Kalisz: "Europa Plus to inicjatywa obywatelska". "Rysiu, nie wciskaj kitu"

- Nie ma podstaw statutowych, żeby mnie wyrzucić z SLD - powiedział w TVN24 Ryszard Kalisz. Swoje rozmowy z Aleksandrem Kwaśniewskim i Januszem Palikotem nazwał "inicjatywą obywatelską, a nie międzypartyjną". - Rysiu, nie wciskaj takiego kitu - skomentował to Eugeniusz Kłopotek z PSL.
Ryszard Kalisz w programie "Kawa na ławę" powiedział, że jeszcze w piątek wieczorem widział się z Leszkiem Millerem. - Widziałem się z nim już po spotkaniu z Januszem Palikotem. Bardzo fajnie sobie pogadaliśmy - przyznał.

Dodał, że "nie ma żadnej wojny z Leszkiem Millerem i nie ma podstaw mieć". - Chodzi o to, by Miller miał na uwadze wyborców, a nie opinię swojego otoczenia. Ja go bardzo o to proszę. To jest dużo ważniejsze dla partii, co myślą wyborcy - powiedział.

Zdaniem Kalisza nie ma podstaw do wyrzucenia go z SLD. - Jaka jest podstawa do wykluczenia mnie z SLD? Partii, którą ja tworzyłem, która powinna działać dla ludzi, a nie dla aparatu partyjnego - pytał. Kalisz tłumaczył, że Europa Plus nie jest inicjatywą między partiami. - To jest inicjatywa pomiędzy obywatelami. - Rysiu, nie wciskaj takiego kitu. Nikt w to nie uwierzy - skomentował Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Kalisz pytany był także o pomysł, zgodnie z którym zostanie on wicemarszałkiem Sejmu, po tym jak Wanda Nowicka zostanie namówiona przez Kwaśniewskiego do rezygnacji ze stanowiska wicemarszałka, a on sam zostanie usunięty przez Leszka Millera z SLD. - Nic o tym nie wiem. Nie zależy mi na żadnych funkcjach - odpowiedział Kalisz.

Aleksander Kwaśniewski zadeklarował w piątek po spotkaniu z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem, że jest gotowy do współtworzenia wspólnej, centrolewicowej listy do PE. W inicjatywie Europa Plus bierze udział Ryszard Kalisz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (17)
Kalisz: "Europa Plus to inicjatywa obywatelska". "Rysiu, nie wciskaj kitu"
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 26 razy 22

  Wszystko, tylko nie DWIE PSEUDO-KATOLICKIE PARTIE żebrzące o przychylność Kościoła i PRZEKUPUJĄCE go czym się tylko da... Kwaśniewski wróć... A może byśmy tak zaczęli od wyp... tego całego konkordatu. Zaraz powietrze nad Wisłą stanie się CZYSTSZE...

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 25 razy 17

  Skretynienie gęsiopasa Kłopotka jest ewidentne.

 • bezspokoju

  Oceniono 20 razy 16

  Kłopotek powiedział. Przecież to pajac odpustowy jest, a ten jego debilny uśmieszek pewnie gęsi już mają dość.

 • niktwazny126

  Oceniono 13 razy 13

  Wszyscy wszystkich chcą skłócić w obrębie partii, mogących zagrozić Jaroslawowi i jego zgrai. Zamiast usiąść i pomyśleć, przeanalizować i planować, będą się spierać o sprawy, ktore dla nas, wyborców żadnego znaczenia nie mają.

 • wazps

  Oceniono 16 razy 4

  A ja panie posle Kalisz glosowalem na pana,nie na SLD i nadal bede oddawal glos tylko na pana osobe,no chyba,ze pojawi sie pan w Pisie ;),a tak jest mi wszystko jedno,nawet bym byl bardzo zadowolony gdyby pana wyrzucili z SLD bo na tego betonowego polmozga Millera patrzec nie moge.

 • buk.horror.dulszczyzna

  Oceniono 3 razy 3

  Tu tylko chodzi o to aby Ich wybrać ,czyli o kasę dla nich,
  W inne motywacje nie wierzę.
  Nie ufam w głoszone przez nich legendy

 • pawelek332

  Oceniono 9 razy 3

  SLD to Kalisz Millerowi sie we lbie popieprzylo

 • amron53

  Oceniono 10 razy 2

  zebrali się kuple, i debatują, jak dobrać się do fuch i kasy...

 • berberysa

  Oceniono 1 raz 1

  Wyrobnik u milionera, z mało zarabia i znudzony, postanowił załozyć nową partię. Czyżby chodziło o stołek w Brukseli dla tęczowego Rysia, Siwca i siebie?
  Gdyby Kwasniewskiemu zależało na Polsce to zacząłby akcję w kraju o zmianę Ordynacji Wyborczej.
  Pomysł na Euro+ to żenada i kompromitacja, nawet bez Paligłupa.Partyjka dla bogatych rozwalająca SLD i PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX