Premia to był tylko pretekst? Wniosek o odwołanie Nowickiej już 2 stycznia

Dziś Ruch Palikota zdecyduje o dalszej współpracy z Wandą Nowicką. Ona sama przypuszcza, że sprawa premii była tylko pretekstem, by usunąć ją ze stanowiska. Wniosek o jej odwołanie był gotowy już 2 stycznia, a więc zanim pojawiła się kwestia premii.
Dziennikarze dotarli do dokumentu, z którego wynika, że wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej był datowany na 2 stycznia 2013 roku - wcześniej, niż pojawiła się sprawa premii. - Wcześniej przypuszczałam, że to przypadek. Teraz uważam za prawdopodobne, że premie to był tylko pretekst - powiedziała w TVN24.

Wicemarszałkini przyznała też, że drogi jej i Janusza Palikota zaczęły rozchodzić się już wcześniej. Punktem zwrotnym mogło być głosowanie nad ustawą 67 podwyższającą wiek emerytalny. Wanda Nowicka, Robert Biedroń i Anna Grodzka zagłosowali przeciw. - Wielu kolegów ma o to do nas pretensje - podsumowała Nowicka."Spodziewam się nieprzyjemnej atmosfery"

- Jeszcze się nie zdecydowałam, czy pójdę na zebranie klubu. Nie boję się starcia, ale po tym, co usłyszałam i przeczytałam, spodziewam się nieprzyjemnej atmosfery - powiedziała w TVN24 Wanda Nowicka. - Z drugiej strony myślę, że jeśli powiedziało się "a", to trzeba powiedzieć "b". To są sprzeczne uczucia, jakie mną miotają - wyjaśniła.

Klub Ruchu Palikota zbierze się dziś około godziny 14:30. Posłowie mają zdecydować, czy Wanda Nowicka pozostanie członkinią klubu, czy zostanie z niego wykluczona. To reakcja na złamaną przez Nowicką obietnicę, że zrezygnuje ze stanowiska wicemarszałka, jeśli Sejm nie przegłosuje jej odwołania.

"Mam złe doświadczenia z partiami"

Wanda Nowicka zaprzeczyła, że planuje przejście do Platformy Obywatelskiej. - Nie myślę o przechodzeniu do żadnych istniejących partii. Nigdy nie byłam w żadnej partii i nie widzę żadnego powodu, żebym miała się do jakiejś zapisywać - powiedziała.

Przyznała natomiast, że zależy jej na dalszej współpracy z ruchem kobiet, który tworzyła w ramach Ruchu Palikota. - Czym innym jest klub, a czym innym ewentualne zaangażowanie we współpracę z partią, do której nie należę - stwierdziła Nowicka.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Premia to był tylko pretekst? Wniosek o odwołanie Nowickiej już 2 stycznia
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 36 razy 24

  Nie rozumiem. Nie widzi możliwości dalszej współpracy, ale rezygnacji nie złoży... Albo się bawię w jednej piaskownicy, albo idę tam, gdzie mnie chcą. Kto chce panią Nowicką?

 • szarlej-1

  Oceniono 28 razy 20

  Nowicka pozostanie w Prezydium Sejmu stając się techniczną v.marszałką Środy. Bardzo ciekawa konstrukcja. Bardzo.

 • aniechich03

  Oceniono 27 razy 17

  ..."wart pac pałaca a pałac paca"...

  Z początku myślałem, że to Janusz Palikot się zakiwał...
  ale teraz widzę, ze nie tylko on.
  Skoro pani Wanda Nowicka nie widzi możliwości pozostania w klubie Ruchu Palikota, z ktorej to partii zasiada w prezydium sejmu, to powinna zrezygnowac z funkcji wicemarszałka...
  To proste i logiczne...
  Nie ma co się użalać pani Wando, tylko spojrzeć rzeczywistości w oczy...

 • rych56

  Oceniono 20 razy 10

  No i wychodzi na to, że Pani Nowicka pragnie być ZGWAŁCONA. Nie widzi możliwości pozostania w klubie, ale sama nie odejdzie....

 • atyn

  Oceniono 19 razy 9

  Polityka jest upartyjniona i taka ma być, obowiązuje dyscyplina w głosowaniu to trzeba jej przestrzegać, a jeśli szef ma wskazuje na błąd (większy czy mniejszy) posłanki czy posła to woę szefa trzeba uszanować i się do niej dostosowaćl, polityka to nie jarmark czy plac zabaw, a partia to firma, kktóra ma zdobyć władzę lub jej część i zaspokoić potrzeby tych, którzy głosowali na nią, prywatne aspiracje, posada wicemarszałka, popularność wśród tego czy innego środowiska nie mają znaczenia - jeśli pani Nowicka tego nie chce zrozumieć to MUSI ODEJŚĆ. Liczy się cel, a nie fochy czy doraźna korzyść. Głosowanie nad kandydaturą Anny Grodzkiej, czy przyniosłoby jej fotel wicemarszałka czy nie dałoby Ruchowi niebywałą szansę nad pokazaniem hipokryzji i fobii głównie PISu, ale także pozostałych partii, co więcej udowodniłoby, że premia za nic nie może być do przyjęcia w jakiejkolwiek instytucji publicznej, zwłaszcza w sejmie. A już śmieszy mnie wrzask niektórych redaktorek w tok.fm (z dziś z poranka u Pana red. Wróbla), że Palikot to cham, blagier, itp. To jest polityka drogie Panie a nie spotkanie na kawce w miłym towarzystwie. Obrazowy język o gwałcie, itp. nie może wzbudzać histerii, Nowicka sama prosiła się o naganę.

 • jacz3

  Oceniono 22 razy 8

  P. Nowicka wjechała na stolec marszałka na plecach Ruchu Palikota.
  No i wczepiła się niesamowicie w tenże stolec.

  żenująca paniusia.

 • saidakbar

  Oceniono 18 razy 8

  pazerne obłudne babsko i tyle

 • compost

  Oceniono 6 razy 2

  A nie mówiłem? Nowicka zaczęła kombinować po za plecami Palikota a on tylko odczekał na pretekst.

 • rbik53

  Oceniono 7 razy 1

  Brak dyscypliny klubowej w głosowaniu? - tak, to może być powód sankcji. Tutaj Nowicka dała d... A swoją drogą, głosować przeciwko ustawie 67, to działanie na szkodę państwa, a w konsekwencji na szkodę obywateli, którym własna korzyść zniewala rozsądek. Nawet Kanada podniosła wiek emerytalny do 67 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX