Paradowska wita Nowicką: Jak się pani czuje jako kobieta upadła, zgwałcona politycznie przez trójkę rajfurów?

- Powinnam powitać kobietę upadłą, zgwałconą politycznie przez trójkę rajfurów Kopacz, Millera i Tuska. Jak się pani czuje? - tak Janina Paradowska powitała Wandę Nowicką w "Poranku Radia TOK FM". Wicemarszałkini odpowiedziała, że czuje się "niezależna, autonomiczna", a z awantury z RP wyszła "obronną ręką".
Spośród posłów Ruchu Palikota, tylko Robert Biedroń nie głosował za wyrzuceniem Wandy Nowickiej z klubu. Wicemarszałkini zaczyna więc w Sejmie życie niezależnej posłanki.

Janina Paradowska oryginalnie powitała gościa "Poranka Radia TOK FM", czerpiąc garściami z wypowiedzi Janusza Palikota.

- Powinnam powitać kobietę upadłą, zgwałconą politycznie przez trójkę rajfurów Ewę Kopacz, Leszka Miller i Donalda Tuska. Jak się pani czuje?

- Czuję się niezależna, autonomiczna. Znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji, ale wydaje mi się, że wyszłam z niej obronną ręką. To, co mówił przewodniczący Palikot o gwałcie, jest nie do zaakceptowania. Pokazuje, jaki faktycznie ma on stosunek do kobiet - pogardę i lekceważenie - uważa Wanda Nowicka.

Wszystko zaczęło się od głosowania w sprawie emerytur

Wicemarszałkini nie ma wątpliwości, że atmosfera wokół niej zaczęła się zmieniać na długo przed sprawą słynnych premii dla prezydium Sejmu. Za sprawą wyników głosowania nad podniesieniem wieku emerytalnego. Nowicka razem z Anną Grodzką i Robertem Biedroniem, jako jedyni z klubu Ruchu Palikota, zagłosowali przeciwko zmianom.

- Dla przewodniczącego Palikota był to sygnał, że nie da się nas złamać - stwierdziła posłanka w "Poranku Radia TOK FM".

"Nie czekam na zaproszenia"

Wanda Nowicka zapewnia, że teraz dla niej najważniejsze jest to, aby dobrze odnaleźć się w nowej sytuacji - posłanki niezależnej. I nie czeka na zaproszenia od żadnych partii politycznych. Bo myśli o czymś zupełnie nowym.

- Ale nowy projekt polityczny to sprawa trzeciorzędna w tym momencie. Kiedy Ruch Palikota przestaje być realną ofertą, to być może będzie potrzeba jakiejś nowej inicjatywy. Warto spróbować, ale nie wiem, co z tego wyjdzie - mówiła posłanka niezależna Wanda Nowicka.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Paradowska wita Nowicką: Jak się pani czuje jako kobieta upadła, zgwałcona politycznie przez trójkę rajfurów?
Zaloguj się
 • mikaelo

  Oceniono 32 razy 28

  Poziom radia Tok FM dzięki tej pani osiągnął poziom polskich polityków... Nic dodać... Nic ująć... Wy swoje, internet swoje... Jeszcze trochę i zacznę uważać dziennikarzy za takich samych dyletantów jak nasi politycy... A może to tylko lęk przed "błaznem". A może to tylko pieniądze... Biedny naród.

 • aniechich03

  Oceniono 21 razy 21

  Postrzeganie T U N E L O W E
  To choroba zawodowa polityków.
  Niezależnie od opcji
  Wirus dopadl Wande Nowicka
  Wydaje jej sie , ze ludzie ( my) prosza ja , aby zalozyla partie, w ktorej nie bedzie partyjniactwa (?)
  i poprowadzila nas do swietlanej przyszlosci.
  Jak doszla do takich wnioskow, to natychmiast przypomniala sobie ze ma tyle pomyslow do zrealizowania, ze juz samo to jest uzasadnieniem do wziecia z gory za to sporej premii.
  Nie odeszla na drugi krag.
  Wysunela podwozie i klapy i ląduje.
  Nie zauważyla , ze dla wyborcow jest juz śp.

 • krukpl

  Oceniono 21 razy 19

  już o Nowickiej i tych dziennikarkach nie chce mi się pisać

 • pepek.informator

  Oceniono 18 razy 16

  Swoją droga to ciekawa rzecz to zaklinanie rzeczywistości przez rozmaitych komentatorów, dla których najważniejsze są ich pobożne życzenia.Vox populi swoje, a oni klepią tą swoją modlitwę : Wanda matka Polka krystalicznie czysta, skrzywdzona, a Palikot rozhisteryzowana stara baba, potwór, skończony. Ciągnijcie to dalej, najbliższe wybory mogą być dla was szokiem.

 • tufo

  Oceniono 18 razy 14

  Głupiemu babsku trzeba było powiedzieć, że p. Paradowska żartowała. Szczerze wyjaśniła, że Palikot po głosowaniu SPOKOJNIE" mówil jej, że może dużo stracić, ale przed kamerami powiedziała, że ją straszył. Jak grała, kiedy powiedziala też, że Grodzka nie miała szans, wiedziała, że będzie odrzzucona?. Takie myśli mogą krążyć tylko po głowie kobiety "upadłej" O kasie gadaj "damo", o łgarstwie, braku lojalności. Do Millera i na estradę obok "piosenkarki" Lesz.

 • janicki10q

  Oceniono 15 razy 11

  Oj biedna Pani Nowicka,wszyscy kradną tylko jej się oberwało! Jednak można się częściowo zrehabilitować ,ustępując z fotela marszałka . Zachować resztkę godności !

 • pani_basia

  Oceniono 12 razy 10

  Dlaczego p. Nowicka głosowała przeciwko wydłużeniu lat pracy? Czy uważa, że kobiety powinny pracować krócej niż mężczyźni? To by nie było bardzo zgodne z filozofią równości płci.

 • marjolaine

  Oceniono 14 razy 10

  Pani Nowicka mowi owszystkim tylko nie o premii, na która nie zapracowali marszałkowie sejmu i senatu . I to jest problem . Problem ludzi władzy, którzy krótko po wyborach zapominaja o tym , po co wchodzili do parlamentu. Trochę pokory proszę Pani.

 • tytus14

  Oceniono 14 razy 8

  czuje siępewnie lepiej niż my kolejniraz wyru...i przez bandę ku...kich złodzieji nazywanych dla niepoznaki prezydium sejmu. Ale tak to jest jak dogadają się kłamliwa suka z czerowną wywłoką oddajcie ku... nasze pieniądze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX