Hofman: Zmiany? Jakie zmiany? Przemalowanie paznokci. A Graś na to...

- Jakie zmiany? Nie zauważyłem - żartował Adam Hofman o przetasowaniach w rządzie Donalda Tuska. - Byliśmy wodzeni za nos wielkimi zmianami. A to są drobne korekty - wskazywał w Poranku Radia TOK FM. - To nie strona rządowa pompowała informacje o rekonstrukcji - podkreślał Paweł Graś, rzecznik PO, który zmiany uznał za "oczywiste". Hofmana zmartwił zaś awans Jacka Rostowskiego na wicepremiera. - To sygnał dla obywateli: w tym roku będziecie łupieni jeszcze bardziej.
- Byliśmy wodzeni za nos wielkimi zmianami, a z punktu widzenia obywatela nie mają one żadnego znaczenia. To są drobne korekty - wskazywał w Poranku Radia TOK FM Hofman. - Wszyscy dali się nabrać, zajmując się tydzień zmianami, które okazują się zwykłym manicure'em czy przemalowaniem paznokci na inny kolor.

Zmiany w rządzie: Cichocki zastąpi Arabskiego, Sienkiewicz do MSW, Rostowski wicepremierem

- Przerzucę kamyczek do ogródka dziennikarskiego - kontrował w rozmowie z Dominiką Wielowieyską Graś. - To nie strona rządowa pompowała informacje o zmianach i rekonstrukcji - wskazywał. - Premier zapowiedział wyraźnie i znacznie wcześniej: zmiany w rządzie będą w połowie kadencji, czyli w lecie tego roku. Mówił również, że ta rekonstrukcja wiąże się wyłącznie z opuszczeniem stanowiska przez ministra Arabskiego - ciągnął rzecznik PO. - Mówił, że będzie to dotyczyło ministrów konstytucyjnych, bo jednego ministra zastąpił inny - wskazywał Graś.

Rostowski? "Dobry łupieżca, świetny zbir"

- Najbardziej martwi mnie symboliczna nagroda dla Rostowskiego - wskazywał Hofman. - Człowieka, który jest symbolem opresji państwa, nieudolnego zarządzania budżetem i finansami, a potem przenoszenia tego na obywateli - wyjaśniał rzecznik PiS i przypomniał sprawę fotoradarów czy wzrost podatku VAT. - To sygnał dla obywateli: będziecie w tym roku łupieni jeszcze bardziej.

- Awans oczywisty - mówił natomiast Graś. - W tym kryzysowym roku to wyraźny sygnał, że budżet i gospodarka to filary działalności rządu.

Prowadząca Poranek Radia TOK FM Dominika Wielowieyska wskazywała, że nowy wicepremier powinien podobać się PiS pod względem światopoglądowym. - Nie ma żadnego znaczenia, co on sądzi o małżeństwach i związkach partnerskich. On dostał nagrodę za sprytne ściąganie dodatkowych pieniędzy na dziurę budżetową. Takie, że nie ma protestów społecznych - wskazywał rzecznik PiS. - To komplement - zauważyła Wielowieyska. - Komplement? Dobry łupieżca? Najlepszy łupieżca wśród łupieżców. Świetny zbir! - ironizował Hofman.

Sienkiewicz? "Ma doświadczenie, zna się na tym"

Rzecznik PiS mniej krytyczny był w stosunku do nowego ministra spraw wewnętrznych. - Pan minister Sienkiewicz sprawdzi się w boju - mówił. - Ma doświadczenie, jest człowiekiem związanym ze służbami. Zna się na tym, czym się będzie zajmował - oceniał Hofman. Dodał jednak: - To nie jest zmiana jakościowa, to kontynuacja linii Cichockiego.

- To właściwy człowiek na właściwym miejscu - komplementował Sienkiewicza Graś. - Przez wiele lat wielokrotnie miałem okazję z nim współpracować. To niezwykły człowiek.

Poseł PiS z kolei w radiu Zet wypowiedział się na temat incydentu na UW, kiedy grupa zamaskowanych osób wtargnęła na wykład prof. Magdaleny Środy.

- Nic nie usprawiedliwia tego typu akcji - skomentował rzecznik PiS. - Działalność Ruchu Narodowego jest szkodliwa dla polskiej prawicy, dlatego że po pierwsze wzmacnia Tuska, rozbijając jedność tego obozu, a po drugie wprowadzają hasła, które nie powinny na prawicy mieć miejsca, które będą odstręczać od niej szerszą publiczność, czyli na przykłada antysemityzm - stwierdził Hofman. Odciął się też od Mariusza Błaszczaka, który usprawiedliwiał wtargnięcie na teren uczelni. - Ja nie usprawiedliwiam. Mam inne zdanie - odpowiedział Błaszczakowi Hofman. - Nie zgadzam się z tym co mówi prof. Środa i bulwersują mnie jej poglądy, ale nie uważam, że za poglądy należy tego typu rzeczy robić. Nic nie usprawiedliwia tego typu akcji - powiedział o akcji narodowców na Uniwersytecie Warszawskim - stwierdził polityk w radiu Zet.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (116)
Hofman: Zmiany? Jakie zmiany? Przemalowanie paznokci. A Graś na to...
Zaloguj się
 • gj61

  Oceniono 168 razy 130

  Hofman, a Twoja żona już wyzdrowiała czy nadal rżnie głupa na koszt podatnika?

 • papl1987

  Oceniono 105 razy 79

  ,,Byliśmy wodzeni za nos wielkimi zmianami. A to są drobne korekty'' - Adam Hofman

  "niedużej, ale ciekawej i koniecznej korekty" w rządzie - napisał na Twitterze premier Donald Tusk

  Panie Adamie, czego Pan nie zrozumiał?

 • kassabian

  Oceniono 79 razy 63

  Adam Hofman, specjalista od malowania paznokci męskich. Hmmm.

 • tot14

  Oceniono 64 razy 54

  To był piar i co z tego! A akcja z profesorkiem Glińskim, to niby co to jest? Statystyka sejmowa to fakt, a Gliński to PIAR . 1 showman polityki PALIKOT mógłby coś na ten temat powiedzieć więcej.

 • hh7

  Oceniono 65 razy 51

  Człowiek czopek musi dbać o paznokcie zeby kogoś nie zadrapał.

 • totapis213

  Oceniono 71 razy 43

  Ten psi bachor maluje paznokcie

 • frogman

  Oceniono 27 razy 19

  może pan Hoffmann sprawdzi czy jego szef czasami nie maluje paznokci u nóg?

 • ksiezyc1977

  Oceniono 24 razy 18

  A ten szczyl Hofman chyba nigdy porządnego lania od tatusia nie dostał. Może nie miał tatusia, tylko wiatropylnie został poczęty...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX