Palikot znów o gwałcie i Nowickiej: To było banalne. Ale dziennikarze nie znają Freuda

- W zachowaniach Wandy, Środy i innych feministek dużo jest myślenia o tym, jak zachowałby się na ich miejscu facet. Taki cyniczny, stuprocentowy. One kopiują to zachowanie - analizował Janusz Palikot podczas posiedzenia klubu, na którym wyrzucono z RP Nowicką. ?Newsweek? dotarł do nagrania z tego spotkania i powyższa wypowiedź nie była jedynym psychoanalitycznym popisem Palikota na nim.
Najważniejsze przemówienie na spotkaniu klubu wygłosił Palikot. Przekonywał w nim, że afera z wyrzucaniem Nowickiej rzekomo przysporzyła jego partii popularności. Poinformował, że sam zlecił badanie na grupie 100-150 osób, czy w tej sytuacji, w odczuciu ludzi, jest oprawcą czy ofiarą. - My nawet po tej operacji zyskaliśmy i nawet jeśli mówiłem takie rzeczy, że walczymy z kure...m, to też mobilizuje naszych zwolenników. Tak samo robiłem kiedyś z wibratorem i innymi kwestiami - przekonywał.

"Większość dziennikarzy nie zna Freuda"

Palikot odniósł się też do swoich słów o Nowickiej, którą oskarżył o to, że "pewnie podświadomie chce być zgwałcona".

- Jeśli chodzi o ten gwałt, to jest to dosyć banalne, ale większość dziennikarzy nie zna Freuda. Co ja tam powiedziałem? Według psychoanalitycznej, freudowskiej interpretacji Wanda Nowicka wzięła pieniądze, obiecała, że złoży rezygnację, nie złożyła. Czuje się winna. I jak każda osoba, która czuje się winna i nie potrafi sobie poradzić z poczuciem winy, wchodzi w sytuację ofiary, żeby ktoś inny za nią wymierzył jej karę. Na poziomie podświadomym formułuje zachowania - wykładał.

Feministki jak Kaczyński? "Działają tak samo"

Zdaniem Janusza Palikota "feministki tworzą szczególnie zamknięty krąg tożsamościowy". - W którym odczuwają silny lęk przed obcym wpływem, zwłaszcza męskim. Dużo jest w zachowaniach Wandy, Środy i innych feministek myślenia o tym, jak zachowałby się na ich miejscu facet. Taki cyniczny, stuprocentowy. I one kopiują to zachowanie, żeby do końca uzyskać status równościowy. Wykorzystują to oczywiście tacy cynicy jak Tusk czy Miller - przekonywał.

- Taka metafora: dlaczego Putin nie potrzebuje wywiadu rosyjskiego w Polsce? Bo ma Kaczyńskiego. Jak chce się w Polsce zrobić awanturę, trzeba sprowokować Kaczyńskiego. I tak samo jest z feministką. Wiadomo, co trzeba powiedzieć, żeby zrobiła awanturę. Dokładnie w ten sposób Kopacz, Miller i Tusk sprowokowali Wandę. Zagrali dokładnie tą samą monetą - mówił.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (28)
Palikot znów o gwałcie i Nowickiej: To było banalne. Ale dziennikarze nie znają Freuda
Zaloguj się
 • jacz3

  Oceniono 43 razy 33

  obowiązuje w Polsce Konstytucja czy nie ?
  Czy w Konstytucji nie stoi jak byk , że zabronione jest dyskryminowanie ze wzgl. na płeć ?
  Skoro tak to znaczy , ze nie można tez nikogo preferować ze względu na płeć.
  Panie feministki domagają się specjalnych praw.
  Wbrew Konstytucji.
  Do szeregu miłe panie.
  Proszę zdobywać stanowiska w normalnej konkurencji.
  Te lepsze panie radzą sobie doskonale.
  Te niezbyt dobre ale krzykliwe chcą przywilejów.
  Przykład Nowickiej i zmowa jajników które utwierdzają ją na stołku pokazał, że panie feministki nie zapewniają lepszej polityki.
  Wręcz odwrotnie.
  Są pazerne, nie dotrzymują słowa, kurczowo trzymają się stołka
  Nie ma żadnego powodu aby stosować parytety czy suwaki.

 • boooolek

  Oceniono 28 razy 22

  Dlaczego jak ktoś ma rację a nie podoba się to feministkom czyli lesbijkom oraz pseudocelebrytom opluwa się go bezwzględnie publicznie i posądza o rzeczy które nie mają miejsca dokładnie jak za średniowiecza !!!!!!

 • acqh

  Oceniono 24 razy 18

  W tym konflikcie popieram Palikota, choć na niego nie głosowałam i jestem feministką.

 • nadordynariusz

  Oceniono 21 razy 17

  Fakt, feministki w całej tej akcji cały czas się odwoływały do postaw facetów.
  Fakt, dziennikarze mają problem z rozumieniem prostych zdań, a tych skomplikowanych to już w ogóle.
  Fakt, Kaczyński jest agentem Putina w sensie o jakim mówi Palikot.
  Fakt, Kopacz, Miller i Tusk rozegrali Nowicką jak dziecko.
  Fakt, RP na tej akcji zyska.

 • tuseczek

  Oceniono 19 razy 17

  i od poniedziałku znowu Palikot na głównej. NAGONKI ciąg dalszy... dziennikarze zachowują się jak tancerze z HARLEM SHAKE

 • pannamarianna777

  Oceniono 8 razy 6

  Dyskusja o problemach niesamowita. Pyskówka z jednej i drugiej strony. A można byłoby się spodziewać wymiany zdań bardzo ciekawej. Nawet ostrej, ale z odpowiednim umiarem. A co jest? Tak podobno kiedyś wydzierały się kobiety w opłotkach mówiąc o sobie rzeczy niepochlebne. Opłotki są inne, takie mikrofonowe. Bo na te głupoty jakże chętnie "dziennikarze" nadstawiają mikrofony. Tylko po co? Takie kłótnie na długo nie przyciągną widzów, czy czytelników. Bo nie ma w tym nic ciekawego.
  Apel do obu stron: postarajcie się, użyjcie mózgów i powiedzcie coś nowego, bez starych znanych słów.
  To wolelibyśmy komentować. Mądrą wymianę myśli

 • ganda321

  Oceniono 2 razy 2

  Akcja Palikota i jego młodzieżówki odnosi sukcesy.
  www.itvl.pl/news/sp-nr-51-modlitwa-przed-posilkiem

 • przytomny2

  0

  Panie pośle Palikot!
  Nie widzę najmniejszego powodu aby posłowie zwracali sobie głowę utytułowanym chochsztaplerem Freudem z przełomu wieków XIX i XX, z jego myślowymi miazmatami i pseudoteriami zweryfikowanymi NEGATYWNIE przez współczesną nam naukę skoro mają jak na dłoni jego szczerego fana w składzie sejmu.
  Znajomość mocno już zwietrzałych myślowych "perełek" tego pana - "skandalisty" psychoanalizy naprawdę nie są wyznacznikiem niczyich horyzontów myślowych. Posłom tej kadencji można zarzucic baaaardzo wiele ale akurat nie to, że "nie myślą Freudem".

 • ciemnyludd

  Oceniono 23 razy -5

  Palikot jako filozof powinien chyba rozumieć, że Schopenhauer nie pochwaliłby używania w polityce argumentów AD PERSONAM ?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX