Kukiz do Schetyny: "Boisz się Donka? Nie odpowiadasz na SMS-y. Głupio Ci łżeć?"

- Dajcie PO szanse. Jesteśmy najlepsi z tego, co jest - apelował w RMF FM do Pawła Kukiza i Agnieszki Holland poseł PO Grzegorz Schetyna. Kukiz odparował politykowi w komentarzu pod wywiadem: "Masz mój numer telefonu. Chcesz mnie przekonać? Zadzwoń. Boisz się Donka, że na moje SMS-y od dawna nie odpowiadasz czy głupio Ci łżeć po raz kolejny?".
Schetyna podczas czwartkowej audycji w RMF FM zwrócił się do Pawła Kukiza i Agnieszki Holland, by nie zarzekali się, że na PO już nigdy nie zagłosują: "Dajcie PO szanse. Jesteśmy najlepsi z tego, co jest".Kukiz odpowiedział mu w komentarzu umieszczonym pod spisanym wywiadem na stronie RMF FM. W rozmowie z Gazeta.pl potwierdził, że to on jest jego autorem. - Szansę to wy już dawno przewaliliście. A "najlepsi z tego, co jest"? Mam dość wybierania między dżumą a cholerą. Wkrótce tego, "co jest", nie będzie.

"Chcesz mnie przekonać? Zadzwoń"

Muzyk wciąż ma pretensje za jednomandatowe okręgi wyborcze, których PO mimo swoich początkowych deklaracji nie wprowadziła. - Solidarnie wprowadzimy JOW-y. Tak, te JOW-y, o których rozmawialiśmy w 2004 r. u mnie na wsi, na podwórku. Pamiętasz? Pamiętasz obietnice twoje i naszych wspólnych kolegów? Z PO? - pytał dalej Kukiz, który jest inicjatorem akcji "Zmieleni" walczącej o wprowadzenie takich okręgów.

Dalej zaapelował do szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych: - Proszę nie zwracaj się do mnie za pośrednictwem mediów. Masz mój numer telefonu. Chcesz [mnie - red.] przekonać? Zadzwoń. Boisz się Donka, że na moje SMS-y od dawna nie odpowiadasz czy głupio Ci łżeć po raz kolejny?

- Powiedz, że Donek i część jego żołnierzy boją się odpartyjnienia Trybunału Stanu po zmianie ordynacji. Bo mogą być jego pierwszymi klientami - dodał na koniec.A w 2011 r.: Premier? Schetyna!

A jeszcze niedawno artysta chętnie przywoływał swoją znajomość ze Schetyną. Znajomość jeszcze z czasów studenckich. - Gdybym miał wybierać premiera z PO, to na pewno wskazałbym Schetynę, bo znam go z odwagi w dawnych czasach i ze skuteczności w latach 90. Wiem, że różne rzeczy mówią o tym, jak prowadził interesy - mówił w 2011 r. "Przekrojowi".

Rok później deklarował już w rozmowie z Onet.pl: - Nigdy nie zagłosuję na PO.

"Na oszustów więcej głosować nie będę"

Słowa Schetyny z RMF FM to tymczasem reakcja na deklaracje znanych osób, które od kilku miesięcy odcinają się od Platformy. - Głosowałam na PO, która ustami premiera obiecywała związki partnerskie i in vitro. Na oszustów więcej głosować nie będę - mówiła niedawno w rozmowie z "Newsweekiem" reżyserka Agnieszka Holland.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (43)
Kukiz do Schetyny: "Boisz się Donka? Nie odpowiadasz na SMS-y. Głupio Ci łżeć?"
Zaloguj się
 • 22hanna

  Oceniono 64 razy 32

  Nie to żebym jakoś specjalnie lubiła Schetynę ale prostactwo Kukiza jest żenujące.

 • skynet1234

  Oceniono 67 razy 31

  Kukiz - prostak z Łosiowa, wiochy zabitej dechami. Skończyło się wydawanie płyt, zaczęła się próba politykowania. Żenujący Pan jesteś Panie Kukiz...

 • brenda11b

  Oceniono 30 razy 22

  Kukiz stara się zaistnieć, a właściwie jest on nikim, zaden piosenkarz i co z niego za celebryta, może chce żeby pis wciągnęło go na swoją listę, ale to ryzykowne bo ponoć lubi alkohol.

 • dr54

  Oceniono 29 razy 19

  Kukiz jak zwykle bredzi po kielichu zeby dodac sobie znaczenia , bo w swiecie muzycznym nic juz nie znaczy !

 • kuchel

  Oceniono 29 razy 17

  Kukiz - "polityk" spod PRL-owskiej budki z piwem.

 • rot.leszek

  Oceniono 28 razy 16

  To Pawelek juz wrocil z San Remo?
  Oj chyba wystep poprzedzajacy Al Bano i Romine Power mu sie nie udal..
  bo jakis taki sfrustrowany bardzo

 • krukpl

  Oceniono 21 razy 15

  ciekawe kto nową płytę będdzie polecał wp.pl i uważam rze tak jak to miało miejsce z "siła i honor" ,może dołączy radio Maryja , skoki,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX