Schetyna: Palikot strzelił sobie samobójczego gola

- Palikot strzelił sobie samobójczego gola - powiedział w RMF FM Grzegorz Schetyna. Dodał, że dla Wandy Nowickiej też nie będzie to łatwa sytuacja, ale nie przewiduje jej odwołania.
- Nowicka jako wicemarszałek bez klubu będzie przyczyną problemów, a szóstego wicemarszałka, dla Ruchu Palikota, nie będzie - mówi gość "Kontrwywiadu RMF FM" Grzegorz Schetyna. Stwierdził też, że Sejm już wypowiedział się odnośnie do Wandy Nowickiej i jej pozostania na stanowisku. Zaznaczył, że nie jest planowane jej odwołanie tylko dlatego, że straciła zaplecze polityczne. Dodał jednak, że utrzymanie fotela wicemarszałka może być dla niej trudne ze względu na postawę Ruchu Palikota.

Samobójczy gol Palikota

Grzegorz Schetyna uważa, że Palikot niezdarnie przeprowadził akcję odwoływania Nowickiej i strzelił sobie samobójczego gola. Jego problemy będą rosnąć. Podejście Palikota do tej sprawy jest za mało polityczne. - Palikot przegrał, bo uważa się za właściciela swojego klubu. Jednoosobowe decydowanie o klubie i partii jest niemożliwe. To dotyczy wszystkich - przekonuje Schetyna.

Schetyna pozytywnie ocenił natomiast sposób działania parlamentu. - Sejm poradził sobie w tej sytuacji, bo nie doprowadził do zmiany. Proszę sobie wyobrazić, że dochodzi do odwołania całego prezydium Sejmu. Groziło nam, że nie będzie miał kto zarządzać Sejmem - powiedział.

Za kryzys, za sześć lat rządzenia

Grzegorz Schetyna odniósł się też do obniżającego się poparcia dla Platformy Obywatelskiej. - To efekt sześciu lat rządów, kryzysu, w tym momencie największy problem to bezrobocie - ocenił. Zaprzeczył natomiast, że to efekt sporów między frakcją liberalną a konserwatywną. - W PO nic nie wybucha. Zawsze byliśmy zespołem konserwatywno-liberalnym. To się zawsze udawało. Zawsze dawało się posklejać - tłumaczył.

Na pytanie słuchacza RMF FM, czy to już czas, by zmienić Donalda Tuska, Schetyna odpowiada krótko: - Nie. Stwierdził też, że jego kontakty z Jarosławem Gowinem są "poprawne", a z Donaldem Tuskiem - "poprawne i dobre".

Więcej na stronie RMF24

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Schetyna: Palikot strzelił sobie samobójczego gola
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 20 razy 10

  Grzesiu! Uratowaliście spółdzielnię "Premia" ale smrodek tak szybko się nie rozwieje. W dłuższej perspektywie wygra Palikot....może nie podać wam szklanki wody na łożu które już mości wam Arcyprezes.

 • 22hanna

  Oceniono 10 razy 4

  Panie Schetyna, wicemarszałek Sejmu to wybrany przez Was wicemarszałek całego Sejmu. Partia, poprzez Klub, rekomendowała, ale większość posłów zaakceptowała. Teraz partia rekomenduje odwołanie, ale nie musi ono być przyjęte. Wicemarszałek nie jest wicemarszałkiem Klubu, Konwent Seniorów jest reprezentantem wszystkich Klubów.

 • gnom123

  Oceniono 3 razy 3

  Ekspert który sam się wyautował :) Oby takich więcej, jeśli będą tak samo skuteczni to szybko skończą.

 • andrzejt1950

  Oceniono 16 razy 2

  Jeszcze raz powtarzam. Banda czworga zrobi wszystko aby pozbyć się Palikota ,tak jak Leppera,tylko Palikot to nie ta liga i tu nawet Gazeta Wyborcza nie pomoże,dzięki Palikotowi Sejm już nigdy nie będzie taki sam nastąpił olbrzymi postęp w postrzeganiu tego przybytku "demokracji"a Ruch Palikota bezlitośnie obnaża , obłudę ,zakłamanie ,hipokryzję oraz kołtuństwo ludzi ze środowiska katolicko buraczanego.

 • wieszczmoru

  Oceniono 11 razy -1

  Platformersi niech lepiej zajmą się sobą. Ich czas też jest już blisko. Afera goni aferę. Długo tak nie pociągną. Szykuje się upadek kolejnej antyPolskiej partii.
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX