"Gorszący spektakl na lewicy. Dla pokolenia 20-30-latków Kwaśniewski jest kościanym dziadkiem"

Jarosław Gugała z Polsatu nie wierzy w sukces inicjatywy Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota. - Lewica mówi tylko o władzy. To gorszący spektakl. To wzajemne przepychanki starszych panów, którzy wypadli z polityki i chcą wrócić. Kwaśniewski dla pokolenia 20-30-latków jest kościanym dziadkiem. To nie jest człowiek, który może za sobą pociągnąć tłumy - mówił dziennikarz w TOK FM.
Inicjatywa "Europa Plus" firmowana przez Aleksandra Kwaśniewskiego to najnowszy pomysł na wybory do Parlamentu Europejskiego. Według byłego prezydenta, tylko jedna silna lista da lewicy sukces.Ale w wielkie powodzenie tego pomysłu nie wierzy Jarosław Gugała. - Moim zdaniem w polityce chodzi o idee. A lewica nie mówi o żadnej idei, problemie, który chciałaby rozwiązać - mówi tylko o władzy. To gorszący spektakl. W ten sposób lewica niczego nie osiągnie. To w tej chwili wzajemne przepychanki starszych panów, którzy wypadli z polityki i chcą do niej wrócić - mówił dziennikarz Polsatu w "Poranku Radia TOK FM".

Kwaśniewski dla młodszych wyborów to "kościany dziadek"

Zdaniem Gugały planując ofensywę lewicy zapomniano o bardzo dużej grupie wyborców. Młodych - którzy najczęściej nie chodzą głosować. - Kwaśniewski ma 58 lat i być może jak na polityka w Europie jest dosyć młody. Ale dla pokolenia 20-latków, a nawet 30-latków, Kwaśniewski jest, przepraszam, ale kościanym dziadkiem. To nie jest człowiek, który może za sobą pociągnąć tłumy - diagnozował dziennikarz.

Mógł być taran, a jest...

W wielki sukces inicjatywy byłego prezydenta nie wierzy też Wojciech Maziarski. Bo gwarantem sukcesu byłoby zjednoczenie wszystkich sił lewicowych. A skończyło się na Ruchu Palikota i europośle Marku Siwcu...- A wcześniej mówiono o szerokim froncie lewicy, zjednoczonym pod patronatem Kwaśniewskiego. To byłaby potęga, taran polityczny, który zmieniłby układ sił na polskiej scenie politycznej. A teraz te obozy dużo sił marnotrawią na wzajemną walkę - mówił publicysta "Gazety Wyborczej" w TOK FM.

Aleksander Kwaśniewski, po ogłoszeniu porozumienia z Januszem Palikotem, zapowiedział, że nie zamyka drzwi przed Sojuszem Lewicy Demokratycznej. I planuje rozmowy, kolejne - z Leszkiem Millerem. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (104)
"Gorszący spektakl na lewicy. Dla pokolenia 20-30-latków Kwaśniewski jest kościanym dziadkiem"
Zaloguj się
 • gwamoniak

  Oceniono 205 razy 87

  Ja jestem 30+ i Kwasniewski nie kojarzi mi sie jako kosciany dziadek. Wkurzaja mnie ataki dziennikarzy pro PO ktorzy nie moga pojac ze moze byc cos innego, a kazda zmiana jest dobra i z niecierpliwoscia oczekuje tej zmiany a czy bedzie to zmiana na lepsze czy gorsze to czas pokaze....

 • mikado111

  Oceniono 115 razy 85

  Nie traćcie czasu na walenie w Kwaśniewskiego i Palikota, bo osiągniecie skutek odwrotny do zamierzonego. Zwłaszcza że Palikot ostatnio "zapunktował" w narodzie, bo jako jedyny należycie zareagował na kradzież pieniędzy podatnika przez Kopaczową i spółkę, natomiast Tusk po raz kolejny potwierdził swoją obłudę i patologiczną skłonność do lizania tyłków biskupom, "likwidując" Fundusz Kościelny w tak sprytny sposób, że księża dostaną z budżetu więcej niż dotychczas.

 • tuseczek

  Oceniono 71 razy 53

  Mainstream zabiera się za krytykowanie Europy Plus jak pies do jeża. Nie wie z której strony uderzyć. Jeśli nie pojawi się ktoś, kto powie jak zniszczyć tę inicjatywę, to Europa Plus ma szansę na dobry wynik. Może niech zrobią jakieś zebranie na Czerskiej, to może coś ustalą.

 • niktwazny126

  Oceniono 78 razy 48

  O czym mają mówić, jak nie o władzy? Bez władzy o niczym nie zdecydują, tylko będą sobie snuć pogawędki. Sądzę, ze z czasem zrobi się z tego ugrupowania silniejsza i liczniejsza grupa. Niekoniecznie kościanych dziedków (dla trzydziestolatków pan Gugała też już nie pierwszej młodosci).

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 63 razy 43

  a co kogo obchodzi w co Gugała wierzy?
  Lewica się jednoczy, spektakl się zaczął i nawet Gugała temu projektowi pomoże. właściwie to już pomaga:)
  miłego poniedziałku

 • ciemnyludd

  Oceniono 59 razy 39

  A może wypowiedzieliby się 30- latkowie według tego jak i co mówi (oraz robi) Kwaśniewski... A nie według metryki... Według tego kryterium liderami w polskiej polityce mogliby zostać...Hofman i Błaszczak, na przykład... z entuzjazmem przez młodych popierani...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX