SLD ostro odpowiada Kwaśniewskiemu: Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Palikota

- Czuję się oszukany przez Aleksandra Kwaśniewskiego. SLD patrzy w inną stronę niż Palikot. Zapraszamy Kwaśniewskiego i ludzi, którzy odeszli z SLD. Nie ma zgody na Janusza Palikota - powiedział sekretarz SLD Krzyszof Gawkowski.
- To, co mieliśmy okazję dzisiaj oglądać, jest dowodem, że Aleksander Kwaśniewski nie zrozumiał intencji SLD, tego wszystkiego, co zostało napisane w uchwale zarządu krajowego - powiedział Gawkowski podczas konferencji prasowej. - Kwaśniewski stosuje szantaż emocjonalny - dodał.

- Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Janusza Palikota - kontynuował Gawkowski. Sekretarz SLD przekonywał, że jego partia jest gotowa na współpracę z Aleksandrem Kwaśniewski i Markiem Siwcem, ale nie z liderem RP. - Zamykamy się na Palikota, ale nie na ludzi Palikota - zaznaczył.

Sojusz zareagował także na deklarację Ryszarda Kalisza, który zaangażuje się we współpracę z nowym projektem Kwaśniewskiego. - Jeżeli Kalisz chce się zaangażować w budowanie nowej siły politycznej, to miejsca w SLD dla niego nie będzie - powiedział Gawkowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
SLD ostro odpowiada Kwaśniewskiemu: Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Palikota
Zaloguj się
 • topiramax

  Oceniono 36 razy 32

  Oszukany?
  A co Kwaśniewski wam obiecywał..poza tym, że rozważy propozycję i się spotka? Gamonie , które słowem nie pisnęły gdy Miller twierdził , ze Kwaśniewski nie jest mu do niczego potrzebny teraz są oburzone, ze facet nie dał się potraktować instrumentalnie. Tupeciarze.
  Wygrał lepszy.

 • pogadaniec

  Oceniono 39 razy 27

  Panie Miller, pan jestes starym i zuzytym postkomuchem, ale nie lewicowcem. Przestan pan obrazac Janusza Palikota, ktoremu pod wzgledem wiarygodnosci nie dorastasz nawet do piet.

 • niktwazny126

  Oceniono 27 razy 25

  Bardzo emocjonalne wypowiedzi przedstawicieli SLD. Ale to na gorąco, przez zaskoczenie. Jak opadną emocje i włączy się rozsądek, może jednak uznają, że tylko połączone siły dadzą przewagę nad PiSem i PO.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 23 razy 19

  Tak oto inteligencja dała rzyci ambicji....nie mogłem już patrzeć na duet Joński- Miller. Odetchnąłem.

 • kat-kk

  Oceniono 17 razy 17

  " Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Palikota"- to jest od dawna wiadome.W kościele.

 • 19basia48

  Oceniono 21 razy 17

  Już nich ta "lewica" nie kompromituje się dalej. Niech przestaną napadać na Palikota, bo chwały im to nie przynosi.
  Od kiedy powrócił Miller są zupełnie niewiarygodni.

 • lars818

  Oceniono 17 razy 15

  Oho, widzę, że panowie i panie z SLD poczuli się zagrożeni. Nie podoba im się perspektywa tego, że w Polsce ma szansę powstać prawdziwa socjaldemokratyczna partia na miarę XXI wieku, która przegoniłaby Sojusz tam, gdzie jego miejsce - do politycznego skansenu.
  Jako wyborcy, pozostaje mi tylko trzymać kciuki za inicjatywę prezydenta Kwaśniewskiego oraz liczyć na to, że uda się mu przyciągnąć do siebie te (osamotnione) jednostki z SLD, które widzą, że szansa na wyciągnięcie Polski z duo-partyjnego PO-PiSowego marazmu leży w zjednoczeniu pod jednym (kolorowym) sztandarem krajowej lewicy (do Pana mówię, Panie Kalisz!).
  A Miller? Niech sobie ze swoimi, nomen-omen, towarzyszami macha szabelką... gdzieś tam w okolicach progu wyborczego. ;)

  Amen. :)

 • przybysz212

  Oceniono 14 razy 12

  Z pana Millera taki lewicowiec jak z koziej d... trąbka.

 • lujiki

  Oceniono 12 razy 12

  Pan Miller nie rozumie ze sformulowania 'pilismy razem wodke' jest BARDZO archaiczne i zle widziane. Pokazuje rowniez sposob uprawiania polityki spod lady. Pan Miller jest zwyklym karierowiczem i partyjniakiem, ktory dba o swoj wlasny stolek, a nie o idee lewicowe. Dzis lewica dzieli sie na spadkobiercow srodowiskowej drugiej lewicy: zielonych i ideologow spolecznych trzeciej drogi takich jak Anthony Giddens. Lewica dzis stara sie w wiekszym stopniu dostosowac do rzeczywistosci ekonomicznej, gospodarczej, spolecznej na swiecie. Stara sie opisac i zrozumiec te zjawiska w kontekscie wlasnych ideii. A pan Miller ciagle funkcjonuje i uprawia polityke jakby lata 90 sie nie skonczyly.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX