"Nikt nie każe Kaliszowi być w SLD. Niech się zdecyduje"

Grzegorz Napieralski chce jasnej deklaracji do Ryszarda Kalisza. - Ryszard Kalisz musi zrozumieć, że gra się w drużynie. A jak mu się ta drużyna nie podoba, to nikt mu nie każe być w SLD - mówił były szef Sojuszu w TOK FM. Napieralski nie obawia się, że inicjatywa Kwaśniewskiego zaszkodzi SLD. Bo, jak wyliczał, żadna inicjatywa, którą były prezydent wspierał po 2005 r., nie odniosła sukcesu.
Były szef SLD Grzegorz Napieralski jest zaszokowany współpracą Aleksandra Kwaśniewskiego z Januszem Palikotem, "człowiekiem nieobliczalnym". Ale chyba tak samo zaskoczyła go informacja, że jego partyjny kolega - Ryszard Kalisz - może współpracować z inicjatywą Europa Plus.

- Nie wyobrażam sobie, żeby np. jakiś lider PO wspierał inicjatywę, która jest w opozycji do Platformy. Bo Tusk wyrzuciłby go w pięć minut. Ryszard Kalisz musi zrozumieć, że gra się w drużynie. A jak mu się ta drużyna nie podoba, to nikt mu nie każe być w SLD - żyjemy w wolnym kraju - mówił Napieralski w "Poranku Radia TOK FM". I podkreślał, że zachowanie Ryszarda Kalisza szkodzi Sojuszowi Lewicy Demokratycznej.

Liczne porażki Kwaśniewskiego

Były szef SLD nie wierzy, że inicjatywa Kwaśniewskiego, Palikota i Siwca odniesie sukces. Bo - co podkreślał - po 2005 roku wspierał lub patronował kilku projektom politycznym. Ale żaden z nich nie skończył się powodzeniem. - SdPL z Markiem Borowskim - nieudany projekt. Lewica i Demokraci - nieudany projekt. Porozumienie dla Przyszłości w wyborach do PE w 2009 roku - projekt nieudany. Takie sztuczne inicjatyw nie przyjmują się. A SLD, przy wszystkich atakach, jest dziś trzecią siłą polityczną w Polsce - powiedział Napieralski.

Porozumienie zawarte w piątek przez Kwaśniewskiego, Palikota i europosła Siwca nie oznacza zamknięcia drogi do porozumienia z SLD. Bo były prezydent zapewnia, że chce rozmawiać z Leszkiem Millerem. Tyle że szef SLD ma na to chyba znacznie mniej chęci. Bo jak sam stwierdził, inicjatywą Aleksandra Kwaśniewskiego jest zażenowany.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (36)
"Nikt nie każe Kaliszowi być w SLD. Niech się zdecyduje"
Zaloguj się
 • malpa-z-paryza

  Oceniono 56 razy 36

  Plastus...
  a panskie inicjatywy wyniosly pana na brzegi urwiste SLD.

 • darmen987

  Oceniono 44 razy 32

  Była szansa na zjednoczenie lewicy w Polsce, ale oczywiście jak zwykle najwaźniejsze są interesy i ambicje przywódców partii ...

 • sertado

  Oceniono 40 razy 28

  Znowu mrówka chce wykopać słonia. Uważaj Grzesiu bo cię rozdepcze.

 • nika-65

  Oceniono 39 razy 25

  Ccyba nikt bardziej nie zaszkodził SLD jak Napiralski.

 • antypiskopat

  Oceniono 34 razy 24

  SLD to teraz taki "jednolity monolit"? :) Kalisz może być dla SLD bardzo przydatny, jak sobie zaobserwowałem: antypiskopat.blogspot.com/2013/02/rzad-techniczny-inicjatywa-obywatelska.html
  A Napieralski? Niecodzienne zjawisko pogrążające swego czasu SLD w swojej oryginalnej kampanii prezydenckiej, ostatnio twardo stojące w szeregu wyznaczonym przez Leszka Millera? Raczej nie służy SLD. A już na pewno Kalisz go do Palikota nie zabierze. Biedny Grześ...
  ---------------
  antypiskopat.blogspot.com/

 • watyklan

  Oceniono 26 razy 22

  Grzesiu, a nie szokuje cię, że Miller startował z list Samoobrony agitował do głosowania na nią? Twoją moralnością można się podetrzeć.

 • vomitorium1

  Oceniono 27 razy 21

  uczył syn ojca
  jak się dzieci robi
  (idź pan jabłka rozdawać)

 • student.uw

  Oceniono 22 razy 18

  Ooooo... ktoś Napieralskiego zreanimował medialnie.
  Przemyślenia Napieralskiego są jak zwykle na poziomie wiejskiego głupka.
  Napieralski pamięć ma świetną, tyle że krótką :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX