Komentarze (293)
Tusk do konserwatystów - albo porozumienie ws. związków, albo będziecie nowym bytem politycznym
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • maniakon

  Oceniono 17 razy 9

  czego Pan teraz nie wymysli zeby przypodobac sie wyborcom ma juz poslednie znaczenie - mleko sie wylalo a zwiazki to raptem jedna cegla w tym murze za ktorym trzymacie Polakow - musicie odejsc poniewaz jestescie niekompetentnymi zlodziejami a zwiazki to tylko dodatek wazny acz kolwiek nie najwazniejszy

 • pikkollo

  Oceniono 14 razy 8

  To dobra wiadomość. Gdy tylko konserwatyści pożegnają się z PO , to twój rząd Donaldzie nie przetrwa kolejnego głosowania za wotum nieufności, a ty sam prędzej czy później zostaniesz klientem Trybunału Stanu

 • tujacek

  Oceniono 10 razy 8

  NIE dla przywilejów finansowych !!!
  Wychowałem dwóch synów bez wsparcia państwa! Dlaczego dwóch Panów ma się wspólnie opodatkowywać i dziedziczyć? A może trzech panów? Ludzie w Polsce i Europie są wolni, mogą robić co chcą! Ale dlaczego mają dostawać przywileje takie jak rodzina? A w zasadzie to większe!!! Małżeństwo to przede wszystkim zobowiązanie, a związek partnerski nie zobowiązuje do niczego!!!
  Dajcie rodzinom możliwość wspólnego opodatkowywania się. Wtedy po kilku latach możemy wrócić do przywilejów finansowych dla związków partnerskich. I co ze zobowiązaniami w takich związkach?

 • chango

  Oceniono 10 razy 8

  Tusk jest jak Kaczyński. Uwali każdego kto mu zagraża.
  Przydałby się klub dla ludzi z kręgosłupem po prostu. Nowy byt jest potrzebny bo zaczynają się "dziwne" głosowania w sejmie.

  Jak tryb pracy sejmu się nie zmieni to skończy się fatalnie.

  W UE panuje już polityka dekretów. Przychodzi nieoficjalny prikaz że coś trzeba przepchać i klaun to robi. Najpierw poprzez kręcenie a jak się nie udaje to na chama. Tusk to jedno z dwóch zagrożeń. Drugim zagrożeniem jest sektor PIS projektu POPIS.
  Ten sektor jest od zagospodarowywania nurtów narodowych. Ubierania tego w łaszki katolskie.
  Kaczyński swoim działaniem doprowadzi do tego, że ruchy narodowe będą zwalczane jako ekstrema. To nie jest przypadek. To współpraca POPIS. PIS odbiera siły.

  POPIS to sektorowy projekt polaryzacyjny. Obcinają nas kawałek po kawałku. Na zmianę.

 • janan2

  Oceniono 10 razy 8

  Załgany "przywódca" od pustych obietnic,promocji własnej i wizerunku,Znowu szum wokół siebie.Ta cała PO już płynie,a raczej się topi.Temat zastępczy o praktycznie pierdołach.Jeśli nawet istotny z punktu widzenia par z konkubinatu,no to wysmażą taki taki knot,aby nie urazić KC-Episkopatu.Tu idzie o dużą kasę za śluby i życie w "grzechu",więc i pokuta i uszna odpada.Nie przy tej sile przewodniej czarnego koloru tym razem.Nic nie masz do gadania.Na kolana przed watykańskim suwerenem i niech nie obiecuje gruszek na wierzbie.Zresztą już nikt temu załganemu nie wierzy.To ściema.Jego zasada to co by tu robić żeby nic nie robić.Tyle poważnych spraw do rozwiązania,a tu nieróbstwo od pięciu lat z kierunkiem jednym.Aby "funflom" i klerowi było lepie.Niebawem cała reszta traktowana z pogardą wypłaci punktami karnymi i to wcale nie z fotoradarów.Won.

 • markj1

  Oceniono 14 razy 8

  Tusk a może ty sam jesteś pedziem, mydlisz ludziom oczy że będziemy bliżej europy jak zalegalizujemy gejostwo i lesby.Zrób nam płace europejskie a nie martwisz się o wykolejeńców.

 • babajaga99

  Oceniono 18 razy 8

  Panie premierze, już najwyższa pora odesłać Opus Dei tam gdzie jego miejsce - do kruchty. Pan go zrobił ministrem sprawiedliwości by strzegł interesów czarnej mafii? Toż to żmija wychodowana na własnym łonie - wtyka interesów vatykańskich. I jeszcze się chwali, że nie uznaje litery prawa, bo "obyczaje" ważniejsze - zwłaszcza te kruchtowe!!!

 • trocheozyciu

  Oceniono 7 razy 7

  Tusk od zawsze gadał głupoty o demokracji w PO, a tymczasem wszyscy uważni obserwatorzy wiedzieli, że jest tam tylko jedna forma władzy i jest nią dyktatura. Donald już dawno stracił kontakt z rzeczywistością, a przyczynili się do tego sami Polacy - Premier który wyśmiewa urząd Prezydenta i wsadza na niego "żyrandola", facet który z partii wywalił lub pozbył się wszystkich współzałożycieli (Ś.P. Płażyński, Rokita, Olechowski), przez rodaków wybierany jest ponownie na stołek bo gada brednie o polityce miłości, nic nie robieniu i zielonej wyspie, która w rzeczywistości tonie szybciej niż Titanic.

 • domektomek

  Oceniono 7 razy 7

  Nieważne są osobiste poglądy członków PO, ważny jest kierunek jaki wyznacza ta partia.
  Tusk zapomina, że ludzie wstępowali do PO, gdyż program tej partii był bliski ich poglądom. Nie zauważa jednak, że program PO już dawno został wypaczony.

  Tak na marginesie, Tusk jest chyba pierwszym premierem któremu tak otwarcie i masowo społeczeństwo zarzuca kryminogenność.

 • rekontra333

  Oceniono 9 razy 7

  Tym razem Tusk zakiwa sie jak Palikot. I to dobrze, dla Polski. Rudy oszust powinien rzadzic ale w wieziennej celi.

 • haen2010

  Oceniono 9 razy 7

  Jeżeli nasz gdański bubek musi już posuwać się do gróźb, a nie argumentów - to kiepsko z nim.

 • kenzoo3

  Oceniono 17 razy 7

  Tusk to premier zboczeńców!
  ten pętak zamiast zajmować sie problemami 99,9% Polaków zajmuje się zboczeniami marginesu!
  Tusk to zero!

 • wuetend

  Oceniono 7 razy 7

  Chyba dawno nie było takiego klimatu, by się usamodzielnić.Jeśli konserwatyści z dogorywającej PO zaproponują liberalną wizję gospodarki, w której państwo zachęca do pracy, a nie do lenistwa - to mają mój głos.

 • psjakosc

  Oceniono 15 razy 7

  pogonić tych gowinozjadów !

 • iremus

  Oceniono 6 razy 6

  Baj, baj płatformo!!!! Ile ci zostało życia? Pół roku? Rok?

 • wuetend

  Oceniono 8 razy 6

  Dawno nie widziałem takiej wścieklizny medialnej jak wobec "konserwatystów z PO". O ile PiS za czasów ich rządów można było obśmiewać z pobłażaniem, bo przecież sami się wykładali, to tutaj wyziera autentyczna nienawiść części mediów (gł. Agora i Polityka). Skutek: codzienne wrzutki medialne, manipulacje, cytowanie wypowiedzi wyciągniętych z kontekstu, łowienie afer.

  Nie pasują wam ci konserwatyści - nie dość, że w przeważającej mierze rozsądnie argumentują swoje wybory, to jeszcze kulturalni i z szacunkiem dla rozmówcy. Wróg to najgorszy!

 • andrzejto1

  Oceniono 10 razy 6

  Tusku, zajmij się gospodarką a nie związkami homosiów. I dobrze się zastanów, czy możesz sobie pozwolić na stratę chociaż jednego posła z klubu?

 • ellie54

  Oceniono 8 razy 6

  Tusk to człowiek niewiarygodny, któremu władza pomieszała zmysły. Choroba dopada wszystkich takich co są chorzy na władze. Nareszcie ktoś przeciwstawia się temu arogantowi i kłamczuchowi. Tuskowi wydaje się, że tylko on ma rację. Arogant i jeszcze raz arogant razem z takimi jak Nowak, Rostowski i paru innymi, którym głos narodu jest obojętny (np. praca do śmierci). Jak długo będzie na szpicy PO?. Veto dla działań Tuska, bo wkrótce będzie pozamiatane.

 • kane_777

  Oceniono 6 razy 6

  No proszę jaki żelazny upór. Tylko z KRUSem, ZUSem, reformami emerytur jakoś tak sił nie starcza. Opozycja przeszkadza i nic nie idzie zrobić. A tu proszę - można się przyłożyć. Gratulacje dla Pana Premiera - nie powiem że teraz to już na pewno nie zagłosuje na PO bo już przed ostatnimi wyborami podjąłem taką decyzje (chociaż po cichu liczyłem że w drugiej kadencji wezmą się do roboty). KIEDY W TYM KRAJU POWSTANIE PARTIA ZAJMUJĄCA SIĘ PAŃSTWEM a nie sama sobą i rozgrywkami z innymi.

 • michau101

  Oceniono 5 razy 5

  Walka z prawą częścią PO to strzał w stopę albo piłowanie gałęzi na której siedzą. Gdyby Gowin odszedł z PO, to raz ,że byłaby zmiana rządu (prawica ma zdecydowaną przewagę - dochodzi do tego PSL). Byłby to również sygnał dla opinii publicznej, że partia skręca w lewo. Traci w tym momencie przynajmniej 10%poparcia i zaczyna być w okolicach SLD. Ktoś może powiedzieć, że prawicowy elektorat Platformy za nic nie przejdzie do PISu. Nie musi, skorzysta na tym częściowo PSL, PJN , Solidarna Polska i ewentualnie nowy projekt Gowina.Paradoksalnie odwet Tuska na ministrze sprawiedliwości mógłby wznieść prawicę na wyżyny

 • byrcyn11

  Oceniono 5 razy 5

  Z jednej strony każdy przywódca powinien trzymać krótko swoich ludzi, bo wejdą mu na głowę. Ale z drugiej, to w kwestiach etyczno-moralnych każdy poseł powinien glosować według własnego sumienia !

 • jack20

  Oceniono 7 razy 5

  ebana ryza dzierzymorda

 • wikonka

  Oceniono 5 razy 5

  Mam szczerze dosyć tematów zastępczych.

 • maniakon

  Oceniono 9 razy 5

  „Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.”

 • mirekms

  Oceniono 5 razy 5

  brawo!!!!

 • jkredman

  Oceniono 5 razy 5

  dlaczego: Anna Bańkowska, Tadeusz Iwiński, Stanisława Prządka i Tadeusz Tomaszewski z SLD głosowali przeciwko paktowi fiskalnemu

 • miwil

  Oceniono 35 razy 5

  ten Tusk nawet nie zna programu własnej partii. Żałosna kreatura...

 • rr0309

  Oceniono 6 razy 4

  Myślałem że posłowie to przedstawiciele narodu a nie bezwolne bydło partyjne. Dopóki kacykowie partyjni układają listy wyborcze dotąd nie będzie prawdziwej demokracji a tylko dyktatura wg. widzi mi się kacyków typu Tusk, Kaczyński ,Pawlak Miler, Palikot. Potrzeba nam wpływu na to kogo wybieramy czyli JOW.
  KUKIZ-WALCZ.!

 • voytone1

  Oceniono 8 razy 4

  Jest duuuużo ważniejszych problemów w Polsce niż związki partnerskie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pieprzony upadek cywilizacji, niedługo homofobiczne będzie powiedzieć: MAMA !

 • medycynaradziecka

  Oceniono 6 razy 4

  Te wszystkie emerytki, nauczycielki i inne gospodynie domowe, które głosowały na Tuska (bo on taki ładny i uczciwy, i porozmawiać umie, nie to co ten Kaczyński, który jest mały i szczerbaty) powinny poznać prawdziwą twarz Tuska. Niestety media w Polsce doskonale wiedzą, że utrata władzy przez PO równałaby się dla nich co najmniej z utratą dwóch stron ogłoszeń, reklam w TV, brylowania na salonach...

 • najlepszeblogi

  Oceniono 3 razy 3

  Premier zdaje się mówić, że poseł ma być bezmyślną maszynką do głosowania. Pośle, masz swoje poglądy? To masz problem. Trzeba było nie startować w wyborach...

  konto-lokata.pl

 • ggen67

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wierzę dziennikarzom GW. Jeżeli jednak jest w tym choć cząstka prawdy, to byłoby to ogromnie żałosne. Wielkie hece - praktycznie o nic! Temat zastępczy. Rzeczywiste problemy Polaków to nie geje, lesbijki, fetyszyści ani transseksualiści. Rzeczywiste problemy widzi się w urzędach pracy, żłobkach i służbie zdrowia.

 • chiton

  Oceniono 3 razy 3

  Tusku nie podniecaj sie tak ,bo ci żyłka pęknie.Ludzie ,nawet twoi wyborcy nie traktuja cię już poważnie.Te kosmetyczne zmiany w tym nieudolnym rzadzie nie obchodza juz Polaków.Nic dobrego dla Polski nie zrobicie i nie zrobiliście.Trzymaj sie władzy i stołka jak pijany płotu,nagradzajcie sie ukradzionymi Polakom pieniędzmi ,ale przyimij do wiadomości ,że ludzie wami pogardzają .Na poczatku wierzylismy ,że młody ,sprawny,nie stetryczały jeszcze jak Jaro będziesz rzadził skutecznie ,dla dobra Polaków,ROZCZAROWANIE I ZŁOŚC SA WIELKIE .SPADAJ

 • eccehomo

  Oceniono 7 razy 3

  Słuchaj ciemna, zacofana tłuszczo!

  Nie ma dobra i zła, nie ma kobiet i mężczyzn, nie ma piękna i syfu. Nie ma bezrobocia, kraterów w drogach, zimnych zim i wiosennych powodzi, okupacji urzędniczych złodzieji i medialnej prostytutucji. Nie ma grzechu! Nie ma piekła! I nie wyjeżdżajcie mi tu z mową nienawiści, ciemniaki!

  Słuchajcie i Wy wieprze, bracia i siostry, lemingi i feminolizy, towarzysze w Eurochlewie!

  Jest jeden Wielki Matrix, Zielona Wyspa, wszechogarniająca miłość i bezpieczeństwo, zgwałcona przez uszy Wandzia i skrzywdzona Hollandówna, mama Madzi i biedne zwierzęta. Chratnijmy w gałę, a potem grzmoćmy się jak psy, żryjmy jak świnie. Póki jeszcze coś zostało...

  Tako rzecze
  Wasz Płemiel!

 • medycynaradziecka

  Oceniono 3 razy 3

  Co ważniejsze - uczciwość czy kredyt we frankach? No, panowie posły...?

 • chango

  Oceniono 3 razy 3

  Mowa o frakcji konserwatywnej PO tutaj..
  Ja bym tu widział szansę również dla innych posłów z innych partii, którym nie pasuje to co się dzieje na Wiejskiej. Czas puścić klarowny komunikat i odciąć się wyraźnie od tego głównego, chorego, dziwnego nurtu. Pajęczyna zależności i szantażu.

  Zróbcie to. Teraz jest dobry moment. Jest ogromna grupa ludzi, którzy chwycą was i zapamiętają.

  Wy służycie a nie rządzicie.
  Są tam osoby, którym się całkowicie priorytety pomieszały i leją ciepłym moczem na konstytucję.
  Od tego ucieczki nie będzie.

  Koniecznie trzeba zmienić ordynację wyborczą. Nowa krew potrzebna.

 • kindofmagic

  Oceniono 7 razy 3

  Szkoda, ze przy finansowaniu kosciola nie byl taki stanowczy. Ale zaraz, czy to nie awantura o zwiazki przycimila fakt, ze obietnica zmiany finansowania kosciola stala sie tylko glupim zartem z wyborcow?

  Cichutko awantura o kase dla kosciola rozeszla sie po kosciach, a dzienniki tv zajely sie zwiazkami partnerskimi. Tak jak chcial tusk.

  Teraz tusk twarda reka zaprowadzi porzadek w partii, da obiecane zwiazki (zapewne okrojone do granic absurdu) pokazujac jaki jest liberalny, a kosciol nadal bedzie nas doil z kasy uznajac tuska za swojego.

  Wyjdzie na to, ze my jestesmy baranami, a tusk to liberalny ulubieniec kosciola (tez bym go lubil gdyby dawal mi 100 milonow zl rocznie). Naszym kosztem wygra tuski i jak zwykle kosciol, ktory jak wiemy bardzo potrzebuje pieniedzy.

 • white.beet

  Oceniono 5 razy 3

  "związki to nie sprawa waszych sumień, ale przywództwa w PO. "

  no i trzeba było Donek tak od razu faszysto :DDDDDDDDD

 • czesio48

  Oceniono 3 razy 3

  czemu los tak okrutnie zakpił z Polski

 • shearer666

  Oceniono 7 razy 3

  cała demokracja w rozumieniu Tuska:
  ein Reich, ein Volk, EIN FUHRER

 • stan.live

  Oceniono 5 razy 3

  Rudy wiec nie jestes za zwiazkami partnerskimi ale dla wladzy zrobisz to wszystko chcesz byc dobry dla zachodu w tym problem

 • gr_ub_y

  Oceniono 5 razy 3

  Pomyślcie o jakim stalinizmie wyłaby Gazeta, gdyby takich słów użył Kaczyński?

  Kublik by się udławiła cofką z rzygowin.

 • gr_ub_y

  Oceniono 5 razy 3

  Panie płemierze, a ślub kościelny, który wziąłeś na potrzeby kampanii wyborczej, też wyleci?

 • kat-kk

  Oceniono 5 razy 3

  Panie płemieze,a co z in vitro,aborcją,prawem do godnej śmierci,konkordatem,szkolnictwem,służbą zdrowia,komunikacją itd,itp. też będziesz pan szantażował swoich kapłanów w partii?Daj pan spokój, to nie rządy tylko kościelna farsa.

 • propagacja

  Oceniono 5 razy 3

  Tusku głosowaliśmy na ciebie ,teraz cie zmięciem,baj,baj..

 • papaleone

  Oceniono 3 razy 3

  A czy związek rolnika z sołtysem jest zakazany?
  Tak tylko pytam?

 • forgotten_realms

  Oceniono 3 razy 3

  Tusk powinien oprócz "przypadku Rokity" pogrozić przypadkami Olechowskiego, Płażyńskiego i Piskorskiego. Tak dla wzmocnienia efektu.

 • cillian1

  Oceniono 7 razy 3

  "związki to nie sprawa waszych sumień, ale przywództwa w PO"

  Fajnie by było, gdyby powiedział tak:

  "związki to nie sprawa waszych sumień, ale równość ludzi w Polsce"

  Ech....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX