"Pozytywnie odbieram postępowanie Kwaśniewskiego. SLD próbowało zawłaszczyć scenę polityczną..."

- Jestem gotów wziąć udział w inicjatywie lewicowej czy centrolewicowej, jeżeli będzie powszechna - zadeklarował w TOK FM Marek Borowski. Komentował tym samym inicjatywę Janusza Palikota, Aleksandra Kwaśniewskiego i Marka Siwca, aby wystawić wspólną listę w wyborach do PE. - Jeżeli pójdą wszyscy razem, warto zastosować "grubą kreskę" - dodał senator.
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski zadeklarował po spotkaniu z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem, że jest gotów "podjąć trud współtworzenia wspólnej centrolewicowej listy do Parlamentu Europejskiego". - Wiem, że to jest zadanie niełatwe, ale jestem przekonany, że jest to możliwe - powiedział Kwaśniewski na konferencji prasowej po spotkaniu.

- Pozytywnie odbieram postępowanie Aleksandra Kwaśniewskiego, ponieważ SLD próbowało zawłaszczyć w sposób wyraźny scenę polityczną. Niesłusznie - komentował w Raporcie Gospodarczym TOK FM Marek Borowski, b. marszałek Sejmu, obecnie senator. - SLD próbowało zawłaszczyć scenę polityczną od 8 lat i kończyło się to zawsze porażką, to znaczy, że nie poszerzało elektoratu - dodał.

"Lista do PE powinna być zaczynem..."

- Wszyscyśmy z jednej rodziny, tyle że rodzina się rozeszła - mówił o polskiej lewicy Borowski. - W związku z tym albo bez warunków wstępnych próbuje się powrócić do źródeł, wspólnych idei albo próbuje się powiedzieć: ja jestem najlepszy, więc wszyscy do mnie. Ja jestem gotów wziąć udział w inicjatywie lewicowej czy centrolewicowej, jeżeli będzie powszechna - stwierdził senator. - Tyle że nie mówię o wyborach do PE. To nie jest wyznacznikiem mojego działania. Mnie bardziej interesuje, co dalej. Rozumiem, że lista do PE powinna być takim zaczynem, ale czy uda się stworzyć ruch centrolewicowy, który będzie silnym konkurentem w wyborach parlamentarnych? - pytał.

- Jeżeli pójdą wszyscy razem, to pomimo że mam różne opinie o różnych osobach, a te różne osoby o mnie, to uważam, że w takiej sytuacji grubą kreskę należy zastosować - stwierdził Marek Borowski zapytany o swoje relacje z Leszkiem Millerem i podsumował: - Widzę z tej propozycji, że są ludzie z SLD, którzy w tę inicjatywę wejdą.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
"Pozytywnie odbieram postępowanie Kwaśniewskiego. SLD próbowało zawłaszczyć scenę polityczną..."
Zaloguj się
 • ja_1958

  Oceniono 16 razy 12

  Obawiam się jednego, że do PE wyjedzie cała góra formacji i do Sejmu nie będzie na kogo głosować - wtedy będzie klęska

 • ciemnyludd

  Oceniono 12 razy 10

  SLD jest dla wielu do przyjęcia, zwłaszcza w obliczu DWÓCH PSEUDO-PRAWIC konkurujących o względy Kościoła, skutecznie sterującymi wyborami...Z AMBON... Ale nie z TWARZĄ MILLERA...

 • skues

  Oceniono 3 razy 1

  Jak widać aparatczycy z SLD poczuli się zagrożeni. Stąd zapewne te nienawistne wpisy odnoszące się do Borowskiego i całej inicjatywy Europa +.

  Dla mnie jest oczywiste, że SLD stało się prywatnym funduszem emerytalnym Leszka Millera oraz niezłym korytem dla aparatczyków. SLD nie ma żadnych szans na przejęcie władzy i zmienienie czegokolwiek w Polsce.

  Moim zdaniem, gdyby Palikot nie wyłożył prywatnej kasy i nie przebił się do Sejmu, to byśmy niedługo mieli system dwupartyjny: PiS oraz PO. Dla mnie i - jak myślę wielu innych - wybór między dżumą a cholerą. Wtedy byśmy byli katolickim skansenem Europy po wsze czasy.

  Coraz więcej Polaków chce żyć w nowoczesnym, cywilizowanym kraju, gdzie bywatel ma nieco więcej do powiedzenia. Inicjatywa Kwaśniewskiego i Palikota daje jakąś szansę na stworzenie poważnej centrolewicowej siły i wyrwanie się z chocholego tańca POPiS.

  Każdy, komu nie podoba się perspektywa wybierania między PO a PiS po wsze czasy, powinien we własnym interesie inicjatywę Europa + popierać.

  Ps
  Niektórzy piszący tu aparatczycy SLD używają demgogicznego, szczującego zarzutu, że Kwaśniewski i Palikot organizują Europę + dla kasy... Co za głupia propaganda! Palikot jest człowiekiem bardzo zamożnym, który poszedł do polityki, bo chce coś zrobić. Kwaśniewski, jak pisała niedawno obszernie Wyborcza, też sobie nieźle radzi. Oni po prostu chcą coś w Polsce zmienić. Chcą po sobie zostawić ślad - zrozumiała ambicja. Kwaśniewski jako Premier? Bardzo by mi to odpowiadało...

 • jonkasta

  Oceniono 4 razy 0

  Pan Borowski rozwalił ongiś SLD, uciekł z tonącego okrętu przy aprobacie Kwaśniewskiego. Teraz Kwasniewski rozwala SLD, co trudno mi zrozumieć i pojąć. Wybrał Palikota . Jest to tylko osobistya zemsta Kwasniewskiego na Millerze. Kwasniewski pokazał, ze to on rzadzi i widzieliscie jak Palikot był malutki, prawie zero.... Nie zagłosuję na tą listę. Nigdy . To stowarzyszenie bogatych ludzi, którzy r4obią skok na kasę i wielkie przywileje w UE... i jeszcze mówią, ze to dla nas, a Kalisz , ze to obywatelska inicjatywa. Trzymajcie mnie !!!!!!

 • wespazjan300

  Oceniono 10 razy -2

  To jest jakaś quasi reaktywacja LiD-u, ale z wyraźnym elektoratem antykościelnym i bardziej gejowsko-lesbijskim zabarwieniem. Oj myślę, że z tej lokomotywy sporo pary bucha, ale ... tylko tyle. Lokomotywa ta nie pociągnie zbyt długo.

 • wojtekd38

  Oceniono 12 razy -4

  Borowski ma cholernie krotka pamiec!!!!!!!!!!!! Kwasniewski to grabarz lewicy w RP a Palikot to lewica w rynsztoku.

 • gomelsky66

  Oceniono 15 razy -7

  Borowski to zadufany w sobie typ,który rozwalił lewicę myśląc,że jest jej zbawcą.

 • trudek46

  Oceniono 19 razy -7

  Panie BOROWSKI,jest pan hipokrytą,zapomniał pan o "LiDzie" to pan dokonał rozłamu na Lewicy,a teraz ma pan rękę w "nocniku" więc nie zabieraj pan więcej głosu,obecnie,nie wierzyłem do czasu,wspólnej konferencji P.Kwaśniewskiego,Palikota i Siwca, dzisiaj oraz ich uzgdnienia to wołam,jak w >>>"Potopie"<<<<>>>>,ludzie ludzie tam matkę waszą,mordują my już nie lewica,my wyrzutki i do nikogo już nie pasujemy" to są słowa do pana panie Borowski,a na Kwasniewskim zawiodłem się,i mówię do pana L.Millera,chroń Cie,od takich przyjaciół.już przytuliłeś się do śp.Leppera,i do dziś nie mogą Ci tego zapomniec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX