Gugała: To Sejm mianował Nowicką. Palikot nie może nic w tej sprawie zrobić

- Nowicka nie powinna być wicemarszałkiem Sejmu - mówił w Poranku Radia TOK FM Wojciech Maziarski. - Nie reprezentuje nikogo poza samą sobą - tłumaczył publicysta "Gazety Wyborczej". - Jeżeli Nowicka odpowiada Sejmowi, Palikot nie może nic w tej sprawie zrobić - kontrował Jarosław Gugała z "Polsatu".
Maziarski przypomniał w Poranku Radia TOK FM, że pretekstem do odwołania Nowickiej była otrzymana przez nią premia. Jednak pieniądze przyjęli także inni wicemarszałkowie. - Gdyby pozostałe partie odwołały Nowicką, otwarłyby drogę do odwołania własnych wicemarszałków. Nie mogły się na to zgodzić.

- Każdy klub ma prawo odwoływać swojego wicemarszałka, kiedy mu się to żywnie podoba - oponował Bartosz Węglarczyk z "Rzeczpospolitej". Jeszcze dalej poszedł Gugała, który dodał, że o obsadzie Prezydium Sejmu wcale nie decydują kluby. - To nie Janusz Palikot, a Sejm o tym zdecydował. Jeżeli Sejmowi to odpowiada, Palikot nie może nic w tej sprawie zrobić.

- Teraz mamy nowy problem: w Prezydium Sejmu jest osoba, która nie reprezentuje żadnej znaczącej siły politycznej i duży klub, który nie ma przedstawiciela w Prezydium Sejmu. To trzeba będzie jakoś rozwiązać - wskazywał Maziarski. Jego zdaniem wróci więc kandydatura Anny Grodzkiej. Jednak w taki sposób, by "nie otwierać ponownie możliwości odwołania obecnych wicemarszałków".

Obecni w studiu TOK FM publicyści ironizowali na temat artykułu w najnowszym "Newsweeku", który opisuje konflikt między Nowicką i Palikotem. Miał się on zacząć od tego, że wicemarszałkini nie pozwoliła skserować w swoim sekretariacie dokumentów, których potrzebował Palikot. Gugała zaproponował jednak, żeby potraktować tę sytuację poważnie: - To znaczy, że sytuacja między nimi była napięta. Nie chodziło o żadne nagrody.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
Gugała: To Sejm mianował Nowicką. Palikot nie może nic w tej sprawie zrobić
Zaloguj się
 • nadordynariusz

  Oceniono 18 razy 16

  Gugale już rozum całkiem odebrało? Jakoś przy pierwszym głosowaniu sejm nie chciał zdecydować o wyborze Nowickiej? To jak jest, sejmowi Nowicka odpowiada czy nie?
  A te wstawki z Newsweeka o kserowaniu to dno większe niż w Fakcie, Gugała wysuwa się na prowadzenie w moim prywatnym rankingu głąbów medialnych.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 9 razy 9

  Gugała ty zafajdany kretynie, zero wiedzy , obiektywizmu a teraz śmiesz pouczać człowieka na którego głosowało kilka milionów Polaków.
  Trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejść - daj szansę młodym stary bucu przyspawany do stołka.

 • jacz3

  Oceniono 8 razy 8

  a ta wziątka pod stołem ?
  No te drobne 40 000 co przykleiło się p. Nowickiej to ma jakieś znaczenie czy nie ?

  Rozumiem już punkt widzenia p. Gugały.
  Poszło o kserograf.

  Tak trochę poważniej, to w niektórych krajach przed południem, bardziej dobiera się trunki.

 • cillian1

  0

  pamiętacie, jeśli będzie Goebbelsów więcej niż odbiorców - skończy się to jak w prawicowej gazecie!

  Znaczy zadymą!

 • cillian1

  0

  chyba było kilka przypadków, że zwolnił paru marszałków?

  Wtedy też nie można było nic zrobić?

 • aniaanula911

  Oceniono 25 razy -19

  Jak to nie może nic zrobić? Może powiesić na dzwiach sejmu, tak jak przywiesił na dziwach kurii w Krakowie, że opuszcza Sejm-tak jak opuscił kościół.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX