inicjatywą, która byłaby wroga w stosunku do SLD - przyznała Agata Nowakowska. -

A we wspólną listę Kwaśniewskiego i Palikota nie wierzę, to nie są równorzędni partnerzy.

Na lewicy nikt nie chce ustąpić

Obecni w studiu zastanawiali się, czy wobec kompromitacji Palikota i niezdecydowania Kwaśniewskiego możliwe jest oddolne porozumienie środowisk lewicowych, np. wokół feministek i Krytyki Politycznej. - Problem jest taki, że taki pomysł w Polsce wraca jak bumerang od wielu lat - powątpiewał Semka. - W sytuacji, kiedy wszyscy mają równą siłę, nikt nie chce się posunąć. A w najmniejszym stopniu Miller, który chce mieć małą partię, ale pod pełną kontrolą. Nie wierzę, że Miller pozwoli ludziom z SLD chodzić na konwenty, którym będą patronować Henryka Krzywonos czy Kazimiera Szczuka.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Semka: Na lewicy będzie trwać wielka smuta
Zaloguj się
 • member11

  Oceniono 17 razy 17

  Takich pierdoł nawet się nie chce komentować.

 • ciemnyludd

  Oceniono 16 razy 16

  Dziwię się że ktoś jeszcze zaprasza Semkę... To jest tak samo jak zaprosić do dyskusji Rycha Czarneckiego... I GŁUPIO I STRASZNO...

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 20 razy 12

  Kwaśniewski miał większe wtopy i o znacznie większym ciężarze gatunkowym niż Palikot. Rozumiem że gumowy penis i świński ryj jest czymś bardziej żenującym dla kołtuna polskiego niż porywisty wiatr w trakcie uroczystości w Katyniu targający słabowitymi odnóżami Olka...albo kretyński tort Tuska...
  Tak czy siak SLD zginęło na raty. Pożarł je Lew Rywin...dorżnął Lech K. w Smoleńsku ...Miller już tylko udaje że żyje. /Personifikacją SLD jest baran Joński/.
  Kwaśniewski ma prosty wybór. Albo Palikot i NOWA LEWICA...albo spokojne lody na obrzeżach. I tyle.
  Episkopat za pomocą swoich usłużnych "niezależnych" Semków i reszty zrobi wszystko by gnoić wszelkie restauracyjne inicjatywy po lewej stronie.

 • artanek58

  Oceniono 10 razy 10

  Prawicowy nacjonalista Semka nie powinnien sie zajmowac lewicą .Tym bardziej że nawet nie ma pojęcia jak prawica powinna wyglądac .
  Semka od pewnego czasu robi za rzecznika prasowego PIS.- U

 • bezspokoju

  Oceniono 10 razy 10

  Semka zatroskany o lewicę ? Semka, Ty załamuj lepiej ręce nad kłótliwą, głupią, nieudolną i bezradną prawicą.

 • czesarna

  Oceniono 1 raz 1

  Semka to jest nieszczęście istnienia i aktywności w sferze publicznej. Najwięcej i najlepiej przysłużyłby się powszechnemu dobru, gdyby zajął sobie miejsce - najlepiej gdzieś w kącie - w głębokim fotelu. I w nim trwał, trwał do definitywnego końca. Nie byłoby go widać ani słychać; wtedy byłby z niego absolutny pożytek największy. Optymalny!
  Wszyscy byliby jemu wdzięczni, nawet gdyby do takiego wniosku nie doszli, bo jego braku nie można w żadnym razie odnotować.
  Wałęsa wylansował plusy dodatnie i ujemne. Tu mielibyśmy pierwszy minus dodatni.

 • wieszczmoru

  Oceniono 5 razy -3

  Palikociarnia powinna zostać zdelegalizowana. To najgorsza banda w Polskim Sejmie. Są obrazą dla wszystkiego co wielkie w człowieku. I na takich ludzi idą pieniądze z podatków? Oni powinni siedzieć w psychiatryku, a nie w Sejmie.
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

 • pytlarro

  Oceniono 5 razy -5

  i bardzo dobrze, miejsce lewicy jest na smietniku historii, razem z weteranami pzpr

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX