Pitera atakuje Holland: Powiedziała nieprawdę. I używa słów rodem ze słownika Palikota

- Agnieszka Holland powiedziała nieprawdę. To, o co oskarżyła Platformę, nigdy nie było zapisane w statucie partii - oświadczyła dziś na antenie TVN24 posłanka PO Julia Pitera. To odpowiedź na zarzuty reżyserki, która w związku z odrzuceniem projektów dotyczących związków partnerskich zapowiedziała, że na ?oszustów więcej głosować nie będzie?.
- Głosowałam na Platformę Obywatelską, która ustami premiera obiecywała związki partnerskie i in vitro. Na oszustów więcej głosować nie będę - mówiła w rozmowie z "Newsweekiem" reżyserka Agnieszka Holland.

Na zarzuty reżyserki odpowiedział dziś w "Kawie na ławie" Julia Pitera: - Przede wszystkim powiedziała nieprawdę, bo to, o co oskarżyła Platformę, nigdy nie było zapisane w statucie Platformy Obywatelskiej. I naprawdę jest mi przykro, że osoba dobrze wykształcona, bywała i, jak mi się wydawało, mająca powściągliwy język używa słów rodem ze słownika Janusza Palikota w kontekście stwierdzenia jakiegoś rzekomego faktu, który nigdy nie miał miejsca.

"Politycy potrzebują zastrzyków z adrenaliny"

Posłanka PO przekonywała, że "Platforma straciła parę punktów" w sondażach nie dlatego, że "pani Holland ogłosiła to, co ogłosiła". - Ciśnienie rośnie, bo politycy intensywnie dyskutują i rośnie po prostu temperatura. W życiu politycznym zastrzyki z adrenaliny są bardzo potrzebne i politycy sami je sobie wstrzykują. A przy okazji opinia publiczna jest cały czas elektryzowana - tłumaczyła.

W kontekście zapowiadanych zmian w rządzie po odejściu Tomasza Arabskiego zapowiedziała, że "nie powinno stać się dużo więcej ponad to, co zapowiadał pan premier" i że nie w tym "żadnej sztuczki PR-owskiej" Donalda Tuska. - Odchodzi pan minister Arabski, który jest ministrem konstytucyjnym, członkiem Rady Ministrów. Na jego miejsce przyjdzie ktoś, kto może zostanie przesunięty z innego stanowiska, na które przyjdzie ktoś inny - dodała Pitera.

"Ciekawe, kto po tym wniosku abdykuje..."

Zbigniew Ziobro pytany o to, kogo jako pierwszego z obecnego rządu by dymisjonował, odpowiedział: - Być może Solidarna Polska pomoże panu premierowi podjąć słuszną decyzję, gdyż w dniu dzisiejszym będzie konferencja, na której przedstawimy wniosek o wotum nieufności dla pana ministra Nowaka, który okazał się człowiekiem kompletnie bezradnym.

Tu przerwała mu Julia Pitera, wtrącając ku wesołości kilku gości: - Ciekawe, kto tym razem abdykuje po waszym wniosku...

- Oby Donald Tusk - odpowiedział prezes SP.

"To wszystko to PR-owa ściema Tuska"

Ziobrze wtórowali Adam Hofman z PiS i Robert Biedroń z Ruchu Palikota. - Zmieńmy szefa tego bałaganu, a nie jego pomocników. I taki projekt PiS jest na stole, prof. Gliński jest zgłoszony - oświadczył rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do zgłoszonego już konstruktywnego wotum nieufności dla obecnego rządu.

- Cały rząd jest do wymiany i wszyscy to widzimy. Nie zderzaki, ale cały samochód - zgodził się polityk RP. - O prof. Glińskim możemy rozmawiać, ale chciałbym państwu przypomnieć, że te ściemy z rekonstrukcją rządu padają dość często ze strony premiera. Bo to jest PR-owa ściema - przekonywał Biedroń.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Pitera atakuje Holland: Powiedziała nieprawdę. I używa słów rodem ze słownika Palikota
Zaloguj się
 • nadordynariusz

  Oceniono 46 razy 46

  Kiedyś w TV Dębski z RP na kolejne brednie Pitery powiedział. Pani minister, ja jako przedsiębiorca zapłaciłem prawie milion zł w podatkach. A pani ile?

  To jest właśnie to o co chodzi. Pitera żyje z naszych podatków, nie dając praktycznie nic w zamian. Jest zwykłym partyjnym młotkiem do wbijania bredni do głów wyborców. Do tego właśnie służą u nas partyjni funkcjonariusze z namysłem umieszczani na listach wyborczych przez partyjnych bossów.

 • oby.watel

  Oceniono 42 razy 40

  Słowa rodem ze słownika Palikota? Czyli które konkretnie? Palikot awansował na potwora, którym się teraz straszy nieletnich wyborców Platformy? Przez cztery lata Pitera była pełnomocnikiem rządu. Może by używając słów ze słownika Pitery opowiedziała wyborcom co osiągnęła i czy warto ją było utrzymywać przez te lata. Mogłaby też zdradzić co robi teraz i czy na pewno to co pobiera jako poseł to dla wyborców nie są pieniądze wyrzucone w błoto. Jak głosowała na przykład w sprawie związków partnerskich i in vitro?

 • niktwazny126

  Oceniono 33 razy 33

  Większość wyborców PO nie tyle popierała platformę, ile bala się rządow PiS. PO wydawalo się mniej nawiedzone, mniej kościółkowe, bardziej zorientowane na zwyczajne życie i zwyczajnych ludzi. Podczas dyskusji o związkach partnerskich (ale nie tylko wtedy) PO pokazuje, że od PiSu różni się tylko stosunkiem do smoleńska i katastrofy. To zdecydowanie zbyt mało.

 • ciemnyludd

  Oceniono 37 razy 33

  Jeżeli pani Holland "powiedziała nieprawdę"...to...SKĄD AŻ TAKIE ..N E R W Y.... ?

 • penible4

  Oceniono 34 razy 32

  "To, o co oskarżyła Platformę, nigdy nie było zapisane w statucie partii" -
  a gdyby, o nieba, oskarżyła o zdefraudowanie pieniędzy podatników, to też byłoby bez sensu - bo jako żywo w statucie tego nie zapisano???????

 • td2701

  Oceniono 28 razy 26

  Jaki jest dorobek A Hollan przeciętny śmiertelnik wie lub powinien wiedzieć. Jaki jest dorobek Pitery? Dwie delegacje za śledzie?

 • tufo

  Oceniono 28 razy 24

  Pani Pitera niech sobie gęby nazwiskiem" Palikot" nie wyciera. Nie dorasta mu do pięt. Powinna pierwsza zareagować na premie swoich idoli, ma przeciez na to odpowiednie środki no i jaka doświadczona! A jaka mądra!. Belki w oku własnych kolesi jakoś nie zauważyła. Pan Palikot da sobie radę ale dla piterowatych juz nie powinno być miejsca ani w sejmie ani innym urzędzie. Niech sie ustawi w kolejce do pośredniaka, zobaczymy, kto ją zechce.

 • stonka99

  Oceniono 24 razy 24

  Pani Pitera jak zwykle pitoli. P. H. nie mówiła o STATUCIE partii, ale o OBIETNICACH wyborczych. Kto przed wyborami czyta statut partii? Przeciez wyborca nie zapisuje się do partii, na ltóra głosuje. Ongłosuje na

 • gblo

  Oceniono 25 razy 21

  Boli ten Palikot.O ile pamiętam to działaczka PO była "od korupcji" i nie przypominam sobie sukcesów w walce na jakże ważnym odcinku.Polacy są stale oszukiwani>W sejmie wszystkie partyjki od PO,przez PiS,PSL i SLD rzuciły się z niebywałą agresją na Palikota nie dlatego ,że powiedział prawdę o Nowickiej tylko dlatego,że ruszył to co najbardziej boli,mianowicie chodzi o kaskę ,którą obdarowują się za nic wszystkie te partyjki.Kasa jednoczy ich w walce, reszta to zasłona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX