Palikot u Durczoka: Nowicka dała się ograć politycznym rajfurom jak Tusk i Miller. Wykorzystali feministyczne lęki

- To Wanda Nowicka oszukała klub i dała się wykorzystać Tuskowi i Millerowi do cynicznego politycznego zagrania. Wykorzystali tu feministyczne lęki przed wpływem, zwłaszcza męskim - mówił w ?Faktach po Faktach? Janusz Palikot. Lider RP bronił swoich ostrych słów wobec Nowickiej i zapewniał, że projekt polityczny z Kwaśniewskim jest niezagrożony.
- Racja jest po mojej stronie. To Wanda Nowicka oszukała klub i dała się wykorzystać politycznym rajfurom jak Donald Tusk i Leszek Miller przy pomocy Ewy Kopacz - powiedział Janusz Palikot w rozmowie z Kamilem Durczokiem w "Faktach po Faktach". - Znakomicie wykorzystali tu feministyczne lęki, moglibyśmy użyć metafory lęku przed wpływem, zwłaszcza przed wpływem męskim, który jest bardzo silny w środowisku feministycznym - dodał.

- Ja jestem zadowolony, że możemy się oczyścić z takiego wicemarszałka - mówił dalej Palikot. Na zarzut, że nie policzył, ile realnie ma poparcia i ustawił grę w kategoriach "musi odejść Nowicka, musi wejść Grodzka", znów zaznaczył, że "To Wanda Nowicka obiecała, że złoży rezygnację, rekomendowała Ankę Grodzką, to ona ją wystawiła do wiatru, podobnie jak i klub".

"Dziś nie widzę możliwości, by Nowicka pozostała w partii"

Pytany o to, dlaczego "zraża do siebie kolejne środowiska, w tym feministyczne", bronił się, że "sprawy, które łączyły go z Wandą Nowicką i ruchem feministycznym: równouprawnienie kobiet, in vitro, edukacja seksualna, dostęp do antykoncepcji czy liberalizacja ustawy antyaborcyjnej; są głęboko wpisane w tożsamość polityczną Ruchu Palikota".

Podkreślał, że liczył na uspokojenie nastrojów i "do głowy mu nie przychodziło, że Nowicka po latach działalności zechce zniszczyć ten cały ruch feministyczny, nakładając etykietę osoby przywiązanej do stołka i pieniędzy, która potrafi grać ze swoimi przeciwnikami politycznymi, którzy uwalili w minionym roku projekty jej i ruchu feministycznego". - A tu w sobotę przychodzi nowy atak, absurdalne sugestie, że jej groziłem - dodał z goryczą Palikot. Na pytanie, czy dla Nowickiej jest w jego partii miejsce, odparł, że "dziś tej możliwości nie widzi".

Projekt z Kwaśniewskim niezagrożony? "Zmartwił się"

Dopytywany, czy wierzy w powodzenie projektu politycznego z Kwaśniewskim, którego małżonka jest współzałożycielką Kongresu Kobiet, Palikot przyznał, że były prezydent "zmartwił się" ostatnimi wydarzeniami. Podkreślił jednak, że "Aleksander Kwaśniewski dostał ostatnio lekcję Kazachstanu i Kulczyka - nie zniechęci się lekcją Wandy Nowickiej". Skomentował też krytykę ze strony prezydenckiego stronnika Ryszarda Kalisza. - Ryszard doskonale wie, co ja mam na myśli, kiedy mówię, że według freudowskiej szkoły to, że Wanda Nowicka przyjmuje oparcie ze strony swoich wrogów, to syndrom osoby, która chce być ofiarą - zaznaczył.

"Z kurewstwem politycznym będziemy walczyć, nie boję tego słowa"

Na zarzut Durczoka, że filozofowaniem nie wygrywa się w polityce, a do wygrania głosowania nad odwołaniem Nowickiej potrzeba głosów, odparł, że "faktycznie, jako błąd jego środowiska" można odczytywać to, że jego partia nie przewidziała, "że Nowicka da się tak politycznie skorumpować".

- Ale tu niech się wstydzi Wenderlich, Grabarczyk i Grzeszczak! W Polsce ludzie są zniesmaczeni, zdegustowani tą koalicją brudnych rąk, emocje ludzi są po mojej stronie! - wołał Palikot. Dopytywany, czy w ramach zobowiązania "niebrutalizowania" polityki powstrzyma się od użycia wulgarnych słów, odparł:

- Powiem uczciwie: z kur.....em politycznym będziemy walczyli i ja się nie boję tego słowa. Nie uważam go za obraźliwe. Wielu ludzi w Polsce doskonale rozumie, że to, co zrobiło prezydium Sejmu, to było kur.....o.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Palikot u Durczoka: Nowicka dała się ograć politycznym rajfurom jak Tusk i Miller. Wykorzystali feministyczne lęki
Zaloguj się
 • ja_1958

  Oceniono 61 razy 35

  - Powiem uczciwie: z kur.....em politycznym będziemy walczyli i ja się nie boję tego słowa. Nie uważam go za obraźliwe. Wielu ludzi w Polsce doskonale rozumie, że to, co zrobiło prezydium Sejmu, to było kur.....o.

  I za taką postawę coraz więcej ludzi zaczyna się przekonywać do RPP
  I oby zawsze ku...two polityczne było zwalczane
  Nie słyszałem by krzyczał, po prostu powiedział spokojnie

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 39 razy 31

  Durczok jak większość dobrze karmionych paradziennikarzy świetnie wypadł....z roli.

 • nadordynariusz

  Oceniono 44 razy 26

  Jednym z powodów popularności Palikota jest jego język i postawa. Poglądy, treści, oceny, dosadność i język jakim się posługuje Palikot jest dokładnie taki sam jak sporej części jego wyborców. Ku...twem jest niespełnianie obietnic wyborczych, ku...twem jest nieefektywne, głupie, niesprawiedliwe i tajne wydawanie pieniędzy podatnika wtedy gdy nie daje mu się prawie nic w zamian. Ku...twem jest unikanie odpowiedzialności za swoje czyny w polityce, administracji czy cokolwiek innego utrzymuje podatnik lub wpływa na jego życie.

  Palikot swojego języka i sposobu działania nie zmienia. Nie można być hipokrytą i w jednych przypadkach to akceptować, a w innych nie. Nie można też na podstawie tylko języka, stylu czy poziomu kultury oceniać polityka i człowieka w ogóle. Istotna jest też treść i kontekst. Może nawet najistotniejsza.

 • gnom123

  Oceniono 43 razy 25

  Nic dodać nic ująć :)
  Redaktor nie mógł się powstrzymać i nie wbić szpileczki chociaż i tak ludzkie z niego panisko bo mógł użyć słowa "wrzasnął": "- Ale tu niech się wstydzi Wenderlich, Grabarczyk i Grzeszczak! W Polsce ludzie są zniesmaczeni, zdegustowani tą koalicją brudnych rąk, emocje ludzi są po mojej stronie! - wołał Palikot"

 • bibelotx7

  Oceniono 35 razy 21

  Palikot walczy o uczciwosc i realno -racjonalne prawa . Jeszcze 2 lata temu nikt nie mial odwagi wypowiedziec sie na temat drazniacych problemow w Polsce. Zaczal i teraz o tym sie mowi a nawet krzyczy. Gdy ktos, kiedys rusza z nowa ,inna ideja jest normalne , ze powstanie wrzask .Potrzebny jest czas i cierpliwosc by ludzie zaczeli myslec uczciwie i racjonalnie Wazne , ze Palikot ruszyl mozgi dotad zaspane.

 • atosatos1

  Oceniono 25 razy 17

  Nowicka to cwana baba feministka, niczym ani ona, ani całe prezydium sejmu nie zasłużyło na takie nagrody. Obiecała, że zrezygnuje z funkcji, ale żal zrobiło się ciepłej posadki i słowa nie dotrzymała.
  Ale nie zaszkodziła Palikotowi, tylko sobie i jej podobym .

 • jacz3

  Oceniono 14 razy 10

  Nowy ruch spoza bandy 4-ga nie ma łatwo.
  Musiał wziąć na listy wyborcze również feministki.
  A feminizm to taki ruch religijny.
  Grupka pań o poparciu 0,28% głosi religię, że są uciskane przez panów i spychane na bok.
  Zresztą do czego są potrzebni faceci ?
  Już w trzeciej godzinie analizowania koloru nowej zasłony u koleżanki wymiękają.
  Beznadzieja.

  Skoro Palikot pozwolił feministkom , czyli ruchowi religijnemu wejść do Sejmu z jego listy, to nie może być zdziwiony.

  Paniom chodzi o to aby mieć posady i premie poza konkurencją.
  Chodzi o przywileje ze względu na bycie feminą.

  Nie o równe prawa ale o przywileje związane z płcią żeńską.

  Więc pani dostała stanowisko.
  Przylepiła sobie 40 000 premii i kolesiance dala 50 000.
  Wbrew założeniom Ruchu który ją wniósł na zaszczytne stanowisko.
  I nie ustąpi.

  Feminizm = przywileje dla pań i kasiora dla nich.

  Chłopy też pazerne są ale przynajmniej w warunkach rynkowych.

  Żadnych parytetow ani suwaków.

  Panie w parlamencie nie gwarantują poprawy polityki.

  Poprawę gwarantują lepsi a nie ci z przywilejami.

 • joannanova

  Oceniono 6 razy 4

  Macica, żeby nie powiedzieć dosadniej - to ani kwalifikacja polityczna, ani etyczna, ani moralna. Nowicka niewątpliwie zostanie ikoną feminizmu - cwaną babą z targu , której świeca się oczy na zrobienie cię na parę groszy. Taki to feminizm. "sejm zmyłby hańbę głosując na Annę Grodzką" tako rzekła wicemarszałkini - po czym dala się kupić i skutecznie to uniemożliwiła sejmowi.. A mogla wykonać kawał naprawdę dobrej roboty. I po co to pierdzenie w trąbkę?
  To chyba prawdopodobne, że wezmą ją do PO - Puzo się kłania - za koński łeb, żeby go położyć w nogach łóżka Gowina...
  www.naszepanstwo.pl/170-boj-sie-boga-marszalkiewicz

 • dobitnie.com

  Oceniono 2 razy 2

  Janusz udaje, że nie widzi, że też w tej sytuacji poległ - jak wszyscy najbardziej zainteresowani... dobitnie.com/2013/02/13/wanda-nie-bedzie-julia-na-balkonie/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX