"Kiedy emocje zostaną zastąpione przez kalkulacje, może łatwiej będzie rozmawiać". Siwiec liczy na porozumienie z SLD i kobietami

Marek Siwiec liczy, że Europie Plus uda się do siebie przekonać i środowiska kobiece i SLD. - Kiedy emocje zostaną zastąpione przez kalkulacje, to może będzie łatwiej rozmawiać - przekonywał europoseł w TOK FM. Wg Siwca, nowa formacje chce walczyć przynajmniej o 20 proc. poparcie.
Europa Plus ma już tydzień. Lider - Aleksander Kwaśniewski - znikł po konferencji inaugurującej działalność formacji. Janusz Palikot i Marek Siwiec ruszyli w Polskę, żeby zdobywać poparcie...

Do tej pory nie udało się przekonać do wsparcia ani SLD, ani środowisk kobiecych, które bojkotują lidera Ruchu Palikota. Ale Marek Siwiec jest przekonany, że Europa Plus będzie rosła w siłę.

- Kiedy emocje zostaną zastąpione przez kalkulacje, to może będzie łatwiej rozmawiać. Będziemy zachęcać i namawiać działaczki. Mam nadzieję, że ten efekt który wywołała awantura wokół Wandy Nowickiej zostanie uspokojony. Środowisko kobiet jest szanowane przez nas- zapewniał w "Poranku Radia TOK FM".

Dylemat Millera

Na razie wszystko wskazuje na to, że lewica, która głośno mówiła o porozumieniu, pójdzie do wyborów do Parlamentu Europejskiego podzielona. - Wszystko wskazuje na to, że będą dwie listy - stwierdził w czwartek w TOK FM Leszek Miller.

Zdaniem Marka Siwca, lider SLD ma poważny dylemat. - Albo zainwestuje aktywa Sojuszu w coś nowego, ryzykownego. Albo zainwestuje bezpiecznie i kupi obligacje skarbu państwa - tłumaczył używając finansowych porównań.

- Miller musi rozstrzygnąć ten dylemat. To będzie historyczna decyzja. Przez dziewięć lat Sojuszowi nie udało się na dobre odbić od 10 proc. w wyborach - przypominał gość TOK FM. I przekonywał, że w SLD wielu działaczy myśli tak jak on i uważa, że chciałoby zaryzykować.

Marek Siwiec nie martwi się tym, że listy wystawione przez ugrupowania lewicowe będą ze sobą konkurowały. - Te 33 proc. sceny politycznej minus 10 proc. SLD daje i tak 20 proc. I o to toczy się gra - stwierdził.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
"Kiedy emocje zostaną zastąpione przez kalkulacje, może łatwiej będzie rozmawiać". Siwiec liczy na porozumienie z SLD i kobietami
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 7 razy 5

  Jak się lewica będzie dzielić na drobne, to znowu będziemy znosili rządy POPiS. To nie wróży dobrze.
  Z kobietami warto rozmawiać, jest spora grupa rozsądnych, mogących zasilić nową koalicję. One też zauważą, ile można zyskać wspólnie a ile stracić przez obrażanie się i fochy.

 • white_lake

  Oceniono 3 razy 3

  drogi panie Siwiec, ależ to właśnie kalkujacji jest za dużo w polskiej polityce, patrzenia na słupki i kombinowania, brakuje zaś emocji, a przede wszystkim EMPATII
  niestety, żaden z was nie posiada tej cechy w stopniu wystarczającym, że pociągnąć za sobą prawdziwie lewicowy elektorat
  mam nadzieję, że czas was zweryfikuje - negatywnie

 • jerzykkur38

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze mam przed oczami przepiękny i wzniosły obraz towarzysza Siwca,błogosławiącego ziemię kaliską w czasie prezydenckiej kampanii wyborczej.A obok pełny helikopter mocno podciętych towarzyszy." O cześć Wam panowie hrabiowie,magnaci.!

 • anna12-3

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby Kwaśniewski wybrał SLD do odbudowy lewicy w Polsce,może byłaby alternatywa dla prawicy. Kwaśniewski wybrał Palikota,liberała,człowieka niewiarygodnego,zmieniającego swoje poglądy jak rękawiczki w zależności od koniunktury i jak go określił Cimoszewicz-chuligana politycznego. Nowej inicjatywie wcale nie zależy na jednoczeniu lewicy/nie dopuszczono by do jej tworzenia bez SLD/,tam przede wszystkim chodzi o brukselski żłób i konfitury. Chcą na swoich listach posadzić przebrzmiałe gwiazdy polityczne,bez względu na głoszone przekonania,z prawa ,z lewa....Najśmieszniejsze jest to,że oferta przypomina sytuację Zagłoby sprzedającego Niderlandy. Ewentualne, wątpliwe 20% zwycięstwo,da tylko 10 miejsc./Polsce przysługuje 51 mandatów/. Już w tej chwili tych "gwiazd" jest więcej niż ewentualnych mandatów. Miller dobrze zrobił,że nie wdał się tą awanturę. Polacy dostrzegli fałsz płynący od inicjatorów Europy+,jednocześnie docenili postawę Millera dając mu w tak krótkim czasie 6% więcej.

 • antyinteligent

  Oceniono 4 razy 0

  Wszystkie przestępstwa nieletnich na przestrzeni od 1953 roku to zasługa profesorów prawa i pedagogiki.Lewicowe świniomałpy upierają się przy radzieckim regulaminie, eliminując swoją odpowiedzialność za wszelką cenę.Ten regulamin stoi na przeszkodzie prawidłowej integracji z UE i USA.Utytułowane lewicowe zombi doprowadzi do odizolowania Polski od UE i Schengen co skończy się katastrofą socjologiczną!!!!!

 • life.form

  Oceniono 2 razy 0

  Wiemy, co myśli Miller. Ale czy SLD to partia jednoosobowa? Co myślą inni?

 • antyinteligent

  Oceniono 4 razy 0

  Niesamowite pan Siwiec ma kolizje z kobietami.Panie Siwiec, z kobietami jest jak z krowami,trzeba się umieć nimi zająć

 • antyinteligent

  Oceniono 2 razy -2

  Przyjdzie wiosna ku... lewicowe !!!!!

 • antyinteligent

  Oceniono 3 razy -3

  Wykształcone lewicowe świnie,rzeźnia was nie minie !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX