Borowski nie wybiera się do Brukseli z Kwaśniewskim. "Jak bym wyglądał przed wyborcami?"

- Nie wybieram się do Parlamentu Europejskiego. Bez względu na to, jaka by lista nie powstała - tak senator Marek Borowski skomentował spekulacje, że znajdzie się wśród kandydatów Europy Plus do PE. - Jak bym wyglądał, gdybym półtora roku od wyborów powiedział wyborcom: już mi się znudziło, kiepsko płacą - w Brukseli lepiej? - pytał w "Poranku Radia TOK FM".
Marek Borowski z zainteresowaniem patrzy na nową inicjatywę Aleksandra Kwaśniewskiego Europa Plus. Ale nie rwie się do współpracy z byłym prezydentem oraz panami Palikotem i Siwcem.

- Powiem od razu, nie wybieram się do Parlamentu Europejskiego, bez względu na to, jaka by lista nie powstała - tak senator komentował spekulacje o swoim starcie do PE.

Były minister finansów i marszałek Sejmu zapewnia, że bardzo ceni swoje obecne zajęcie. -Jestem senatorem niezależnym wybranym w okręgu jednomandatowym na warszawskiej Pradze. Jestem bardzo zaangażowanym w tę pracę. Bardzo mi się to podoba. Jak bym wyglądał przed wyborcami, gdybym półtora roku od wyborów powiedział: wiecie, już mi się znudziło, a poza tym kiepsko płacą - a w Brukseli lepiej? - pytał w "Poranku Radia TOK FM".

Oby to nie była tylko trampolina do Brukseli...

Senator Borowski liczy na to, że powrót Aleksandra Kwaśniewskiego do polskiej polityki jest obliczony na dłuższą aktywność. - Zakładam, że to nie jest inicjatywa dotycząca jedynie wyekspediowania pary ludzi do Brukseli. Ale jeśli Kwaśniewski się zaangażuje i doprowadzi do powstania w Polsce nowoczesnej socjaldemokracji, to jest to warte poparcia - stwierdził.

Oczywiście nie jest zaskoczeniem, że senatorowi nie podoba się postawa SLD wobec pomysłu byłego prezydenta. Bo drogi Borowskiego z SLD rozeszły się przed laty w złej atmosferze. - Miller postawił Kwaśniewskiego w niezręcznej sytuacji, mówiąc, że chce porozumienia bez Palikota. Sojusz Lewicy Demokratycznej stawia się w roli hegemona na lewicy. SLD mówi: to my określimy, kto jest lewicą; my mamy kamień filozoficzny. A tak nie jest - uważa Marek Borowski.

Lider SLD mówi stanowcze "nie" na współpracę z Europą Plus. Ale Aleksander Kwaśniewski zapowiedział, że starał się będzie przekonać Leszka Millera do zmiany stanowiska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Borowski nie wybiera się do Brukseli z Kwaśniewskim. "Jak bym wyglądał przed wyborcami?"
Zaloguj się
 • choleryk_wwa

  Oceniono 27 razy 25

  Bardzo mądre słowa Pana Borowskiego. Zresztą on jest obecnie czynnym politykiem, za to ludzie Kwaśniewskiego to obecnie jedynie ekipa kanapowa, z nazwiskami, ale nic nie znacząca w czynnej polityce. Sam jestem ciekaw co z tego wyniknie. Ale śmiem twierdzić że osoby pokroju p. Kwiatkowskiego raczej nie chcą rządzić (w sensie tworzyć polityki) czy tworzyć tą nowoczesną socjaldemokrację, a raczej ciągnie je jedynie kasa i prestiż Europarlamentu (czyt. trampolina do Europarlamentu). Taka smutna prawda. Tym bardziej jeśli teraz Kwachu z Palikotem wystrzeli najlepszych swoich ludzi do Brukseli, to nie wiem kto zostanie by tworzyć ta nowoczesną centrolewicę.

 • marika-live

  Oceniono 30 razy 24

  Wielki szacunek Panie Sentorze. Przyznaję, że muszę przeprosić, bo posądziłam, że będzie Pan jednym z pierwszych, który się będzie pchał na listy Kwaśniewskiego w celu uzyskania ciepłej posadki w Brukseli.
  Panie Marku proszę się nie łudzić Kwaśniewski buduje to najprawdopodobniej tylko na potrzeby PE i co więcej swojej pozycji, co sam przyznał Olejniczak mówiąc, że Kwaśniewski myśli o wysokim stanowisku w UE.

 • white_lake

  Oceniono 26 razy 20

  więcej takich polityków, Borowski, Cimoszewicz, Belka, nieodżałowany Szmajdziński (choć jego żona moim zdaniem też ma potencjał) - takich ludzi chętnie bym poparła, ale oni rozproszeni, niezależni i do koryta się nie pchają

 • felicjan.dulski

  Oceniono 25 razy 19

  No właśnie. Krótka piłka. Lubię ludzi konsekwentnych o jasnych poglądach.

 • arvelli_net

  Oceniono 21 razy 15

  ... Panie Marku, prościej było powiedzieć: Z FRAJERAMI, NIE PIJĘ:)

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 16 razy 10

  Mam nadzieję, że dotrzyma słowa. Rzeczywiście przykład godny naśladowania dla innych posłów.

 • vel_ociraptor

  Oceniono 10 razy 6

  Autorze, konfabulujesz!

  Senator Borowski powiedział że nie wybiera sie do Brukseli; kropka. Powód? chce być senatorem przez pełną kadencję, a nie robić sobie jaja z wyborców którzy na niego głosowali.

  To, że Borowski nie wybiera się "z Kwaśniewskim" albo że "nie po drodze mu z Palikotem" - wcale nie padło. Sam to autorze wymyśliłeś - czym kompletnie wypaczyłeś sens wypowiedzi Borowskiego.

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 2

  Partia-nie partia, którą montują lewicowi emeryci nazywa się KWASIKOT (proszę o rozpowszechnianie). Młodzi ludzie już te nazwę zmienili na KWASIEURO uznając, że jest mniej dowcipna, ale konkretniej wskazuje cel tego "montażu" (pieniądze). Głosujcie, która nazwa lepsza.

 • onico_masahuku

  Oceniono 3 razy 1

  amiwisi ikwasu itajego lista ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX