Rozenek: Sytuacja zmieni się po 16. Mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski

O 15 Janusz Palikot spotka się z Aleksandrem Kwaśniewskim. Na lewicy trwa walka między Palikotem i SLD. Obaj chcą sprzymierzyć się z byłym prezydentem. - Sytuacja zmieni się dziś po 16. Mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski z tego, co się wydarzy - mówił w Radiu ZET Andrzej Rozenek z RP.
- Trwa gra o rękę Kwaśniewskiego - stwierdziła Monika Olejnik w programie "Gość Radia ZET". - Powabna to ręka, więc konkurentów wielu - odparł Andrzej Rozenek. - Ale nie sądzę, by Miller miał większe szanse. Od miesięcy mówił, że nie zależy mu na Aleksandrze Kwaśniewskim. Zmiana zdania jest, delikatnie mówiąc, niegrzeczna - "zapraszanie Kwaśniewskiego" na listy SLD wydaje mi się niepoważne - powiedział Rozenek. Dodał, że "prezydent od dawna mówi, że chce tworzyć szeroki projekt centrolewicowy, więc widzi tam SLD, ale to nie tędy droga, że to SLD będzie tworzyć te listy i doprosi ewentualnie prezydenta".

- My zaprosiliśmy wszystkich do tworzenia nowej siły, która odsunie PO-PiS od władzy. Janusz Palikot zaprosił SLD na wspólną listę z Ruchem Palikota, SDPL, Unią Pracy, Racją Polskiej Lewicy - na co Leszek Miller odpowiada, że trzeba zrobić nową listę w postaci nowej listy SLD. To niepoważne. Ale wszystko okaże się dziś o 15, panowie się spotkają, ja jestem dobrze nastawiony do tego spotkania - dodał.

Lista lewicy z Kwaśniewskim? Miller zostanie sam?

Pytany, czy może to być wspólna lista z Aleksandrem Kwaśniewskim, a bez Leszka Millera, Rozenek odparł z przekonaniem, że będzie to lista "z wieloma bardzo wartościowymi ludźmi z SLD, którzy nie powinni pozostawać z boku, gdy tworzy się nowa siła na lewicy".

- Eurodeputowani, posłowie i inni, którzy wiedzą, że w jedności siła. Ale Leszek Miller też nie powiedział ostatniego słowa. Sytuacja zmieni się dziś o 16-16.30, gdy zakończy się spotkanie Kwaśniewski - Palikot - Siwiec, i mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski z tego, co się wydarzy. Mam taką nadzieję. - Ludziom będzie w Polsce żyło się lepiej, jak powstanie centrolewica w Polsce - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Rozenek: Sytuacja zmieni się po 16. Mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 19 razy 13

  Kwaśniewski to łakomy kąsek. Ciekawe, co zrobi, czy w ogole zechce wchodzić w sojusze? Byłoby dobrze, gdyby dla równowagi do PiS i kościelnej frakcji PO połączył RP i SLD. Ma rację Rozenek, że mocna centrolewica jest nam potrzebna.

 • atyn

  Oceniono 3 razy 1

  Miller nie rozumie, albo dopiero zrozumie, że chcąc zamknąć Kwaśniewskiego w jego kameralnej partyjce starych komuchów, na siłę betonuje coś co mogłoby mieć szansę na rozwój i chce w tego betonu wcisnąć Kwachowi do ust. Właściwie to lepiej nawet, na zawsze pogrąży się Leszek w swoim prywatnym funduszu emerytalnym, jakim jest dla niego SLD, jak PIS dla Jarka K., no bo przecież nie jest (ani też PIS) realnym projektem politycznym mogącym sięgnąć po władzę. Ex-prezydent zapewne zrobi sobie kilka wspólnych zdjęć, powie, że chce współpracować, tworzyć szeroki front i odjedzie, Miller powiedział: 'sprawdzam na moich warunkach' - może wygrać, gdy Kwaśniewski wpadnie w jego ramiona, w co nie wierzę, ale wówczas chłopcy zostaną sami na parkiecie lub słysząc zawoalowane NIE poniesie porażkę, ale wówczas może sam pokazać, na co go stać o ile stać.

 • jacz3

  Oceniono 7 razy -1

  no ale co to jest lewica ?
  Taki np. PiS ma lewackie hasła, silna władza, silne tajne służby , bij bogatego a popieraj ZZ.

  SLD to są tani populiści i wiecznie przy korycie.
  Taki pochylony nad bieda Wunderlich tylko mlasnął i 40 000 zet wpadło mu do środka.
  Za co ? Tego nie wie nikt.
  Lewica świetna jest do zabierania dzielenia ale kiepska do wytwarzania.
  Bo dzieli się przyjemnie , kasując 40% a pracuje trudno.

  Jak chcecie lewaki , prawaki i reszta bandy zatroszczyć sie o biednego to po prostu nie okradajcie ich z pieniędzy.

  Niskie podatki a każdy biedny będzie bogatszy.

  I całe to lewactwo i prawactwo będzie niepotrzebne.

 • dziunia_niunia

  Oceniono 21 razy -5

  A co się ma wydarzyć? Palikot zrobi kolejny szoł? Postraszy Kwaśniewskiego gwałtem? Coś mi się wydaje, że Kwaśniewski będzie się wstydził współpracować z Palikotem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX