"Nie podzielam tych okrzyków bojowych młodych kolegów z SLD". Oleksy nie chce wyrzucać Kalisza

Józef Oleksy jest zdziwiony, że Aleksander Kwaśniewski ?tak stanowczo i znienacka wystąpił jako reprezentant Ruchu Palikota. Wiceprzewodniczący SLD dziwi się też, że jego partyjni koledzy chcą wyrzucać z Sojuszu Ryszarda Kalisza. - Przecież on nie musi kandydować do PE. Nie lubię tych okrzyków o wyrzucaniu. Napatrzyłem się na to nieraz - komentował Oleksy w TOK FM.
Józef Oleksy nie ma wątpliwości, że lewica musi współpracować. Żeby odsunąć od władzy Platformę Obywatelską. Ale mimo to jest trochę zaskoczony inicjatywą Aleksandra Kwaśniewskiego. - Trochę jestem zdziwiony, że Kwaśniewski tak stanowczo i znienacka wystąpił jako reprezentant Ruchu Palikota. Nie można się dziwić, że to się nie mogło podobać w SLD - mówił wiceszef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w "Poranku Radia TOK FM".

Ale tłumaczy też trochę byłego prezydenta. Bo jak stwierdził, Kwaśniewski chce być aktywny. - Jest gotów spełnić jakąś ważną rolę. I ja to rozumiem.

"Mnie to zniesmacza"

Oleksy nie kryje, że zaskoczyły go emocjonalne wypowiedzi kolegów z SLD, które pojawiły się po ogłoszeniu współpracy Kwaśniewskiego z Palikotem. Co ciekawe, politycy Sojuszu na cel wzięli swojego partyjnego kolegę. Sekretarz SLD, Krzysztof Gawkowski, zadeklarował, że jeśli Ryszard Kalisz chce przyłączyć się do nowej inicjatywy, "to miejsca w SLD dla niego nie będzie".

- Nie lubię tych okrzyków o wyrzucaniu z partii. Napatrzyłem się już na to nieraz - komentował Józef Oleksy. I podkreślał, że nie wydarzyło się na razie nic, co mogłoby zdyskredytować Kalisza.

- Jeśli przeszedłby do nowej formuły, to wtedy logika dyktuje rozwiązanie. Ale na dziś jest to tylko dyskusja o liście. Przecież Kalisz nie musi kandydować do Parlamentu Europejskiego. Nie podzielam tych okrzyków bojowych młodych kolegów z SLD, którzy za najważniejsze uznali wyrzucenie Kalisza - stwierdził gość TOK FM.

Według Józefa Oleksego "w polskiej polityce jest co robić", więc nie należy poddawać się emocjom. - To mnie zniesmacza.

"Inni biegają wokół tego. Ja nie"

Na razie wygląda na to, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego Kwaśniewski z Palikotem i Siwcem wystawią swoją listę, a SLD swoją. Czy znajdzie się na niej miejsce dla Józefa Oleksego? - Wyraziłem kiedyś taką gotowość. Ale nie przesądziłem sprawy. Nie było ze mną rozmów na ten temat. Inni biegają wokół tego. Ja nie biegam - deklarował były premier oraz były marszałek Sejmu.

I dodał, że już czas najwyższy, żeby Leszek Miller zabrał się za rozmowy w Sojuszu o listach do przyszłorocznych wyborów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (23)
"Nie podzielam tych okrzyków bojowych młodych kolegów z SLD". Oleksy nie chce wyrzucać Kalisza
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 19 razy 13

  I znowu wjdzie jakiś młody lewicowiec, i będzie panu mówił, jak powinno być, bo on wie lepiej... Panie Oleksy, ci młodzi nie bardzo chcą was słuchać. Pora coś zmienić.

 • cholonek

  Oceniono 20 razy 12

  "Mnie to zniesmacza". Szczególnie jak znowu widzę te upasione mordy te nasze.

 • cornelius-ltd

  Oceniono 25 razy 11

  I znowu jakis asystent europosla/jak Napieralski/ zostanie przywodca SLD i bedzie rozdawal jablka klasie robotniczej szukajac poparcie,dla partii,ktory nigdy nie przekroczy 10 procent w sondazach i w wyborach.Czas SLD minal.Od osmiu lat sonadze ani drgna - stale okolo 10%.To skad nagle i jak przescignac PO?Czy tam na lewicy wszystkim mozgi pouciekaly do smieci?

 • roggeven

  Oceniono 16 razy 10

  Rozumiem sprzeciw p. Oleksego. Wyrzucanie posla Kalisza to jednak duzy wysilek, biorac pod uwage ciezar
  wspomnianego, jak i sprawnosc p. Oleksego.

 • starszy-65

  Oceniono 7 razy 5

  Mają rację, że należy wyrzucić wszystkich którzy mają odmienne zdania to wszystko bardzo uprości a jak bardzo to się przekonają. Dziwi mnie tylko, że historia nie nie uczy rewolucjonistów.

 • vomitorium1

  Oceniono 5 razy 3

  też jestem za wyrzuceniem kalisza
  (w sld się marnuje)

 • epox84

  Oceniono 6 razy 2

  "Brzytwa" powiedział, co wiedział, ciekawe z jakiej książki to zapożyczył.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 1 raz 1

  Zgoda buduje,a niezgoda rujnuje. Przekonało się już Kaczyskie PiS,a teraz mądry Miller nie zdążył jeszcze wyciągnąć wniosków?

 • oldtime

  Oceniono 5 razy 1

  Oj żeby Kalisz nie stał się taką "Nowicką" SLD. Lepiej go zostawić i ewentualnie zmarginalizować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX