Palikot o współpracy z Kwaśniewskim: On jest dźwignią. Kto tego nie widzi, jest mitomanem

- To szukanie przez SLD różnic na siłę, definiowanie, kto jest lewicowy, a kto nie, to jest polityka proplatformiana, a nie proeseldowska, czy prolewicowa - powiedział Janusz Palikot na antenie ?Faktów po faktach?. - Jeśli chcemy zbudować prawdziwą alternatywę dla PO i PiS, to przekroczmy te bariery, ogródki partyjne. Ruch Palikota gotowy jest to zrobić - zapowiedział.
Zdaniem lidera RP zbudowanie nowej, potężnej centrolewicy jest proste, a korzyści z wprowadzenia takiego rozwiązania ogromne. - To jest tak łatwe, korzyści są ewidentne, że trudno, żeby Leszek Miller prędzej czy później tego nie uznał - stwierdził. W jego ocenie Kwaśniewski to niezwykła figura na polskiej scenie politycznej. - Ma zdolność skoncentrowania różnych grup ludzi. Tych, którzy głosowali na RP, na SLD i wielu ludzi, którzy nie chcą głosować na żadną z tych partii - powiedział Palikot o Kwaśniewskim.

- Kto nie widzi tego, że Aleksander Kwaśniewski jest dźwignią, która może skrócić czas powrotu centrolewicy do władzy, po prostu jest ambicjonerem, mitomanem - powiedział Janusz Palikot, komentując niechęć SLD do nawiązywania z RP współpracy w ramach nowego projektu prowadzonego razem z Markiem Siwcem i Aleksandrem Kwaśniewskim.

Palikot: Moja osoba nie może być blokadą

Janusz Palikot tłumaczył także, dlaczego ustępuje Aleksandrowi Kwaśniewskiemu miejsce lidera. - Chodzi o to, żeby moja osoba i sam RP nie był blokadą do rozszerzenia tego całego poparcia społecznego o ludzi, którzy mając bardziej ustabilizowaną sytuację życiową, w innym momencie swojego życia chcą bardziej stabilnej oferty politycznej - powiedział. - Takich ludzi przyciąga Kwaśniewski i ma przyciągnąć Europa Plus. I tacy ludzie się znajdą - dodał.

Palikot zaznaczył, że obecnie Europa Plus to byt zupełnie niepartyjny. - Gromadzi entuzjastów, jest w fazie początkowej budowania pewnego ruchu obywatelskiego - stwierdził lider RP. - To na pewno będzie komitet wspólny. Europy Plus, RP, SDPL, Unii Lewicy, Racji Polskiej Lewicy - zapowiedział.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Palikot o współpracy z Kwaśniewskim: On jest dźwignią. Kto tego nie widzi, jest mitomanem
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 9 razy 7

  Niech się Palikot wreszcie uspokoi i zacznie funkcjonować w ZJEDNOCZONEJ lewicy, bo to jedyna szansa na NORMALNOŚĆ W POLSCE... Do czego prowadzi krajobraz polityczny w którym jest osłabiona kłótniami lewica i dwie PSEUDO-PRAWICE, obie żebrzące o łaskawe poparcie Kościoła, widać już gołym okiem.... Kościół nadużywając KONKORDATU ewidentnie wpływa na wybory, traktując ambony jak komitety wyborcze....A obecna dawka religii WSTRZYKIWANA do polityki przez Kościół jest już źródłem takiej nienawiści i takich podziałów jakich jeszcze W POLSCE NIE BYŁO...Niech wreszcie powstanie NOWOCZESNA silna lewica i NOWOCZESNA silna prawica, (jak w całej Europie), a ta "smoleńska" niech znajdzie się razem z konkordatem tam gdzie jej miejsce... Bo inaczej WSZYSTKO UTOPIMY W POBOŻNEJ "ŁUPANINIE"..., którą już mamy na co dzień jako namiastkę życia politycznego kraju.

 • p407

  Oceniono 5 razy 5

  WRESZCIE!!!! Kroi się cos sensownego, co ma racje bytu. Podziwiam i doceniam postawe P. Palikota. Widac, ze robi to bez cienia megalomanii. Nie ma tam przerostu ambicji, jest wyzszosc dobra ogolnego ponad partykularyzmami. Facet ma goraca glowe, czasem mu to pomaga, czasem przeszkadza, ale w ogolnym rozrachunku niedocenienie jego talentow byłoby niepowetowana strata. I dlatego chyle czolo przed panami Kwasniewskim i Siwcem, ze pomimo zmasowanej i bezprecedensowej i NIEZASLUZONEJ nagonki na J. Palikota, podali mu reke, bo po prostu dostrzegli w tym człowieku potencjal twórczy i tak trzymać drodzy panowie. A P. Miler niech się kisi we własnym zakompleksionym sosie, jeśli brak mu trzeźwego osadu rzeczywistości, gdzie goruja własne niespełnione ambicje.

 • andrzejt1950

  Oceniono 1 raz 1

  OBY Z TEGO COŚ WYSZŁO . DOŚĆ MAM TEJ BANDY CZWORGA KTÓRA OD DWUDZIESTU LAT JEST PRZYSPAWANA DO KORYTA , I ROBI WSZYSTKO ABY DO NIEGO NIKOGO NIE DOPUŚCIĆ, CZAS NA WIELKIE SPRZĄTANIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX