Komorowski o Glińskim: Zamysł wyłącznie piarowski

Prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie z "Polityką" przypomina, że jego kancelaria "bez przerwy organizuje merytoryczne dyskusje". - Nigdy nie widziałem tam przedstawicieli PiS. Zamysł [z prof. Piotrem Glińskim - red.] jest wyłącznie piarowski - ocenia prezydent.
Prezydent w rozmowie z Jerzym Baczyńskim i Janiną Paradowską odnosi się m.in. do ostatniego zamieszania wokół Janusza Palikota i utraty przez Ruch wicemarszałka. - To jest naruszenie dobrych zasad i dobrego obyczaju - przyznaje. Ale też zaznacza: - Problem polega na tym, że polityk, który z naruszania czy wręcz wywracania zasad i norm uczynił metodę polityczną, nie może oczekiwać, że inni w stosunku do niego dochowają wierności zasadom. Dzisiaj Janusz Palikot nie ma z żadnym z ugrupowań, z klubów parlamentarnych, najmniejszej nici porozumienia czy choćby nawet relacji neutralności.

Prezydent przyznaje, że kiedyś miał dobre relacje z Palikotem, ale i Antonim Macierewiczem. - Przyjaźń została poddana bolesnej próbie. Z przykrością patrzę na to, co się ostatnio wydarzyło, bo myślę, że jeżeli będą następne szarże, to na pewno nie będzie to zwycięska Samosierra - mówi.

Komorowski o Glińskim

Prezydent ocenia też "Projekt Gliński", czyli technicznego premiera PiS, który ma pokazać w polityce merytoryczne debaty. - Ale na razie [Gliński - red.] zgadza się być od techniki politycznej, a nawet czystej socjotechniki... Kancelaria Prezydenta właściwie bez przerwy organizuje merytoryczne dyskusje, zaprasza przedstawicieli wszystkich środowisk politycznych, ale nigdy nie widziałem ani w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, ani przy innych okazjach przedstawicieli PiS. Dlatego jestem przekonany, że to zamysł wyłącznie piarowski, a nie wewnętrzne, głębokie przekonanie o potrzebie uczestniczenia w poważnej debacie, bez awantury - mówi prezydent.

Zdaniem Komorowskiego pierwszą bezwzględnie przestrzeganą przez Jarosława Kaczyńskiego zasadą "jest pilnowanie, żeby nikt nie był bardziej prawicowy niż on".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Komorowski o Glińskim: Zamysł wyłącznie piarowski
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 21 razy 21

  Panie prezydencie, ani pan, ani polski rząd nie jest uznawany przez władze PiS na czele z Jaroslawem Niezaspokojonym. Oni wiedzą lepiej od was, jak rządzić krajem, więc dyskutować nie będą. Ale też nie powiedzą, jak tym krajem rządzić, bo... nie. To taka ich zabawa. Dobrzy są tylko w krytyce. Ale przyzna pan, że mimo merytorycznych spotkań organizowanych przez pana Glińskiego jakoś efekty nieznaczne.... Pora coś zmienić.

 • ciemnyludd

  Oceniono 15 razy 15

  A na prawo od Kaczyńskiego jeszcze tylko PIĘĆ PIW....

 • aldisek

  Oceniono 10 razy 10

  Posłowie PiS na polecenie swego prezesa: Najpierw powiedz NIE, dopiero później PRZEMYŚL.

 • antypiskopat

  Oceniono 14 razy -10

  Taka luźna myśl związana ze stanowiskiem prezydenta. Czy głowa państwa nie powinna zajmować się jednoczeniem sił politycznych, ich godzeniem, dążeniem do osiągania porozumienia zamiast pomagać publicystom w ocenianiu, do tego krytycznym, poszczególnych partii i osób? Czy to służy budowaniu porozumienia?
  -------------
  antypiskopat.blogspot.com/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX