Nowicka po wyrzuceniu jej z klubu: "Nie jestem ofiarą. Myślę o projekcie politycznym"

- Nie, nie jestem ofiarą, protestuję, by tak na to patrzeć. Muszę wrócić do normalnej pracy. Myślę o jakimś projekcie politycznym, wiele osób mnie o to pyta, wiele kobiet. A zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego - mówi "Gazecie Wyborczej" Wanda Nowicka, która we wtorek została wykluczona z klubu Ruchu Palikota.
Od wczoraj Wanda Nowicka jest niezależną posłanką - RP wyrzucił ją ze swojego klubu po tym, jak odmówiła zrzeczenia się funkcji wicemarszałkini Sejmu na rzecz Anny Grodzkiej. - Muszę wrócić do normalnej pracy. Już wycofałam projekt ustawy o edukacji seksualnej, który złożyłam w imieniu RP; teraz złożę jako mój własny. No i udało mi się załatwić ważną rzecz: od marca wszystkie posłanki będą mogły na drukach sejmowych występować jako "posłanka", a nie "poseł" - wyliczyła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Nowicka.

Zapytana, czy powstanie teraz "Ruch Nowickiej", odpowiedziała: - Myślę o jakimś projekcie politycznym, wiele osób mnie o to pyta, wiele kobiet. (...) Zbliżają się wybory. I te do Parlamentu Europejskiego, i te do naszego, i moim celem jest, by kobiety miały szanse w nich startować na równych prawach z mężczyznami, by były kwoty i suwak.

Posłanka wyznała też, że "ma już dosyć tłumaczenia się z nagrody", którą przyjęła na początku od marszałkini Ewy Kopacz i od której rozpętała się afera w RP. - Gdyby rzeczywiście chodziło tylko o te pieniądze, toby nie było sprawy. Jestem przekonana, że moje rozchodzenie się z klubem zaczęło się od głosowania nad ustawą emerytalną. Ja, Robert Biedroń i Anna Grodzka wyłamaliśmy się w klubie i głosowaliśmy przeciwko i spotkaliśmy się z ogromnym potępieniem - wspominała polityczka.

Więcej czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Nowicka po wyrzuceniu jej z klubu: "Nie jestem ofiarą. Myślę o projekcie politycznym"
Zaloguj się
 • vidi12

  Oceniono 11 razy 11

  "Myślę o jakimś projekcie politycznym"... TYLKO CZEKAM NA DOFINANSOWANIE Z BUDŻETU PAŃSTWA...

 • rastablaster

  Oceniono 10 razy 10

  taa Nowicka, przytulaj dobrze te 4 dyszki bo to już ostatki korytkowego.

 • ciemnyludd

  Oceniono 9 razy 9

  Teraz będzie już POSŁANKA a nie "pani poseł" Postępowa część Polski ...O D E T C H N Ę Ł A....

 • obywatelka_2001

  Oceniono 8 razy 8

  Jeżeli pani Nowicka uważa za "ważną rzecz" dla kobiet fakt, że na drukach sejmowych pojawi się żeńska forma posła, to gratuluję. Władza jak widać nie tylko deprawuje ale i kompletnie odrywa od rzeczywistości i wysyła na inną galaktykę, gdzie najważniejszym problemem jest końcówka rodzajowa. Nic dziwnego że Polacy uciekają do Wielkiej Brytanii - tam nie ma "ważnych" problemów z końcowkami:)

 • ela-1

  Oceniono 9 razy 7

  Dla mnie osoba, która co chwilę zmienia zdanie jest osobą niewiarygodną.Ja bym jej nie zaufała.A czy na drukach sejmowych jest napisane "posłanka" nie "poseł" jest nieistotne.Jestem kobietą ale ta pani straciła moje poparcie.

 • pepek.informator

  Oceniono 3 razy 3

  Dosyć żałosna jest ta kobieta,, tak jakby kompletnie nie czuła jak bardzo pogrąża się z każdym słowem i jakie są powszechne odczucia zwyczajnych ludzi w związku z ta smutną aferą. Przeczytaj tu kobieto komentarze na tym PORTALU OPINII, to zrozumiesz jak głupie są twoje rojenia o politycznym projekcie.

 • wieszczmoru

  Oceniono 10 razy 2

  Partie feministyczne nie mają nawet 1% poparcia. Mówienie o nowym projekcie politycznym jest śmieszne, zresztą jak cała ta, chora ideologia.
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX