"Mam duży szacunek dla pracy Wandy, ale dziwię się, że kurczowo trzyma się stołka"

Klub Ruchu Palikota usunął ze swoich szeregów Wandę Nowicką. - Mam duży szacunek dla pracy Wandy w Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Natomiast nie jestem pewna, czy na stanowisku wicemarszałka robi więcej i lepiej niż tam, gdzie dotąd była. Dziwię się, że kurczowo trzyma się stołka - mówiła w TOK FM Renata Kim z "Newsweeka".
Klub Ruchu Palikota usunął ze swoich szregów Wandę Nowicką. Sama wicemarszałek stwierdziła już wcześniej, że nie wyobraża sobie współpracy z klubem. Sama rezygnacji nie jednak nie złożyła.

- Ona jest takim samotnym przyczółkiem. Kogo reprezentuje? Siebie? To trudna sytuacja do udźwignięcia. Wbrew temu, co mówiła Wanda Nowicka, że głosowanie nad wnioskiem o jej odwołanie pokazało solidarność wszystkich sił w Sejmie, to nie o to chodziło. Te siły chciały pokazać Palikotowi, że to one rządzą. A niekoniecznie wyrażały poparcie dla Nowickiej na stanowisku wicemarszałka - stwierdziła w TOK FM Renata Kim z tygodnika "Newsweek".

Dlaczego kurczowo trzyma się stołka?

Dziennikarka nie kryje sympatii dla Wandy Nowickiej. Ale przyznała, że obecna sytuacja jest dla niej niezrozumiała. - Jej oświadczenie, że stanowisko wicemarszałka daje jej możliwości pracy nad kwestiami kobiecymi, i jako przykład daje to, że można zapraszać teatrzyk niepełnosprawnych, promować jego działalność, nie jest przekonujące. Mam duży szacunek dla pracy Wandy w Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Natomiast nie jestem pewna, czy na stanowisku wicemarszałka robi więcej i lepiej niż tam, gdzie dotąd była. Dziwię się, że kurczowo trzyma się stołka. Nie rozumiem tego - mówiła w "Poranku Radia TOK FM".

"To będzie kłopot dla całego Sejmu"

Obecność Wandy Nowickiej w prezydium Sejmu nie podoba się też dziennikarce "Rzeczpospolitej" Elizie Olczyk. - Jeżeli dziś zostanie wykluczona z klubu Ruchu Palikota i będzie wicemarszałkiem solo, to będzie to kłopot dla całego Sejmu. A Janusz Palikot ciągle będzie się domagał swojego przedstawiciela w prezydium. Nie odpuści. Będzie się awanturował i w końcu dojdzie do tego, że Wanda Nowicka zostanie odwołana - przewiduje.

Wicemarszałek Nowicka zdementowała dziś pogłoski, jakoby chciała wstąpić do klubu Platformy Obywatelskiej. I zapewniła, że nie chce angażować się w działalność żadnej partii.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (55)
"Mam duży szacunek dla pracy Wandy, ale dziwię się, że kurczowo trzyma się stołka"
Zaloguj się
 • karoshi.report

  Oceniono 194 razy 182

  Nareszcie jakiś sensowny, dziennikarski komentarz w tej żenującej sprawie.

 • dulcynea.kowalska

  Oceniono 164 razy 156

  Wreszcie ktoś rozsądny odezwał się w tej sprawie. Dziwnie się czuję kiedy ja widzę, że coś jest czarne, a wszyscy dookoła mi wciskają, że to biel najbielsza...

 • saidakbar

  Oceniono 123 razy 113

  dlaczego dziwisz się że trzyma się stołka??? przecież każdy trzyma się przy korycie jak długo potrafi :):):) politycy honoru nie mają baaaa nawet nie znają definicji tego egzotycznego słowa :)

 • drugikarburator

  Oceniono 116 razy 108

  Klasyk.Klasyk Szczuka,Sroda.Lubie was czytac .Duzo mowicie i piszcie z rozsadkiem.Ale z Nowicka to wpadlyscie jak sliwka w gowno.Przeciez to smierdzi na kilometr. Stancie z wiatrem.

 • aja_88

  Oceniono 88 razy 78

  chytra kopaczowa i chytra Wandzia zawinęły kasę a teraz robią aferę by ludzie zapomnieli o meritum,czyli o ich chciwym zachowaniu.oj jakie to bidulki

 • cometto-pl

  Oceniono 90 razy 78

  A ja nie mam szacunku i się nie dziwię. :>

 • asperamanka

  Oceniono 30 razy 30

  "To trudna sytuacja do udźwignięcia. Wbrew temu, co mówiła Wanda Nowicka, że głosowanie nad wnioskiem o jej odwołanie pokazało solidarność wszystkich sił w Sejmie, to nie o to chodziło. Te siły chciały pokazać Palikotowi, że to one rządzą."

  Bzdura. Proszę nie udawać naiwnej, Pani Redaktor. Te "siły" nie chciały wcale "pokazać Palikotowi, że to one rządzą". Te "siły" pokazały po prostu solidarność u koryta, bo odwołanie Nowickiej za przytulenie kasy oznaczałoby, że albo trzeba odpowiedzieć na niewygodne pytania opinii publicznej, dlaczego "premia za dobrą pracę" dla Nowickiej jest be, a dla pozostałych członków Prezydiów Sejmu i Senatu cacy, albo odwołać również wszystkich pozostałych marszałków i wicemarszałków obu izb parlamentu.

  "Siły polityczne" wybrały po prostu standardową metodę zagadywania tematu, licząc że sprawa "przyschnie". Efekt, przy obecnie radykalizujących sie nastrojach społecznych, i narastającym odrzucaniu całej klasy politycznej, jest łatwy do przewidzenia - problemu złodziejstwa tej "klasy politycznej" nie da się już zamiatać pod dywan, i i tak trzeba będzie się z nim zmierzyć, tylko będzie trudniej, bo liderzy partyjni udając Greków w sprawie tych nieszczęsnych premii tez stracili resztki twarzy.

  PS - A dla Pani Nowickiej to już trudno mieć jakikolwiek szacunek, po tym, jak się zachowała i zachowuje.

 • dobitnie.com

  Oceniono 50 razy 30

  Wielka porażka - i Wandy Nowickiej, i Janusza Palikota, i Magdaleny Środy... dobitnie.com/2013/02/13/wanda-nie-bedzie-julia-na-balkonie/

 • ciemnyludd

  Oceniono 46 razy 30

  Ciąg na SPRAWĘ PANI WANDY...zaczyna już przypominać CIĄG NS SPRAWĘ MAMY MADZI...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX