Passent: Giertych, Niesiołowski i Kamiński szykują alternatywę dla PiS? To godne uznania

"Popieram utworzenie Instytutu Myśli Politycznej. Może to obudzi lewicę, skłóconą i zgorzkniałą" - pisze o inicjatywie konserwatywnych polityków Daniel Passent. Na swoim blogu publicysta "Polityki" analizuje stan polskiej prawicy. I zauważa, że celem nowego think tanku będzie stworzenie alternatywy dla PiS. "To godne uznania".
"Giertych i Marcinkiewicz mają pieniądze, Niesiołowski ma legendę i kontakty, Michał Kamiński ma energię i czas, Jacek Żałek ma ambicje - dlaczegóż by nie?" - pisze Passent na stronach Polityka.pl. Dodaje, że wszyscy politycy są "przekonani o szkodliwości działań" Jarosława Kaczyńskiego, należy więc spodziewać się po nich alternatywy dla PiS. Jakiej? "Liberalnej, umiarkowanej, otwartej na Europę" prawicy.

Passent zwraca także uwagę na aktywność i siłę polskiej prawicy. "Platforma, PiS, Radio Maryja, TV Trwam, uczelnia dra Rydzyka, czasopisma, Kluby GP, Arkana, Fronda, fora, manifestacje, zespół posła Macierewicza" - wylicza publicysta. Podkreśla, że prawica niesłusznie czuje się marginalizowana i pokrzywdzona przez mainstream, bo "każde słowo Jarosława Kaczyńskiego czy Jadwigi Staniszkis jest natychmiast podchwytywane we wszystkich mediach". Nawet inicjatywy, które wydają się farsą, mogą mieć zdaniem Passenta rację bytu. Tak jak próby przeforsowania prof. Glińskiego na stanowisko premiera. "Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni" - przypomina publicysta.

Cały komentarz na blogu Daniela Passenta na Polityka.pl >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Passent: Giertych, Niesiołowski i Kamiński szykują alternatywę dla PiS? To godne uznania
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 13 razy 9

  "INSTYTUT MYŚLI POLITYCZNEJ...." z Giertychem i Niesiołowskim ?..... NAJPIERW ODMÓWIĄ MODLITWĘ A PÓŹNIEJ ZAMÓWIĄ...PIĘĆ PIW ?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 9 razy 7

  Lepiej dyskutować ,niż udawać posłów,ministrów i etc. Ja popieram każdy Instytut,dopóki gadają i tworza cos dobrego,tylko niestety nie wierze tym LUDZIOM,że chodzi o dobro POLSKI.Raczej cieplutkie miejsce na odbicie sie z zapomnienia.

 • martin933

  Oceniono 9 razy 5

  Pan Daniel pragnie mocnej lewicy, dla tego też rzuca do jednego worku z jednej strony PO a z drugiej stara się ich połączyć z PiS, Ojcem Ryzykiem i innymi skrajnymi prawicowcami. Potem wyciąga z PO Niesiołowskiego i łączy go Giertychem i Kamińskim itp. Uważam, że to celowe zagranie Pana Daniela. To tęsknota za lewicą. Tylko Pan Daniel nie zauważył, że obszar rozsądnej lewicy zagarnęła PO. SLD to lewica bez inwencji. To lewica w miarę inteligentnego, ale bez ładunku nowoczesności expremiera Millera. Znów Ruch Palikota jest na poziomie „sadzić palić legalizować” i tyle. I pozostała lewica to mgławe nic. Określenia lewica i prawica się aktualnie ścierają. Nie ma już demonstrujących robotników rozwalających maszyny bo im zabierają pracę i nie ma już kapitalistów strzelających do nich. Świat się zmienił i Pan Daniel go w uproszczeniu i w przenośni w dalszym ciągu tak widzi. Przynajmniej mnie się tak wydaje. Ale lubie, czytam i różnie się z Panem Danielem

 • zorn.gottes

  Oceniono 7 razy 3

  dla takich jak ten, alternatywy nie ma.
  po prostu nie istnieje.

  www.youtube.com/watch?v=kvMUG7nijIM

 • ar100

  Oceniono 3 razy 1

  Daniel Passent pisze: " ... "Giertych i Marcinkiewicz mają pieniądze, Niesiołowski ma legendę i kontakty, Michał Kamiński ma energię i czas, Jacek Żałek ma ambicje - dlaczegóż by nie?" Dodaje, że wszyscy politycy są "przekonani o szkodliwości działań" Jarosława Kaczyńskiego, należy więc spodziewać się po nich alternatywy dla PiS. Jakiej? "Liberalnej, umiarkowanej, otwartej na Europę" prawicy. - ALE JAKOŚ NIC NIE MA O JAKIMKOLWIEK ZAINTERESOWANIU PAŃSTWEM, KRAJEM, OJCZYZNĄ, GOSPODARKĄ, MŁODZIEŻĄ , STARSZYM POKOLENIEM !!??? - JAKIEŻ TO ZNANE I SYMPTOMATYCZNE : ZZEERROO PROGRAMU, ODPOWIEDZIALNOŚCI, PRZYWÓDZTWA PAŃSTWA ... za to kombinacja cech do ustawienia następnej "ekipy" do przewałuff, przekretuff, kombinacjuff, etceteruff ... ALE MOŻE W MEJ NAIWNOŚCI SIĘ MYLLĘĘ? ...

 • sop3

  Oceniono 3 razy 1

  Strasznie mnie cieszą różnego rodzaju rozważania tego rogacza po Osieckiej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX