Niesiołowski ostro o słowach Holland: Obchodzi ją tylko córunia, która jest lesbijką

- To deklaracja, która oznacza coś takiego - nie obchodzi mnie Polska, tylko córunia moja, która jest lesbijką. W związku z tym, że interesy córuni nie są zabezpieczone, nie obchodzi mnie Polska - tak słowa Agnieszki Holland, która zadeklarowała w jednym z tygodników, że ?już nigdy na Platformę nie zagłosuje?, komentował w TVP Info Stefan Niesiołowski.
"Głosowałam na Platformę Obywatelską, która ustami premiera obiecywała związki partnerskie i in vitro. Na oszustów więcej głosować nie będę" - powiedziała kilka dni temu w rozmowie z "Newsweekiem" reżyserka Agnieszka Holland. A jej córka dodała: "Zastanawiam się, czy nie wyjechać z Polski".

Poseł Niesiołowski z PO w bardzo emocjonalnych słowach przyznał, że wypowiedź cenionej na całym świecie reżyserki to "deklaracja szkodliwa". - Jeżeli nie zagłosuje na Platformę, to dopuszcza możliwość, że będzie rządził PiS, czyli Macierewicz, Pawłowicz, recydywa IV Rzeczpospolitej - mówił polityk. - Recydywa IV RP jest dla pani Holland obojętna, bo córunia poczuła się dotknięta - dodał.

- Trochę nerwowo zareagowała pani Holland, to egoizm i krótkowzroczność polityczna. Jeżeli ktoś mówi coś takiego, że dopuszcza, że będzie rządzić Kaczyński, żeby się zemścić, bo ktoś nie spełnia zachcianek - powiedział Stefan Niesiołowski w TVP Info. Polityk dodał, że deklaracja znanej reżyserki była wyjątkowo bezmyślna.

Więcej w serwisie TVP Info.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (56)
Niesiołowski ostro o słowach Holland: Obchodzi ją tylko córunia, która jest lesbijką
Zaloguj się
 • kubadziu

  Oceniono 121 razy 97

  P. Niesiołowski niestety dorównuje prostactwem p. Pawłowicz. Słowa "nie obchodzi mnie Polska, tylko córunia moja, która jest lesbijką" są na poziomie emocjonalnym rozhisteryzowanego dzieciaka. W dodatku zabarwione populistycznym nacjonalizmem i homofobią.

 • maura4

  Oceniono 99 razy 93

  Nieładnie panie Niesiołowski, nieładnie. O kogo ma matka dbać bardziej, niż o swoje dziecko ? To pan i reszta polityków macie płacone za to, aby dbać o Polskę. Płaci wam za to pani Holland i reszta podatników. A wy i tak bardziej dbacie o swoje katolickie sumienia, interesy KK, niż o obywateli RP.
  Pani Holland, obywatelka RP, podatnik ma prawo kierować się interesem osobistym. Wy, posłowie nie. Wy powinniście kierować się interesem społecznym. Interesem Polski. Za to wam płacimy, a nie za demonstrowanie nam swoich prywatnych przekonań i wierzeń.

 • rokko

  Oceniono 97 razy 81

  A platformę antyobywatelską obchodzi tylko trzymanie się stołków za pomocą straszenia pisem i lansowania się na stadionach.

 • thewayofthesamurai

  Oceniono 65 razy 57

  Pan Niesiołowski powinien się wstydzić takich wypowiedzi. Śmieszy i jednocześnie straszy użycie słowa "lesbijka" w tej wypowiedzi. Wygląda na to, że dla pana Niesiołowskiego to słowo jest jednoznacznie pejoratywne. Czy to, że jestem Polakiem to oznacza, że jestem jakiś? Czy to, że ktoś jest lesbijką, to oznacza, że ma przestać nią być, bo taki jest odgórny rozkaz? Przecież to absurd. Czemu polityka pakuje się w prywatne życie ludzi zamiast dać wszystkim oddychać tym samym powietrzem niezależnie od koloru skóry, czy orientacji seksualnej? Takie wypowiedzi potwierdzają jedno: "Jaki pan, taki kram". Ja takiego średniowiecznego kramu nie chcę, więc też nie będę głosować na PO w kolejnych wyborach.

 • leunammi

  Oceniono 50 razy 38

  Niesiołowskiego obchodzi tylko własny tyłek. Byle jemu było dobrze. Reszta może sobie cierpieć w milczeniu. I jeszcze śmie nakazywać to Agnieszce Holland.

 • glit64

  Oceniono 46 razy 38

  Niesiłoowski spija smietane z sytuacji tusk-kaczynski. ONI (to znaczy PO) myslą sobie, że dzieki temu układowi można jeszcze dalej pławić sie w przywilejach władzy, istotne rzeczy zostawiając bądź niedokończone, bądź nierozpoczęte. Wolałbym, żeby Pan N. wypowiadał sie z takim zaangazowaniem na tematy struktury polskiej gospodarki, polityki prorodzinnej, społecznej i reform prawnych. Jak dotad PO jest pasmem rozczarowań.

 • ewaba22

  Oceniono 37 razy 37

  To niepojęte, jak nie potrafimy szanować Polaków, którzy przynoszą zaszczyt naszemu krajowi!? Nie zrozumiem tego. Podobnie, jak nie rozumiem arogancji naszych polityków wszelkich opcji, którzy nie tylko nawzajem okładają się inwektywami, ale z podobną dezynwolturą poczynają sobie z obywatelami. A na dodatek mają czelność mówić o obronie wartości! Jakich?

 • rych56

  Oceniono 35 razy 31

  Następny faszysta...... Musicie (dziennikarze) wciąż zaprzątać swoją (i naszą) uwagę Niesiołowskim, Cejrowskim, Korwinem - Mikke, Zibrem itd? Nie lepiej ich po prostu OLAĆ???

 • gnom123

  Oceniono 32 razy 28

  "....nie obchodzi mnie Polska..." czegoś tu nie rozumiem, czyżbym coś przespał, od kiedy PO=Polska? To już było program partii programem narodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX