Gowin: Mamy opresyjne państwo. Nie ukrywam radości, że bankrutuje

- Mamy w Polsce bardzo opresyjne państwo. Dzisiaj to państwo bankrutuje, nie ukrywam, ku mojej radości - mówi w rozmowie z ?Liberte? Jarosław Gowin. Dodał też, że jako konserwatysta zamierza powstrzymywać negatywne, jego zdaniem, zmiany społeczne.
Jarosław Gowin uznał Polskę za państwo "opresyjne". - Państwo biurokratyczno-opiekuńcze jest państwem takiego miękkiego, oblepiającego nas autorytaryzmu - stwierdził. - Próbuje rozwiązywać za nas problemy w imię naszego dobra, a w rzeczywistości ogranicza naszą wolność, oduczając nas odpowiedzialności za siebie - dodał. Podkreślił też, że cieszy go bankructwo tego modelu, który rozpowszechnił się nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Będą związki partnerskie, to mężczyźni pójdą na łatwiznę

- Jestem przekonany, że mam szansę. Możecie mi wierzyć, że zrobię wszystko, żeby zapobiec ziszczeniu się waszych ideałów - tak Jarosław Gowin odpowiedział na pytanie dziennikarzy "Liberte" o nieuchronne zmiany w relacjach społecznych. Przyznał też, że debata o związkach partnerskich jest w rzeczywistości debatą o związkach homoseksualnych i ich miejscu w społeczeństwie. - Moim zdaniem to jest istota sporu: czy należy zinstytucjonalizować związki homoseksualne. Moja odpowiedź jest negatywna - stwierdził.

Minister wyjaśnił też "Liberte", dlaczego jest przeciwnikiem związków partnerskich dla par heteroseksualnych. - Zdecydowanie więcej mężczyzn "poszłoby na łatwiznę", wybierało związki partnerskie, zamiast małżeństw. Zdecydowanie więcej kobiet i dzieci miałoby przez to mniejsze gwarancje bezpieczeństwa niż dzisiaj - argumentował.

Cały wywiad na blogu Liberte w Tok FM

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (23)
Gowin: Mamy opresyjne państwo. Nie ukrywam radości, że bankrutuje
Zaloguj się
 • totapis213

  Oceniono 43 razy 33

  Te ministrant chce uratować Polskę wprowadzając " prawo kanoniczne "

 • niktwazny126

  Oceniono 43 razy 29

  A to dopiero podsumował męski gatunek. Wg pana Gowina facet odpowiedzialny robi się dopiero po ślubie kościelnym. Po gdy zawrze zwiazek przed urzędnikiem, to zawsze może się z niego wymiksować... Takiej poślubnej (kościelnej) odpowiedzialności mam troszkę wokół siebie. Kobieta pracuje na dwa etaty, żeby utrzymać dzieci i męża- nieroba. Dziecko uciekajace z domu, bo tatuś po imprezce gania z nożem po mieszkaniu. Siódemka dzieci w ciągu ośmiu lat sakramentalnego związku i tułaczka po coraz gorszych mieszkaniach komunalnych.... Ale to nie partnersko, tylko poświecone, wiec dla pana Gowina ok.

 • jael53

  Oceniono 39 razy 27

  Mamy opresyjne państwo. Z łaski ministra Gowina byłoby jeszcze bardziej opresyjne: troszczyłoby się już na potęgę o to, żeby obywatel mógł wstępować wyłącznie w "prawidłowe" związki, "prawidłowo" się rozmnażać, posiadać należytą ilość dzieci, przechodzić wyłącznie wybrane (oczywiście "prawidłowe") procedury medyczne, stosować tylko "bezgrzeszne" leki...

 • howlin_wolf

  Oceniono 26 razy 24

  Wyjątkowy przykład hipokryzji. Nieszczególnie mnie dziwią słowa Gowina.

 • td2701

  Oceniono 24 razy 18

  Czy państwo, Gowina, w którym sam nie mogę decydować jak wychować moje dzieci, z kim mogę spać, z kim mogę mieszkać, jaką religię mam wyznawać, komu mam płacić podatki i w jakiej wysokości to to z WOLNOŚCIĄ . Prawdziwe Państwo Gowino-Katoliko-Konserwatywne to jest to co powinno trwać do końca Świata i o jeden dzień dłużej

 • ciemnyludd

  Oceniono 26 razy 18

  Czy jeszcze premierowi ZA MAŁO, ABY TEGO PIS-owskiego PAJACA WYWALIĆ NA ZBITY PYSK ?

 • amron53

  Oceniono 20 razy 16

  Zapyziały i zarozumiały ignorant konserwatysta; jako konserwa katolicka, możesz p.Gowin cofnąć Polskę w rozwoju o parę stuleci...to wasza specjalność...

 • krukpl

  Oceniono 14 razy 12

  może jednak wyleci i wie o tym ?

 • ok_23

  Oceniono 13 razy 9

  "Państwo (...) Próbuje rozwiązywać za nas problemy w imię naszego dobra, a w rzeczywistości ogranicza naszą wolność, oduczając nas odpowiedzialności za siebie" - ale taki właśnie jest Kościół - wierni spowiadają się z "grzechów" nie wobec Kościoła, a księża dają im pewność, że są z nich rozgrzeszeni!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX