Balcerowicz krytykuje Tuska. "Traktuje ludzi jak pionki"

- To jest traktowanie ludzi jak pionki i danie ich na żer mediów. To jest po prostu nieładne - powiedział prof. Leszek Balcerowicz w Radiu Zet, komentując ogłoszenie przez Donalda Tuska zmian w rządzie.
- Praktyka ogłaszania "za tydzień powiem, kogo zwolnię" jest nieelegancka - ocenił w Radiu Zet Leszek Balcerowicz. Jego zdaniem Donald Tusk potraktował ludzi jak pionki. - Powinno być tak, że podejmuje się decyzję i w dniu jej podjęcia się ją przedstawia wraz z uzasadnieniem - stwierdził Balcerowicz.

O planowanych zmianach Donald Tusk poinformował na konferencji prasowej w zeszły czwartek. Mają być one związane z odejściem ministra Tomasza Arabskiego. Premier zapowiedział, że szczegóły poda na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów.

Kto odejdzie z rządu?

Politycy PO w oficjalnych rozmowach zapewniają zgodnie, że nie wiedzą, kto oprócz Arabskiego miałby odejść z rządu. Nieoficjalnie źródła w PO spekulują m.in., że nowym szefem kancelarii może zostać Maciej Berek, który kieruje teraz Rządowym Centrum Legislacji. Sam Berek pytany o to nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył. Powiedział jedynie, że o wszystkich zmianach będzie informował Donald Tusk.

Z kolei źródła zbliżone do PSL informują, że "na 90 proc." jedną ze zmian w kierownictwie KPRM będzie odwołanie Kierzkowskiej ze stanowiska sekretarza stanu w KPRM i powołanie na jej miejsce Tomasza Jędrzejczaka, bliskiego współpracownika wicepremiera Janusza Piechocińskiego. - Jeśli chodzi o naszych ludzi i nasze resorty, innych zmian się nie spodziewamy - powiedziały źródła zbliżone do kierownictwa PSL.

Więcej w Radiu Zet

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Balcerowicz krytykuje Tuska. "Traktuje ludzi jak pionki"
Zaloguj się
 • alkana11

  Oceniono 19 razy 15

  BALCEROWICZ NIE MOŻE ODEJŚĆ!!!!
  POMÓŻMY MU !!!!

 • rastablaster

  Oceniono 12 razy 6

  Zafundowałbym mu terapie szokową. Wręczył w łapkę najniższą krajową i puścił w kraj niech sobie żyje "godnie" - jak sam to kiedyś określił. Cholerna kreatura.

 • martin933

  Oceniono 3 razy 3

  Trudno się z Profesorem nie zgodzić. Też mnie to raziło, że premier z takim wyprzedzeniem mówi o zmianach w rządzie. To było bardzo ”tabloidowe” ze strony premiera. Po prostu przestrzelił Pan Premier. Mam nadzieje, że się pouczy i następnie będzie postępować rozsądniej. Nie chodzi mi o treść ale raczej o formę

 • ciemnyludd

  Oceniono 9 razy 3

  Ale przynajmniej nie tak jak KARTOFEL TRAKTUJE GLIŃSKIEGO....

 • demolka666

  Oceniono 4 razy 2

  wy balcerowicz jak już coś powicie to za przeproszeniem flaki nosem wychodzą :) a wy niby co robiliście w tych wszystkich rządach w których byliście? na klate braliście pismaków czy rzucaliście im na żer tych biednych urzędników? :))) mówicie balcerowicz jakbyście w rządach nie byli tych i owych - elegant się znalazł hehehe

 • bukraba

  Oceniono 4 razy 2

  Balcerowicz już odszedł z rządów. Jeszcze należy żądać, by odszedł z mediów. Doprowadził Obywateli mojego kraju do nędzy, głodu i ruiny!!!.

 • burzumtvn24

  Oceniono 6 razy 2

  No......
  Jak on miał władzę to faktycznie traktował ludzi jak "ludzi"!!!!! Ha, ha.
  Poprzewracał wszystko do góry nogami. Niestety, pamięć ludzka zawodzi.
  To tak jak z p. Millerem, sondaże w górę..... a pamięć się zamazuje.
  To za tego pana rządów kościół miał się najlepiej.
  Przypomina mi się p. Kalisz wchodzący do budynku pod rękę z biskupem....
  Balcerowicz to już chyba nie jest tak dużym autorytetem, to bardziej lobbing dla organizacji
  dla których teraz pracuje.

 • td2701

  Oceniono 3 razy 1

  No masz. Odezwał się człowiek bez skazy. Przecież to nie ON jest autorem tego co mamy.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 1 raz 1

  Jasne!
  Ludzi traktuje się przecież jak słupki na wykresie!
  Czy istnieją Światy równoległe?
  Ależ oczywiście.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX