Rozenek o Palikocie: "Jest dynamiczny". Niesiołowski: "Pawłowicz też mówiła, że jest dynamiczna"

- Rzeczywiście, język debaty nam się niepotrzebnie zaostrzył - przyznał w "Kropce nad i" Andrzej Rozenek, odnosząc się do wypowiedzi Janusza Palikota, w których użył on słowa "kur...o". Rzecznik Ruch Palikota bronił jednak swojego szefa, utrzymując, że przynajmniej "mówi on to, co myśli". Pochwalił też język Stefana Niesiołowskiego z PO, który wystąpił z nim u Moniki Olejnik. - Mówi tak kwieciście - wyjaśnił - poseł RP.
- Zawsze byłem przeciwny używaniu tak mocnych słów. Rzeczywiście język debaty nam się niepotrzebnie zaostrzył, choć trzeba zaznaczyć, że ulica tak mówi. Ludzie tak mówią. Oczywiście tego typu wyrażenia nie służą polepszeniu opinii o Sejmie - przyznał Andrzej Rozenek na antenie TVN24, komentując wypowiedzi swojego szefa o gwałcie i kures...e. - Jest osobą bardzo dynamiczną, ekspresyjną i czasami przekracza reguły gry, tabu i za to jest kochany. Dzięki temu powstał Ruch Palikota - dodał.

"Podziwiam kwiecisty język Niesiołowskiego"

Z jego słowami zupełnie nie zgodził się poseł PO Stefan Niesiołowski. - Pani Pawłowicz też mówiła o sobie, że jest "dynamiczna". Ja za taką ekspresję i dynamikę dziękuję. Jest jakaś granica, którą pan Palikot wielokrotnie przekroczył. Nie ma usprawiedliwienia - stwierdził. Polityk PO podkreślił jednak, że awantura, jaka rozpętała się po słowach Palikota o tym, że Wanda Nowicka podświadomie chce zostać zgwałcona, nie powinna mieć miejsca. - W jednym chciałbym pana Palikota bronić. - Jemu nie chodziło o żaden gwałt. Użył, być może niefortunnej, przenośni - powiedział.

Według rzecznika RP, Palikota broni fakt, że takiego języka używał od zawsze i przynajmniej "zawsze mówi to, co myśli", czego - według niego nie można powiedzieć o innych politykach. Do grupy tych polityków Rozenek nie zaliczył jednak Stefana Niesiołowskiego, który znany jest ze swoich ostrych wypowiedzi. Przedstawiciel Ruchu Palikota przyznał, że podziwia "kwiecisty język" posła PO.

Niesiołowski: To nie Palikot jest problemem

Poseł PO dodał, że problemem w polskiej polityce nie jest Palikot. - To nie Palikot podpala Polskę mówiąc, że krajem rządzi morderca i złodziej. O tym trzeba pamiętać - stwierdził. - Robi się w Polsce zagrożenie z Palikota, a to zagrożenie jest zupełnie inne - dodał. Niesiołowski zaznaczył jednak, że sam język, jakim posługuje się lider RP, jest skandaliczny. - To absolutna koprolalia, używanie wulgarnych rynsztokowych słów, niedopuszczalne w polityce. I współczuję Rozenkowi, że musi tego bronić - stwierdził.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Rozenek o Palikocie: "Jest dynamiczny". Niesiołowski: "Pawłowicz też mówiła, że jest dynamiczna"
Zaloguj się
 • nadordynariusz

  Oceniono 30 razy 20

  Palikot całą tą awanturę w ogólnym rozrachunku wygra. Zwycięstwo PO i SLD jest chwilowe. To szach bez większych konsekwencji.

 • rych56

  Oceniono 32 razy 16

  Krytyka Palikota przez tych starych, zgranych, cynicznych, przyspawanych do koryta władzy, graczy (jak Niesiołowski czy Miller) tylko go uwiarygodnia. W moich, a myślę, że nie tylko w moich, oczach. Nie zdziwi mnie, jak notowania RP ruszą teraz mocno w górę.

 • cillian1

  Oceniono 18 razy 8

  niesioł powinien poczytać biblię - klęcznik cholerny!

  Jezus też mówił wiele rzeczy, a teraz k..wy robicie inaczej - w sejmie!

 • andrzejt1950

  Oceniono 4 razy 2

  Próbuję się wmówić społeczeństwu,że wszędzie musi być kulturalnie ,spokojnie bez agresji , tyle ,że to gó... prawda , na całym świecie wszelkie problemy rozwijają się dynamicznie ,często z rozlewem krwi,
  A te Jełopy Kiepskie z sejmu boją się ruchów społecznych , bo to oznacza koniec z nimi.

 • l1l2l3

  Oceniono 1 raz 1

  13 lutego 2013 roku, o godzinie 13, nastąpiło samounicestwienie pewnego siebie Palikota...

 • l1l2l3

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Rozenek ! Majając naście lat , udając się taryfą na zabawę , dosiadł klijent aby było taniej. Podczas jazdy na tylnym siedzeniu obejmować próbował mnie i przytulać... Od tamtej pory mam wstręt do zboczonych... Co Pan Panie Rozenek na to zboczone zjawisko ?...

 • l1l2l3

  0

  Panie Rozenek Polska operetka trwa. Ale nastąpił zastój w dynamicznym rozwoju Palikota...

 • docsnugg

  Oceniono 2 razy 0

  "Nieprzerwane pasmo sukcesów Palikota trwa. Obecnie z sukcesem wycofuje się na z góry upatrzone pozycje zadając dotkiwe straty oponentom politycznym"

 • harama1985

  Oceniono 6 razy -2

  Ten system chyli się ku upadkowi, a wraz z nim tzw. "polskie" elity. Wasz koniec jest już blisko towarzysze. Gdy odpadniecie od żłoba, wszystko wam skończy się.
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX