Sawicki: Konflikt w PO? To świadoma gra, którą steruje Tusk

Zdaniem Marka Sawickiego z PSL konflikt Donalda Tuska z Jarosławem Gowinem, to ?świadoma bardzo dobrze przygotowana gra PO, którą steruje Tusk?. - Gowin ma od premiera ciche przyzwolenie na budowanie silnej pozycji grupy konserwatystów w PO - powiedział w programie Moniki Olejnik w Radiu ZET.
Zdaniem byłego ministra rolnictwa to "ruch, by przyciągnąć niezadowolonych konserwatystów z zarządzania PiS-em, także Solidarną Polską". - Niewykluczone, że taka przebudowa sceny politycznej może nastąpić. Może nastąpić poszerzenie koalicji o konserwatystów - powiedział. Sawicki uważa przede wszystkim, że nie ma konfliktu między Tuskiem a Gowinem.

Sasin: "To pobożne życzenia"

Nie zgodził się z tym Jacek Sasin z PiS. - To jest myślenie życzeniowe, bo dla PSL ta cała sytuacja stanowi śmiertelne zagrożenie. W przypadku przetasowań koalicyjnych może się okazać, że dla ludowców w tej koalicji miejsca nie będzie - powiedział polityk.

Sasin przytoczył "doniesienia mediów", według których Tusk proponował Gowinowi, że jak wyjdzie z PO, to będzie mógł wystartować do Sejmu z listy PSL. - To znaczy, że to Tusk obsadza już miejsca na listach wyborczych PSL - powiedział. Wywołało to zdziwienie nie tylko Sawickiego, ale także Moniki Olejnik. - Jarosław Gowin na listach PSL? - Mam wrażenie, że taki magiel jest w dziennikarstwie, że to się w głowie nie mieści. Siedzą jak te baby - skomentowała.

Protasiewicz: "Może być przebudowa koalicji"

- Odchodzą posłowie frakcji konserwatywnej, Platforma nie ma większości, czy PO nie wyklucza wcześniejszych wyborów? - zapytała dziennikarka Jacka Protasiewicza z PO. - Wtedy każdy scenariusz musi być rozważony. Może być przebudowa koalicji i szukanie wsparcia w parlamencie, na przykład posłów, którzy będą sfrustrowani np. działalnością Ruchu Palikota.

Zdaniem Protasiewicza w RP widać, że "są tacy, którzy źle się czują z takim, a nie innym liderem". - Pytanie, czy lewica wytrzyma tę wojnę, którą rozpętali Kwaśniewski z Palikotem przeciwko Millerowi. Ostatecznością są nowe wybory - powiedział. Jednak według Protasiewicza "wyjście Gowina z PO nie oznacza utraty większości". - Ale nie ma woli rozbijania Platformy - zadeklarował poseł PO.

Olejniczak: "Jest problem Gowina"

Z kolei zdaniem Wojciecha Olejniczka z SLD "w PO jest problem Gowina i to nie tylko z powodu związków partnerskich". - Jeżeli rozpadnie się PO, to będzie nowa jakość. Nie sądzę, by w SLD znaleźli się tacy, którzy chcą PO pomagać - powiedział Olejniczak.

Głos w dyskusji zajął także Tomasz Nałęcz. Jego zadaniem "polityk tej klasy co Gowin nie zniszczy Platformy Obywatelskiej". - Konserwatyści nie mają dokąd iść, dadzą się podporządkować - powiedział doradca prezydenta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Sawicki: Konflikt w PO? To świadoma gra, którą steruje Tusk
Zaloguj się
 • peter-321

  Oceniono 4 razy 4

  Takie stwierdzenie pasuje calkowicie do PSL owskiego tluka. Beznadziejny czlowiek , wspolwlasciciel Polski , pasozyt . zyjacy od lat na koszt podatnika. Czym ta polityczna i medialna cholota sie zajmije dzien w dzien ? Tania bezwartosciowa sensacja i intryga.

 • aniechich03

  Oceniono 14 razy 4

  Wystarczy wypowiedzieć Konkordat i wyrzucić Kościół Rzymsko-Pedofilski z przestrzeni publicznej.
  Za mieszanie sie biskupów do polityki i podzeganie do obalenia demokratycznie wybranych władz - DEPORTACJA do Watykanu.
  Natychmiast skończy się "mecenat" Kościoła nad Gowindami i innymi nawiedzonymi Synamibożymi z Afryki.

 • ciemnyludd

  Oceniono 5 razy 3

  Tusk nie tylko ZAMORDOWAŁ PIS-owskiego prezydenta, (z Putinem pospołu) ale podłymi machinacjami (pewnie wspólnie z Merkel)... Próbuje teraz ZAMORDOWAĆ...SLD...

 • niktwazny126

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Sawicki, bądź pan oryginalny. "To wina Tuska" jest już kwestią przypisaną do innej osoby. Wymyśl pan swoje hasło.
  Wypowiedzi Gowina mają prawo denerwować szefa partii, ktokolwiek tym szefem bylby.

 • totapis213

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwi fakt że są komentowane wypowiedzi tego ćwierć-ministra który za naszą kasę kupił swemu bachorowi dyplom magistra,a koleżanka minister edukacji też z PSL+u to poparła,podobno burak dostał legitymację tej śmiesznej partyjki zaraz po chrzcie.

 • 1ewkas

  Oceniono 1 raz 1

  Kwaśniewski rozpętał wojnę z Millerem ? To ci nowina. Ale o Gowina wszyscy są spokojni: tej klasy polityk nigdy nie rozbije Platformy. Ano, czas pokaże tę klasę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX