Palikot: Miller torpeduje porozumienie z Kwaśniewskim. To absurdalne

Czy Kwaśniewski porozumie się z Millerem w sprawie listy lewicy na eurowybory? - Ze mną tak. Z częścią SLD też. Z samym Millerem? Na dzisiaj nie - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot. - Miller postanowił storpedować porozumienie. To absurdalna sytuacja, o co on walczy? - dziwił się Palikot. Jego zdaniem z szerokiego porozumienia ugrupowań lewicowych wyłamuje się już tylko SLD.
Czy Ruch Palikota wystąpi na organizowanym przez SLD w maju Kongresie Lewicy? - Po wczorajszych decyzjach klubu SLD nie wiem, czy to jest aktualne - przyznał w Poranku Radia TOK FM Palikot.

Miller wzywa Kwaśniewskiego do stworzenia wspólnej listy Sojuszu do PE. Bez Palikota

Polityk wątpi też w powstanie wspólnej listy do Parlamentu Europejskiego. - Na nasze wezwanie, byśmy szli razem, Miller postanowił storpedować porozumienie z Kwaśniewskim. Robi wszystko, co się da: chodzi do naszych posłów, namawia do przejścia do SLD - wyjaśniał Palikot. - To absurdalna sytuacja, o co Miller walczy? SLD nie wygra wyborów w 2015 roku. Nikt przytomny w to dzisiaj nie wierzy. Chce być koalicjantem Tuska?

"Kto będzie na nas głosował po tej nagonce?"

Gość Poranka Radia TOK FM podkreślał słabą pozycję SLD. - W 2011 roku z SLD ubyło 40 proc. członków, 20 tys. ludzi wyparowało! - wskazywał Palikot. - W sondażach SLD od wyborów urosło. Ruch Palikota osłabł - kontrował prowadzący Jacek Żakowski. - Cały czas jesteśmy niedoszacowani. Po nagonce na Ruch Palikota, po twardej walce z establishmentem w sprawie premii mamy absolutny wzrost w wielu grupach, ale brak deklaracji telefonicznych. Kto się przyzna, że będzie głosował na RP przy tej nagonce? - pytał Palikot. Jego zdaniem SLD ma faktycznie 8-12 proc. poparcia, zaś RP między 12 a 14 proc.

Sondaż TNS Polska: Poparcie dla PiS w górę, ale nadal prowadzi PO

Palikot wskazywał, że w obozie centrolewicy brakuje już tylko SLD. Jego partia porozumiała się już z SDPl, Racją Polskiej Lewicy, Unią Lewicy, prowadzi rozmowy z Unią Pracy, Partią Demokratyczną, Stronnictwem Demokratycznym. - Wszędzie jest entuzjazm dla tego porozumienia. Jedyne środowisko, które mówi kategoryczne "nie", to kierownictwo SLD, bo już nie wszyscy działacze i wyborcy.

- Kwaśniewski dogada się z Millerem? - zapytał Żakowski. - Ze mną tak. Z częścią SLD też. Z samym Millerem? Na dzisiaj nie - stwierdził Palikot. Dodał jednak, że szef SLD w ciągu czterech miesięcy zmienił stosunek względem byłego prezydenta od lekceważącego do pełnego respektu. - Kilka miesięcy pracy Siwca, Kwaśniewskiego i mojej sprawiło, że SLD ewoluuje w kierunku zbliżania się - przyznał Palikot.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
Palikot: Miller torpeduje porozumienie z Kwaśniewskim. To absurdalne
Zaloguj się
 • flemming

  Oceniono 50 razy 32

  niuniu, pieprzysz takie bzdury, że aż strach myśleć. Miller, ten przywódca młodzieżówki SLD, cynik, mentalny bolszewik wychowany na historii Wszechrosyjskiej Komunistycznej Partii (bolszewików), niszczy przede wszystkim konkurentów na lewicy - Kwaśniewskiego, Palikota. Nie interesuje go to, że w ten sposób otwiera Kaczyńskiemu drogę do władzy w 2015 roku, on ma jeden cel jak bolszewicy w 1918-1919 roku - oni chcieli wykończyć mieńszewików (i zrobili to skracając ich o głowę), potem trockistów, itd, a Miller z bolszewicką pasją najpierw zwalczał Kwaśniewskiego,a teraz Palikota. Nikczemnego wzrostu, jak każdy Napoleon, dąży do wszechwładzy, więc najpierw niszczył Oleksego, bo mu do piet nie dorasta, potem Cimoszewicza bo ten publicznie wygarnął mu "moskiewskie pieniądze" (a propos pismaki może byście wrócili do sprawy tych pieniędzy i udziału Millera w aferze), potem Sierakowską (zdobywała 50 tys głosów w ultraklerykalnym Lublinie), wywalił z list SLD prof. Marię Szyszkowską, Wandę Nowicką, niszczy prof. Magdalenę Środę, niszczy Rysia Kalisza. Ten mały dyktatorek upaja się żądzą władzy i tylko to go interesuje. Polskę ma w dupie, liczy się tylko - jak to u towarzyszy- waadza. Nie mogę już patrzeć na tego odrażającego bolszewika.

 • maxnowak

  Oceniono 32 razy 28

  Millerowi pewnie wydaje się, że jest mężem opatrznościowym lewicy. Śmieszne, bo to właśnie on doprowadził SLD do upadku, z którego ten już nigdy się nie podniesie. Otworzył tym samym drogę do władzy PiS. Temu panu już dziękujemy. Kończ pan, panie Miller i wstydu oszczędź!

 • papaleone

  Oceniono 37 razy 23

  Jeśli Palikota zabraknie w sejmie, to w dalszym ciągu naszym krajem będzie rządził episkopat.

 • kat-kk

  Oceniono 45 razy 23

  Miller,jak Kaczyński dla władzy,zgodzi się nawet na największą podłość wobec narodu.Bez znaczenia jest dla niego konkordat, mordownie i kaźnie CIA,obecność z Lepperem we wspólnocie z Jarkiem.Wszystko za władzę,bez znaczenia, upodlony i terroryzowany przez Watykan naród.Jak by miał brata bliźniaka, posłał by go do Smoleńska bez mrugnięcia okiem.Dla władzy wszystko.Bezwzględny i egoistyczny cynik.

 • pl7809

  Oceniono 31 razy 23

  SLD nawet nie ma ambicji, aby przywrócić lewicy poparcie społeczne z 2001r. Pomimo pewnych wad takiego projektu, jedyną drogą do zwycięstwa lewicy jest jej zjednoczenie pod przewodnictwem A.Kwaśniewskiego (czy starczy po jego stronie zaangażowania?), w tym z udziałem RP. RP, mimo zbyt wulgarnej retoryki, zmyka podział "postkomunistyczny", otwiera lewice na wiele nowych środowisk i wywołuje debatę na temat wielu kwestii społecznych, których SLD, ze względu na swoją gnuśność, skostnienie i faktyczny konserwatyzm nie poruszało. Potencjalne poparcie dla lewicy sięga zaś nawet 40%.

 • aide5

  Oceniono 20 razy 20

  Miller mial juz raz poparcie 44% ale zaczal z czarnymi sie kumac i skonczyl jak ostatnie zero

 • olewca

  Oceniono 23 razy 17

  Miller? To ten co lizal du.e samoobrony zeby sie na stolek zalapac?
  Ta kanalia za posade zrobi wszystko. KTO TYCH LUDZI WYBIERA???

 • jacz3

  Oceniono 14 razy 12

  obecne ekipy SLD , PO , PiS , PSL doprowadziły do tego, że Polska płaci haracz na marionetkowe państwo Watykan i za pieniądze publiczne naucza jego ideologii. Kilka mld co roku na to idzie.
  Te 4 ekipy doprowadziły do tego , że Polak kupuje za wypłatę 3,5 x mniej paliwa niż Niemiec czy Francuz.
  Rozrost biurokracji jest niesłychany.
  Rozrost tajnych służb taki, że Stalin mógł tylko pomarzyć.
  Klasa polityczna przydzielająca sama sobie ogromne apanaże.
  Parlament 8 x większy niż w USA . Polska 560/38 ml, USA 550/300 mln

  Rady miast po kilkadziesiąt - 469 osób.
  Synekury w spółkach.
  Miliardy utopione w środkach na wypłaty dla mafii lekarsko-urzędniczo - farmaceutycznej.
  Bo nie można wzorem Czech wprowadzić minimalnego współpłacenia.

  Autostrady , wiecznie w budowie , 2 x droższe niż gdzie indziej zamiast dróg szybkiego ruchu.
  A przecież podatek drogowy doliczono do paliwa.

  2 mld na największą wannę w europie co kreuje deficyt.

  Sądy o przepustowości 10 x mniejszej niż w normalnych krajach.

  No szkoda wymieniać.

  To mamy i kto ma to zmienić ?

  Ci co to narobili ?

  Nagonka na Palikota jest jak najbardziej zrozumiała.
  Proponuje zmiany a szanowna sitwa ma zbyt cieplutko aby na to pozwolić.

 • kierkaz

  Oceniono 4 razy 4

  Miler musi się liczyć z zarzutami w sprawie torturowania więźniów CIA na terenie Polski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX