Palikot: Według badań nasza lista może liczyć na 18-22 proc. poparcia

Wczoraj Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot i Marek Siwiec ogłosili powstanie nowej centrolewicowej inicjatywy: Europa Plus. - Lista może liczyć na poparcie między 18-22 proc., to wychodzi z naszych badań - powiedział dziś w TVP Info Palikot.
Lider Ruchu Palikota zastrzegł, że wynik sondażu mógłby być lepszy. - Jest bez SLD. Nie badaliśmy też ostatecznego składu listy, czy znajdą się na niej Ryszard Kalisz i Włodzimierz Cimoszewicz - powiedział Palikot.

Palikot tłumaczył się również z braku Ryszarda Kalisza na wczorajszej konferencji prasowej, gdzie zapowiedziano utworzenie Europy Plus. - Ryszard Kalisz nie może dać pretekstu do szybkiego usunięcia z SLD - stwierdził. Palikot zapewnił, że poseł Sojuszu będzie działał w ramach Europy Plus i będzie łącznikiem inicjatywy m.in. z SLD.

"Niezbędna propozycja dla milionów"

- Mówię o tym od wielu lat. Uważam, że Polska potrzebuje silnej centrolewicy. Tylko współdziałanie tych środowisk może doprowadzić do tego, że dla wyborcy będzie dobra oferta. Trzeba integrować i szukać porozumienia. Moim celem jest stworzenie wspólnej centrolewicowej listy, która na przyszłych wyborach będzie niezbędną propozycją dla milionów polskich wyborców - powiedział wczoraj podczas konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski.

Lista ma grupować szereg partii i organizacji lewicowych. - Gremia mojej partii upoważniły mnie do przekazania panu prezydentowi poparcia - powiedział Janusz Palikot. - Ruch Palikota zawarł w tej sprawie porozumienia z SDPL, Unią Lewicy, Racją Polskiej Lewicy - dodał szef RP. Prowadzi też rozmowy z Unią Pracy, Partią Demokratyczną, Stronnictwem Demokratycznym i Partią Kobiet.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Palikot: Według badań nasza lista może liczyć na 18-22 proc. poparcia
Zaloguj się
 • aniechich03

  Oceniono 35 razy 25

  Zagłosuje na tych ktorzy przywróca ŚWIECKIE państwo.
  Może być Kwaśniewski chociaż on ratyfikował Konkordat.
  Może zmądrzał.
  Nie wierze , że to zrobia : PIS, Partie kanapowe Ziobry i Kowala, PSL oraz niestety Platforma.
  Każdy kto wypowie Konkordat bedzie bohaterem w rym kraju.

 • ciemnyludd

  Oceniono 33 razy 19

  Życzę powodzenia ZJEDNOCZONEJ LEWICY.... Dość już obłudnego i obrzydliwie pazernego watykańskiego KATO-LANDU w Polsce...Już czas na zmiany... BEZ KONKORDATU...

 • paw73

  Oceniono 8 razy 0

  Wszystkie media w całym świecie piszą o ministrze rządu Tuska, Mirosławie Drzewickim!
  Żona byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego została zatrzymana w USA za próbę kradzieży futer z luksusowego sklepu w USA.

 • romp6

  Oceniono 17 razy -5

  Kilka spraw dlaczego nigdy nie należy głosować na Palikota.
  Palikot w piątek przed wyborami do kamer powiedział_ " JAK TYLKO WEJDZIEMY DO SEJMU, PIERWSZĄ RZECZ JAKĄ ZROBIĘ TO WEZMĘ DRABINĘ I ZDEJMĘ KRZYŻ W SALI POSIEDZEŃ SEJMU".
  Palikot w sejmie jest blisko dwa lata, nic nie zrobił krzyż jak wisiał tak wisi.
  Niejasne finanse Palikota, który z dnia na dzień stał się bankrutem, a 180 mln wyparowało. Palikot gdy pytać go o to, natychmiast ucieka.

 • docsnugg

  Oceniono 25 razy -5

  Palikot: "Mówię o tym od wielu lat. Uważam, że Polska potrzebuje silnej centrolewicy."

  Tak, tak pamiętam, nawet chyba w OZONIE coś na ten temat pisali :).

 • robert9998

  Oceniono 14 razy -6

  Uściślijmy, pan poseł przewodniczący Janusz Palikot, nie jest lewicowcem i nigdy nim nie był, nawet nie próbował nim być.
  Pan Palikot,głosował za podniesieniem wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 lat.
  Przewodniczący Janusz Palikot, w czasie spotkania z przedstawicielem PKPP Lewiatan Jeremim Mordasewiczem, powiedział,że jest za obniżeniem progu najniższej płacy.
  Przykro mi to mówić jako człowiekowi, który ma lewicowe poglądy,ale poseł SLD Ryszard Kalisz,z lewicą i lewicowością nie ma nic wspólnego, i nigdy nie miał.
  Dlaczego były prezydent Kwaśniewski, zapałał miłością do Janusza Palikota. Tego samego Palikota, który mówił ,że " Kwaśniewski ma krew na rekach, za Irak Afganistan ".
  Pan prezydent Kwaśniewski, popiera tego samego Janusza Palikota, który w 2006 roku, " postkomunistyczny, oszust, który wpędził Polską w kłopoty". Palikot dodawał,że " Kwaśniewski kazał aresztować prezesa PKN, aby umożliwić robienie dziwnych interesów Kulczykowi.".
  Wygląda na to,że prezydent Kwaśniewski i jego otoczenie(Siwiec, Kalisz)nie mają czegoś takiego , jak honor , nie reagują an to gdy się ich obraża, a wręcz przeciwnie , udają ,ze jest super.

 • kamilakarabasz

  Oceniono 22 razy -8

  No proszę, ten, który poddał kraj Watykanowi i ten, który wydawał "Ozon". Brawo, nie ma to jak nowa jakość na lewicy (?!). Pomijam już fakt, że Kwaśniewski jest w polityce od 30 lat. Jak konserwatywny kraj, to i nowości muszą być lekko postarzone.

 • orr4

  Oceniono 25 razy -13

  Dobry żart, ja jednak mam poważną nadzieje że pamiętając dotychczasowe wybryki tego typka w najbliższych wyborach ludzie powiedzą "dość błaznowania w polityce" i wynik ruchu tego pana będzie poniżej progu wyborczego, czego całej Polsce szczerze życzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX