Czy to koniec Palikota? Lider RP może się odbić od niskich notowań, ale w klubie nie ma "żadnych diamentów" do pomocy

Leszek Miller obwieścił, że Janusz Palikot się skończył. Ale według prof. Janusz Czapińskiego jest zbyt wcześnie na takie deklaracje. - Palikot ma szansę na to, żeby wrócić. A przynajmniej odbić się od niskich notowań. Ale sam tego nie udźwignie. A klub mu nie pomoże, bo nie ma żadnych diamentów - oceniał psycholog społeczny w TOK FM.
Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w TVN 24 poinformował dziś, że "13 lutego 2013 r. skończył się w Polsce Janusz Palikot". Bo według Leszka Millera twórca Ruchu Palikota roztrwonił cały polityczny kapitał. Gwoździem do trumny Palikota ma być, oczywiście, awantura wokół Wandy Nowickiej.

Ale według prof. Janusza Czapińskiego przewodniczący SLD się pośpieszył. - Palikot jeszcze się nie kończy. Myślę, że nawet jego ostre słowa znajdują jakiś pozytywny oddźwięk. Głównie wśród młodych Polaków - mówił psycholog społeczny w "Poranku Radia TOK FM".

Kto pomoże? W klubie diamentów nie widać

Ruch Palikota wszedł do Sejmu z trzecim wynikiem. Ale obecnie coraz częściej w sondażach przegrywa z SLD, a czasami nawet z Polskim Stronnictwem Ludowym.

- Palikot ma szansę, żeby odbić się od tych niskich notowań i wrócić przynajmniej do takiego stanu posiadania, jaki miał po ostatnich wyborach. Ale obawiam się, że sam tego zadania nie udźwignie. A klub mu nie pomoże. Bo tam nie ma żadnych diamentów, które mogłyby zachęcić do głosowania na Ruch Palikota - ocenił prof. Czapiński."Spadłem z krzesła"

Poważną przeszkodą w poprawie notowań RP może być też... sam Janusz Palikot. I to, że nie potrafi trzymać języka na wodzy. - Nieszczęście polega na tym, że jeśli chodzi o formę wyrażania swoich przekonań, to Palikot jest niereformowalny. A ta forma niczego dobrego nie wróży.

Zdaniem prof. Janusza Czapińskiego dobrym przykładem na poparcie tej opinii są wypowiedzi Palikota na temat Wandy Nowickiej. - Sądzę, że w tym sporze Nowicka-Palikot to szef RP miał rację. Bo wicemarszałek powinna ustąpić ze stanowiska. Ale on swoją rację wyraził w taki sposób, że ja spadłem z krzesła. Tak się nie robi - stwierdził komentator "Poranka Radia TOK FM".Lider RP, oceniając zachowanie Wandy Nowickiej, mówił m.in. o tym, że posłanka "dała się ograć politycznym rajfurom" oraz "chce być zgwałcona". Wanda Nowicka nie ma wątpliwości, że te słowa pokazały prawdziwą twarz Palikota, który do Sejmu wszedł dzięki feministycznym hasłom.

- To, co mówił przewodniczący Palikot o gwałcie, jest nie do zaakceptowania. Pokazuje, jaki faktycznie ma on stosunek do kobiet - pogardę i lekceważenie - mówiła wicemarszałek w TOK FM.

"Ruch Palikota wygląda na zgliszcza" - ocenia Kazimiera Szczuka>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Czy to koniec Palikota? Lider RP może się odbić od niskich notowań, ale w klubie nie ma "żadnych diamentów" do pomocy
Zaloguj się
 • chudy_jak_pies

  Oceniono 38 razy 28

  Sądzę, że obydwaj panowie się mylą. Palikot jeszcze się odbije i to mocno, ponieważ działa i mówi tak jak mówi większość młodych Polaków. Nie widzę powodu, dla którego miałby cyzelować słowa i na siłę przywalać konkurencji między wierszami jak to robi Miller, czy jak Kaczor posługiwać się kłamstwem i insynuacjami, ale ubranymi w piękne słówka. Trzeba mówić wprost, bo wszystko w tym kraju ewoluuje z językiem włącznie. Takie układne zdania dinozaurów jak Paradowska, czy wspomniany postkomunista wcześniej czy później zejdą do lamusa.
  Palikot żyje tu i teraz i zachowuje się adekwatnie (może czasami za adekwatnie) do zmieniającego się świata politycznego. W każdym razie ma mój głos.

 • chudy_jak_pies

  Oceniono 25 razy 21

  Klasa polityczna, ta przy żłobie chciałaby, aby jej bronią walczyć i w rezultacie na własne życzenie skazać się na porażkę. Nie panowie i panie! Wasze standardy są dla was i waszym językiem niewiele już da się w tym kraju zrobić. Możecie pluć na Palikota i wieszczyć jego koniec, ale jeszcze się zdziwicie jak prędko obecna sytuacja zjedna mu nowych, zwłaszcza młodych wyborców.
  Że nie ma diamentów? Diamenty to są, ale na razie jeszcze w stadium szlifu politycznego. Już niebawem będą to brylanty, które swym blaskiem i mam nadzieje twardym i ostrym światłem zmiotą złodziei, oportunistów, kunktatorów i ku... polityczne ze sceny politycznej.

 • xmall

  Oceniono 26 razy 20

  Nie wiem czy pamiętacie. Przed wyborami politolodzy, politykierzy i dziennikarze od polityki nie dawali szans Palikotowi.
  Jak tylko maja okazję odgrywają się teraz za swoją pomyłkę :)

 • 19basia48

  Oceniono 20 razy 18

  Janusz Palikot i jego partia na pewno się odbije. Zaspokajają oni zapotrzebowanie na polityków, którzy mają na względzie nie tylko dobro Polski ale i swoich wyborców. Nie do przecenienia jest fakt, że to oni bez obawy poruszają tematy, które były do tej pory były tabu.
  Zmasowany, podły atak na to ugrupowanie świadczy o tym, że banda czworga bardzo się ich boi. Palikot ma zapewnione poparcie wielu młodych, ale i także np. moje, starszej kobiety. Ruch Palikota tworzą ludzie przeważnie nie mający doświadczenia w działalności politycznej. Trzeba im dać trochę czasu a i u nich pojawią się "diamenty".

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 24 razy 18

  Pan towarzysz Leszek Miller niech się zajmie uwiarygodnianiem własnego stadka. Mogę mu życzliwie doradzić przesunięcie niemoty Jońskiego który tak się nadaje na rzecznika jak ja na papieża. Wchodzenie w rolę mistrza ceremonii pogrzebowej gdy samemu się leży na katafalku jest po prostu śmieszne by nie powiedzieć ...niedorzeczne.
  Rozumiem że w koszmarach nocnych eseldowców prześladuje nieprzemyślany i co gorsza nieudany związek partnerski z Episkopatem.

 • jacz3

  Oceniono 18 razy 16

  Ci którzy uważają, że wyłudzenie pieniędzy za nie wykonane usługi jest ku...twem zagłosują na RP.
  Ci którzy lubią jak ich się nabija w butelkę zagłosują na bandę 4-ga.

  Co by tu wybrać panie profesorze ?

 • janicki10q

  Oceniono 25 razy 15

  Janusz Palikot ma poparcie młodych ludzi , i to widać na forach internetowych ,tego nie da się ukryć . Pan Miler może tylko w polityce zaskoczyć demencją starczą.Powodzenia Miler.....

 • klara551

  Oceniono 15 razy 13

  Faktem jest ,że wszyscy udający polityków i komentatorów są na poziomie Faktu i jak ten tabloid uwielbiają plotki,ploteczki,wróżby,przepowiednie. Do wyborów jeszcze daleko a oni wieszczą, prorokują czy partia Palikota się skończyła jakby to był najważniejszy problem Polski. Szkoda słów ,szkoda Polski ,szkoda nas Polaków że mamy takich durniów za przedstawicieli.

 • antypiskopat

  Oceniono 8 razy 4

  Trafna uwaga, diamentów nie ma, elektorat z poprzednich wyborów dojrzał, sprowadzanie retoryki do poziomu stadionu miało negatywne przyjęcie. Odbije się? Niewątpliwie takie deklaracje jak ta Leszka Millera uwiarygadniają taką możliwość ;) Znając Palikota szybko się dostosuje do sytuacji i ruszy na kolejną wojnę. I nie, nie porównuję go do Napoleona. Nawet jeśli ostatnie wypowiedzi to jego Waterloo ;)
  -----------------
  antypiskopat.blogspot.com/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX